Logo image
Logo image

Sarılmak En Büyük Hediyedir

2 dakika
Sarılmak En Büyük Hediyedir
Son Güncelleme: 01 Şubat, 2017

Tüm varlığımızla birine sarılmak, ruhumuzu ısıtır, kalplerimizi ateşe verir, bizi alır başka diyarlara götürür, tüm bedenimiz titrer ve tüylerimizi ürpertir. İşte bu yüzden, içten gelen samimi bir sarılışın yerini hiçbir hediye tutamaz. Ve sevdiğimiz insanlara sarılmak bizi gerçekten özel, eşsiz ve şanslı hissettiren bir şeydir.

Birine sarılmak sıcaklığıyla iki beden arasında bir köprü kurar, bizi sakinleştirip, etrafımıza daha çok dikkat etmemizi sağlar. Bu sevgi dolu hareketler sayesinde, biz farkında olmasak bile bizi mutlu eden şeyleri hatırlarız ve herhangi bir neden olmadan bir tebessüm yayılır yüzümüze. 

Birine sarılmak sorunlarımızı çözmez, ancak sorunlarımızın bizden daha güçlü olmadığını, bizi yıkamayacaklarını hatırlatır bizlere.

Some figure

Gerçek sevginin gücü

Birine sarılmak, herhangi bir şey demeden sevdiğimizi sevdiğimize anlatmaktır. Bir sarılmanın mutlu hatırasında kendimizi bulmak, ayaklarımızı yerden keser ve bedenimizi sakinleştirir.

Birine sarılmak gerçek sevginin meyvesidir; her bir bireyin kendisini karşısındakine en açık hali ile gösterme eylemidir. Beden bedene, her iki insanın da ruhları tüm gerçekleriyle açık, sevilen kalbin taa içi görülebilir.

Birine sarılmak yoluyla, duygusal olarak iyi bir ruh halini sağlamamıza imkan veren enerji alışverişinde bulunuruz. Kimyamızda, birine dokunmak, varlığını hissetmek ve duygularını paylaşmak vardır.

Bu yüzden, bağlarımızı kuvvetlendirmek, sevdiğimizi mutlu etmek ve yaşadığımız zorluklardan ötürü kırılan parçalarımızı bir araya getirmek için dokunma hissimizi harekete geçirmek önemlidir.

Some figure

Büyümenin bir şartı olarak sevmek

Bizi büyüten sevgidir; en içten duygularımızı ve düşüncelerimizi büyütür. Birine sarılmak, aşkın en açık ilanıdır çünkü ihtiyacı olduğu zaman sevdiğimiz insanın yanında olduğumuzun bir işaretidir. Dolayısıyla, bu hayat yolunda yaşadığımız sorunlar ve kırılan umutlarımız için, her bir anı cesarete dönüşen bu sarılmaları her gün tekrar etmemiz gerekir.

Ve birine sarılmak, günün yorgunluğunda, bize yolumuzda rehberlik eden bir ışık olur ve hayallerimizi koruyan bir güç gibi hissettirir. Bu yüzden, egolarımız çok büyük olduğunda sarılmalar bizi alçak gönüllü ve iyi bir insan haline getirir.

Birine sarılmak, bizlere tevazu, ihtiyat, güven, huzur, güç ve denge verir. Bu durum, sarılmanın tüm sorunlara çare olan bir iksir olmasından kaynaklanır.

Some figure

Bir çok kez, sevdiğimiz insana uzak kalır ve bu yüzden onlara sarılmak istediğimiz zamanlar büyük bir özlem içerisinde oluruz. Bununla birlikte, beden bedene olduğunda olduğu gibi, duygusal sarılmalar da vardır ve ikisinin etkisi de eşit derece güçlüdür.

Duygusal bir sarılmada, binlerce kilometre uzaktan sevdiğinizin varlığını hissedebilirsiniz. Bu durum, her gün sevdiğimiz insanları eylemlerimizle, sözlerimizle, dikkatimiz ve verdiğimiz ilhamla kucakladığımız için mümkündür. Ve böylelikle, birine sarılmak sevginin var olan en evrensel işareti haline gelir ve sarılmalar sayesinde sevdiklerimize destek ve sevgi gönderebiliriz.

Bu manada, beden bedene olan fiziksel bir sarılma, aynı zamanda içinde duygusal ögeler de barındırıyorsa; yani içimizden, kendi arzularımız ile beraber geldiğinde, daha güçlü sevgi bağları oluşturur. Gerçekten değeri olan sarılmalar, hem beden bedene hem de duygusal olanlardır. Kendinizi öyle iyi hissedersiniz ki, gözlerinizi kapatır ve uzun uzun düşünürsünüz. Kısacası, sarılmak bizi iyileştirir.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.