Logo image
Logo image

Pozitif Enerjiyi Mıknatıs Gibi Kendinize Çekin

2 dakika
Pozitif Enerjiyi Mıknatıs Gibi Kendinize Çekin
Son Güncelleme: 27 Şubat, 2017

Etrafımız pozitif enerjiyle çevrili. Bütün bu enerji bizi motive edebilir, öğrenmemize yardım edebilir ve hedeflerimize ulaşmamız için ilerlememizi sağlayabilir.

Peki, dilediğiniz zaman pozitif enerjiyi çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Gereken pozitif enerjiyi çeken bir mıknatıs haline gelmek için bazı kolay adımları atmanız yeterli.

“Pozitif enerji üreten ve negatif enerjiden kaçınan kişi olmalısınız, negatif enerjiyi güçlendirmemelisiniz.”

– Stephen Covey

Pozitif şekilde düşünmeye başlarsak, pozitif enerjiyi çekeriz , böylece bolluk dolu mutlu bir hayatımız olur.

İç enerjimizi dışarı yansıtmayı öğrenmemiz gerek. İç dünyamızda pozitif olur ve bunu dış dünyaya yansıtırsak, hayatımızı mutluluk ve pozitif enerjiyle yaşarız. Ayrıca hayatımızda her şey daha kolay olacaktır.

Pozitif enerjiyi nasıl çekeriz?

Burada ve şu anda yaşayın

Geçmişe takılıp kalmayın ve gelecek konusunda da fazla düşünmeyin. Başınıza gelmiş şeyleri değiştiremezsiniz ve gelecek ise henüz yaşanmamıştır. Halen keşfedilecek bir çok sürpriz vardır.

Some figure

Zor olsa da şu ana odaklanmalıyız. Geçmişteki hatalarımızdan dersler çıkarmalı, geleceği ve gelecekte bizi şaşırtabilecek şeyleri iyimserlikle beklemeliyiz.

Çoğu zaman çoktan yaşanmış konular hakkında ya da gelecekte olabilecekleri düşünerek zamanımızı boşa harcarız. Oysa yapmamız gereken şu ana odaklanmaktır. Önemli olan tek şey, budur.

Hayatın yalnızca tek bir an olduğunu ve zamanın su gibi aktığını unutmayın. Şu an bulunduğunuz yer ve zamandan faydalanmaz, rüyalarda kaybolmuş bir halde yaşarsanız, değerli anları kaçırmış olursunuz. Şu ana odaklanın ve her günü iyimserlik, arzu ve güçle yaşayın.

Size bu bakımdan yardımcı olması için uygulamanız gereken tekniklerden biri, meditasyondur. Günde yalnızca birkaç dakika meditasyon yaparak şu anın farkına varabilir, her şeyi daha açık şekilde görebilir ve ihtiyacımız olan sakinlik ve huzura ulaşabiliriz.

“Meditasyon yapmalıyız, böylece bize mutluluk veren şeyleri düşünürüz. Çünkü bundan zevk aldığımızda her şeye sahip oluruz, buna sahip değilsek elde etmek için elimizden geleni yaparız.”

– Epicure

Düşüncelerinizi gözlemleyin, sansürlemeden analiz edin. Nereye gitmek istediğinizi düşünüp gözünüzde canlandırın ve şu an bulunduğunuz yer ve ana odaklanmaya başlayın.

Meditasyon sayesinde çözümsüz olduğunu düşündüğünüz sorunlara bile çare bulacaksınız. Ayrıca meseleleri daha açık görecek, daha iyi kararlar vereceksiniz.

Minnettar olmaya çalışın

Her şey için minnettar olursak, her durumla soğukkanlı, güvenli ve mutlu bir şekilde başa çıkabiliriz. Peki ama neler için minnettar olalım?

  • İyi ve kötü şeyler için.
  • Yaptığımız hatalar için, zira hatalarımız sayesinde ilerler ve öğreniriz. 
  • Çok önemsiz gibi gözüken küçük şeyler için.
  • Yaşadığımız ve rüyalarımızı gerçekleştirebileceğimiz için.

Minnettar olduğumuzda kendimize daha çok güveniriz ve pozitif enerjiyi çekeriz.

Some figure

Minnettar olmak, kendiniz için de şükretmek anlamına gelir. Yani özellikle hata yaptığımız zamanlarda kendimiz hırpalamaktan kaçınmalıyız.

Kaç kez şöyle düşündünüz: Neden öyle yapmadım? Neden cesaret edemedim? Ne kadar aptalca davrandım! Bütün bu negatif sıfatlar ve cesaret kırıcı sözler size zarar verir ve pozitif enerji yokluğunu kışkırtabilir.

Sabır, sakinlik ve huzuru hayatınıza çağırın

Etrafınızda bir sakinlik ve uyum çevresi yaratmayı öğrenin. Böylece şu anı yaşamak, kendiniz için minnettar olmak ve muhtemel hatalar ve negatif durumlar yüzünden kendinizi hırpalamaktan kaçınmak kolay olur.

Evinizi aromalar, renkler, mumlarla doldurun, değişiklikler yapın! Böylece kendinize pozitif enerjiyi çekersiniz. Yaşamınız da iyi yönde değişmeye başlar.

Hayatınızın negatif enerjiyle dolmasına izin vermeyin. Tersine, bu kolay adımlar sayesinde kendinizi pozitif enerjiyi çeken bir mıknatıs haline getirin.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.