Logo image
Logo image

Bir Şeye Değer Vermek İçin Onu Kaybetmek Zorunda Değilsiniz

3 dakika
Bir Şeye Değer Vermek İçin Onu Kaybetmek Zorunda Değilsiniz
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Sizi mutlu eden şeylerin farkına varın. Onların etrafında olduğunuz zaman ne kadar çok gülümsediğinizi, onların sizin üzerindeki tüm pozitif etkisini fark edin. Sahip olduğunuz her şeye gözlerinizi açın. Daha fazla beklemeyin çünkü yarın çok geç olabilir. Ve son olarak, şunu unutmayın ki bir şeye değer vermek için onu kaybetmek zorunda değilsiniz.

Şu an, bir şeyin tadına varabileceğiniz tek gerçek an. O yüzden sahip olduğunuz şeyler için müteşekkir olmak için, her anın tadını çıkarmak ve hayattan olabildiğince haz almak için daha fazla beklemeyin. Bunu yarına bırakma riskini göze almayın, çünkü bu tarz bir tedbirin hiçbir karşılığı yoktur.

Şu an etrafınızda olan şeyleri görme gücüne sahipsiniz: Ona değer verin ve onun tadını çıkarın. Çünkü bunu söylediğim için özür dilerim ama sevdiğiniz insanlar bir gün gidecek. Arkadaşlarınız artık arkadaşınız olmayacak, çocuklarınız kendi hayatlarına başlayacak, işiniz son bulacak ve hayat böyledir.

Bu yüzden dizginleri elinize alın ve her şeyi değerli kılın. Böyle yapın ki hafızanızda sonsuza dek öyle kalsınlar. Onun ne kadar önemli olduğunu anlamak için onu kaybetmeyi beklemeyin.

Ne kadar değerli olduğunu fark etmek için onu kaybetmeyi beklemeyin.

Vermek istediğiniz tüm öpücükleri verin

İnsanların mutluluk dediği şeyin sihri şudur: Büyük şeylere ihtiyacınız yoktur. Sadece; bugün, şu an, burada sahip olduğu şey için zihninize biraz alan vermeye ihtiyacınız vardır. Yarın muhtemelen bugün yaptığınız şeylerin aynısını, aynı insanlarla ve enerjiyle yapma şansınız olacaktır. Fakat bu, herhangi bir şeyi anda bırakmak için bir neden değildir.

“Sahip olduğunuz şeye değer verdiğiniz zaman, onu daha da değerli kılarsınız.”

– Jorge Bucay

Some figure

Her gün yatağa, biten günü dolu dolu yaşadığınız için ağzınızda güzel bir tat ile gidin. Zamanınızdan olabilen en iyi şekilde yararlandığınız ve hayatı doyasıya yaşadığınız için gelen huzuru hissedin. Bu sayede, bir şeyin gerçek değerini anlamak için onu kaybetmeniz gerekmeyecektir, çünkü herhangi bir şeyi yapmanın, kendinizle en iyi şekilde eğlenerek yapmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Bugün insanlara verebileceğiniz öpücükler mi var, verin! Sevdiğiniz insana binlerce kez seni seviyorum deyin. Sevdiğiniz insanlarla kaliteli zaman geçirin. Dünya üzerindeki son gününüzmüş gibi sevin ve her şeyden zevk almaya çalışın. Yarın değil. Bugün! Keyfini çıkarın, çünkü diğer insanların yargılarının sizle hiçbir ilgisi yoktur.

“Sevdiğiniz şeye değer verin, seçtiğiniz şeye iyi bakın.”

– Jorge Bucay

Müteşekkir olduğunuz her şeye şu an değer verin

Etrafınızdaki her şey sonsuza dek orada olacakmış gibi her gün takvimin üstünü çizerek, zamanın bir gün duracağını fark etmeyerek, bugün sahip olduğunuz şey belki yarın olmayabilir diye düşünmeyerek; önemli olan şeyin ne olduğuna dair düşünme şansını sonunda kaçırabilirsiniz. Küçük şeyleri ve her gün yanınızda olan insanları ne kadar özlediğinizi düşünür durursunuz.

Onları kaybedersiniz ve yanınızdan geçip gitmelerine izin verirsiniz çünkü zamanı kontrol edebileceğinizi ve kendi hayatınıza uydurabileceğinizi düşünürsünüz. Enteresan olan şudur ki her gün birilerine güle güle deriz ve bunun bizim için ne anlama geldiğini çok nadiren düşünürüz.

Kendi rutinlerimiz ve acelemiz üzerine derin düşünmemizi teşvik eden bir acının üstünü kapatırız. Şimdi zamanı değil… ve zamanı hiçbir zaman gelmez. Gerçeğin kendini olduğu gibi ifade etmesine sık sık izin vermeyiz, negatif bir şekilde ortaya çıktığındabunun etkilerinden dolayı içten içe acı çeksek bile.

Some figure

Sahip olduğunuz her şeyin farkına varın. Bunun için özel bir neden vardır: Çünkü bunun değerinin farkına varmak, ondan zevk almanıza, anılar üretmenize ve istediğiniz hayatı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Sizinkini. Sonunda, sizi dev gibi hissettirme potansiyeline gerçekten sahip olan şey, küçük şeylerdir.

Bunu unutmayın: Bir şeye değer vermek için onu kaybetmek zorunda değilsiniz.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.