Logo image
Logo image

Bedeninizi İyileştirin ve Ruhunuz Sizi Takip Edecektir

3 dakika
Bedeninizi İyileştirin ve Ruhunuz Sizi Takip Edecektir
Son Güncelleme: 08 Mayıs, 2017

Bedenimiz ve ruhumuz birleşiktir. Eğer ruhunuz acı çekiyorsa vücudunuz incinir ve vücudunuz acı çekiyorsa, ruhunuz yaralanır. Eğer bu hayattan bıkıp sıkıldıysanız, motivasyonunuzdan yoksun kalacaksınız, sevinciniz kaybolacak ve yavaş yavaş solup gideceksiniz. Vücudunuz ruh halinizi etkiler ve ruh haliniz de bedeninizi etkiler.

Hayatlarımız boyunca, bize fiziksel veya zihinsel şekilde zarar veren durumlar ve insanlar olmuştur, ancak şifa bulamazsak, acı devam edecek ve tamamlanmış ve tatminkar bir yaşam sürmemize izin vermeyecektir. Vücudunuzu ve ruhunuzu iyileştirmeyi öğrenin.

“Vücudumuz yalnızca zihnimizin bir yansımasıdır ve zihin ise parıldayan kalbimizin zayıf bir yansımasından başka bir şey değildir.”

– Ramana Maharshi

Some figure

Hayat bazen bize binlerce yara verebilir, ancak zaman geçtikçe, biz iyileşene kadar yaralarımıza özen gösterir. Bazı küçük yara izleri kalabilir ancak onlara dikkat etmeliyiz ki yeni bir acı daha ortaya çıkmasın. Bedenimizi ve zihnimizi iyileştirmek için yapabileceğimiz birçok şey var. İşte sizlere bazı fikirler:

Kendi gerçeğinizi yaratın

Kuantum fiziği, bir kişinin algılama yeteneğinin, yaşadığı deneyimlerinde gerçek değişiklikler yapabileceği inancına, evrenin enerjiden oluştuğuna ve enerjisel titreşimimizin düşüncelerimizden etkilendiğine dayalıdır.

Bir kişi dikkatini bir şeye yönlendirdiği zaman, bu şey zihindeki düşünce süreçleri tarafından yaratılır. Ve bu kişi, dikkatini o şey üzerine yoğunlaştırmayı bıraktığında, enerji başka şeyleri dönüştürme potansiyeli olan başka bir enerjiye dönmek için o nesneyi “geri alır”. Bu nedenle, kuantum fiziği, yalnızca bir şeyin mevcut olduğunu kabul edersek, o şeyin var olduğunu kanıtlar.

Cazibe yasası, bireyin kendi gerçeğini yaratmasının temelidir. Bilinçli bir şekilde gerçeğini yaratmaya çalışan insan en sonunda farklı bir hayat sürecekken, birçok insan kendi gerçeklerini bilinçsizce yaratmaktadır.

Plasebo etkisini deneyin

Plasebo etkisi bir öneri değildir, daha iyi olabileceğinizi düşünmekten ibaret de değildir. Tedavi edici bir şekli vardır, çünkü iyileşmekte olduğunuza inanarak, vücudunuz doğal analjezikleri serbest bırakılacak ve negatif nöronal kalıp değiştirecek, kan basıncı azalacak ve bağışıklık sistemi faaliyete geçecektir.

“Sağlıklı olmanın sırrı vücudunu hareket ettirmek ve zihnini dinlendirmektir.”

– Vincent Voiture

Meditasyon yapın

Meditasyonun tanımını yapmak zordur, çünkü bazı insanlar için dini çağrışımlara neden olabilecek soyut kavramlar içermektedir. Diğerleri için ise iç dengemizi sakinleştirmek ve daha yaratıcı ve duygusal olarak pozitif durumlara ulaşmak için entelektüel bir yöntem olabilir. Herkes meditasyon yaparken farklı bir amaç arar:

  • Zihinsel dinlenme
  • Günlük endişelerinizden kurtulmak için zihni sakinleştirme
  • Yaratıcılık
  • Daha yaratıcı olabilmek için zihnin temizlenmesi
  • Sağlık
  • Bağışıklık sistemini ve kendini iyileştirici mekanizmaları harekete geçirmek
  • Gevşeme
  • Stres ve kaygıdan kurtulma ve huzur içinde kalma
Some figure

Tutkunuzu ve zevklerinizi keşfedin

Hayatta, tutkulu hissettiğimiz şeyler ile, zorunlu olarak yapmak ile yükümlü olduğumuz işler arasında sürekli bir değişiklik yapmamız gerektiği öğretildi çünkü vaktimiz olmadığını düşünüyoruz. Tutkularımızı ve zevklerimizi geride bırakarak, ruhlarımızın beslenmesinden mahrum kaldık.

Her gün tutkulu olduğumuz ve bize zevk veren bir şeyler yapmak için, kendimize ait bir zaman bulmak zorundayız. Bunun için, yapmayı sevdiğiniz beş şeyi içeren bir listeyi yaparak başlayabilirsiniz; bu listedeki aktiviteleri gerçekleştirmekten gerçekten çok hoşlanırsınız: filmlere gidin, bisiklet sürün, fotoğraf çekin, yazın veya okuyun. Her gün biraz daha size zevk veren aktiveteler ile uğraşın. Bunları yapmak size iyi gelecek ve hepsi ruhunuzun zenginleşmesine öncelik verecek.

Duygularınızı keşfedin

Çoğu zaman hissettiğimiz şeyleri bastırmaya çalışırız. Bu hissiyatları, varlığımızın en derin köşesine gömeriz ve asla gün ışığı görmemeleri için çabalarız nedense. Aksine, zihninizi keşfedin ve korku, utanç veya başka herhangi bir sebepten dolayı sakladığınız duygularınızın farkına varın.

Bu duyguların tanımını yapabildikten sonra, onları serbest bırakın. Eğer ağlamanız gerekiyorsa, ağlayın. Eğer birisiyle konuşmanıza ihtiyacını varsa, sizi nasıl dinleyeceğini bilen birini arayın. Burada sizin için önemli olan, bu duyguyu serbest bırakmanızdır; aksi taktirde kapalı kalan duygularınız, ilerlemenize izin vermez. Sessiz kalmamayı, ne düşündüğünü söylemeyi, hissettiğin şeyleri bastırmamayı öğrenin. Kendiniz olun, saklanmayın. Kendi iç güzelliğinize sarılın ve ruhunuza özen gösterin.

“Zihin bir paraşüt gibidir. Eğer açıksa bir işe yarar.”

– Albert Einstein

Vücudunuzu hareket ettirin

Düzenli fiziksel egzersizler yapmak, hastalıklardan kaçınmanın ve sağlığınızın korunmasının en etkili yollarından biri olarak kanıtlanmıştır. Spor yapmak, kendinize olan saygınızı, iyimserliğinizi ve zihinsel çevikliği geliştirerek, genel sağlığı da düzenler. Tüm fiziksel aktiviteler, kişisel yetilerinize göre aşamalı olarak uygulanmalıdır.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.