Logo image
Logo image

Yapamazsın Denileni Yapmak En Güzel Histir

2 dakika
Yapamazsın Denileni Yapmak En Güzel Histir
Tarafından yazılmıştır Fátima Servián Franco
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Hayatta, riskli bir şey yapmak istediğimiz zamanlar olacaktır. Bazen insanlar bize o iş her neyse onu yapamayacağımızı söyleyecekler. Belki de bazen insanlar hayal kırıklıklarını ve güçlüklerini başkalarına aktarıyorlardır.

Başkalarını dinlemek önemlidir, ancak başarımız büyük ölçüde kendi kararlarımıza bağlı olacaktır. Bir şeyin bize iyi ya da kötü geleceğini yapmadan bilemeyiz ancak kararın bize ait olduğunu bilmek bile varmayı düşlediğimiz amaç için ilk adımı atmaktır.

Yaşadığımız devirde değişim kaçınılmaz olmakla kalmıyor aynı zamanda bu değişimler çok hızlı oluyor. Bugün akıllıca olup da yarın işe yaramaz olan fikirler yüzünden kafamızın karışması da çok normal.

Some figure

Başkaları neden hayallerimizi gerçekleştireceğimize inanmaz?

Genelde hayallerinin peşinden gitmeye istekli olmayanlar güvenli yolu seçmeyi severler. Hayatlarının en güzel zamanlarını sevmedikleri işleri yaparak ve rahat bölgelerinde kalmak için başkalarını memnun ederek geçirirler.

Böyle insanlar yeterince deneyimleri olmadığını ya da güvenli veya destekli olmadığını düşünerek yapmak istedikleri şeylerden uzak dururlar. Bu nedenle başkalarının aradıkları o güven ve desteğe sahip olduğu gördüklerinde hezeyan başlar. Farkında bile olmadan kanatları kırılır ve gizlice kıskanırlar.

Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek, belirsiz ve zor bir yoldur, ancak yaşam tarzımızın ödülü, bu yoldaki tüm hayal kırıklıklarını ve sıkıntılarını geçersiz kılar. Artık mazeret yapmayı bırakıp, bugün yapabileceğiniz şeyleri ertelemenin vakti geldi. Şimdi hayallerinizi yaşamaya başlamak ve bunu yapabileceğinize inanmak için mükemmel bir zaman.

Some figure

Bir şeye bağlanmak insana yaşama nedeni verir.

Neden yapabilecek yeteneğimiz olduğuna güvenmeliyiz?

Başarının altın anahtarı özgüvendir. Kendimize ve yeteneklerimize güvenmiyorsak koşullarımızın iyileşmesini bekleyemeyiz. Aslında bu yönde yürümeye başlarsak, dünyayı bizim lehimize çevirme yeteneğine sahibiz.

Özgüven, dünyayla iletişim kurmanın sağlıklı bir yoludur. Kendini dürüst ve saygılı bir şekilde savunabilmektir. Her gün, güvenin ve güvenliğin çok yardımcı olabileceği durumlar ile karşı karşıyayız. Bu iş, ilişkiler, aile sorunları için dahil.

Bu iletişim tarzı istediğimiz şeyi yapmamıza yardımcı olabilir, ancak bundan çok daha fazlası var. Kendimizi güvende hissettiğimiz zaman kendimize ve başkalarına saygı duyuyoruz. Güvenli insanlar genellikle çatışma ve anlaşmazlıkların çözümünde iyidir ve nihayetinde saygı gören insanlar genellikle saygı görmektedir.

Özgüven, biraz fazladan fedakarlık ve çaba size hayattaki en güzel hislerden birini yaşama şansı verecektir. O his, başkalarının size yapamayacağınızı söylediği bir şeyi yaptığınız zaman gelecek. Sadece en umutsuz durumda başardığınız için değil, onlara yanıldıklarını kanıtladığınız için şimdi bunun tadını çıkarabileceksiniz.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.