Logo image
Logo image

Sizi Düşündürecek 6 Ava Gardner Alıntısı

3 dakika
Sizi Düşündürecek 6 Ava Gardner Alıntısı
Son Güncelleme: 21 Ekim, 2018

Yirminci yüzyılın ilk yıllarında, Los Angeles şehri gökyüzündeki yıldızları gölgede bırakacak yıldızlarla doluydu. Bütün bu parlaklığın ortasında, genç bir taşra kızı ortaya çıktı. Onun sert, cesur yorumları, birkaç kişiden daha fazlasını sessiz bıraktı. Elbette Ava Gardner hakkında konuşuyoruz.

Güzelliği kıyaslanamazdı. Onun ateşli tavırları, basit ve lafını esirgemeyen konuşma tarzı onu oldukça kötü şöhretli yaptı. Dünya genellikle oyuncuya “dünyanın en güzel hayvanı” deniyordu. Agresif doğasına ve gece hayatına olan sevgisine atıfta bulunuyorlardı.

Aynen Ava gibi, konuşma tarzı da zamanın kültürel ve ahlaki normlarına aykırıydı. Kendisi hakkında kötü şeyler söyledi, seks ve alkol sevgisi ile tanındı. Onun acımasız dürüstlüğü onu belaya sokma eğilimindeydi.

Topladığımız alıntılar, Ava Gardner’in kim olduğunun bir yansıması: melankolik, samimi ve doğrudan. Onları okumak, kendi hayatınıza yansıtmanıza ve dünyadaki zamanınız boyunca yapmayı umduğunuz şeylere yardımcı olacaktır.

Ava Gardner sözleri

“Mutlu bir eviniz yoksa şöhret ve servet hiçbir şey ifade etmez.”

Ava’nın en büyük pişmanlıklarından biri, kendi ailesini hiç kurmamış olması. O zamanlar çocuk istemiyordu. Ancak daha sonra, iyi bir anne olacağını anladı.

Şiddetli, sadakatsiz ve zehirli romantik ilişkileri ile ünlüydü. En ünlü aşıklarından biri Frank Sinatra idi. Belki de bu karmaşa dolu ilişkiler dizisi, hayatını paylaşmak için birisini bulmasını imkansız kılıyordu.

Son röpotajlarından birinde, parasına ve başarısına rağmen, asla mutlu olmadığını söyledi.

Some figure

“Kendimi yok etmeye çalışsam da fark etmez: Hayatta kalmayı başarırım.”

Bu sözler, hepimizin zor koşulların üstesinden gelmek için sahip olduğumuz yetenekleri yansıtır. Kendimize kötü muamele etmemize ve gerektiği gibi değer vermemize rağmen, hepimizin ilerlemeye devam etmesine yardımcı olan bir iç güce sahibiz. Günün sonunda, bizi kurtaracak kimse olmayacak. Bu nedenle, kendimize özen gösterip kendimize hak ettiğimiz ilgiyi verirsek her şey çok daha iyi olur.

“Hayatımı tekrar yaşayacak olsaydım, aynı şekilde yaşardım.”

Ava kararlarından asla pişman olmadı. Sürekli olarak başının belaya girdiğini biliyordu. Otorite ile ciddi sorunları olduğunu biliyordu ve toplumun en muhafazakar sektörü acımasızca onu eleştirdi. Yine de, hayatının sonunda, umursamadığı sonucuna vardı.

Deneyimlerinizi ve geçmişinizi kabul etmelisiniz. Bunlarla gurur duymamanız önemli değil. Bunlar hayatınızın ve şu an olduğunuz kişinin bir parçası. Hiç takılmayıp ve düşmeseydiniz, nasıl geri ayağa kalkacağınızı öğrenemezdiniz. Kendinizi ayakta tutmak ve yara izlerinizle gurur duymak için savaşın.

“Hayatımda en çok pişman olduğum şeylerin bir kısmı içtiğim zaman oldu.”

Alkol suistimali çok tehlikeli olabilir. Ve Ava gece hayatını severdi. Müzik ve partiler onun kimliğinin bir parçasıydı. Ne yazık ki, bu yüzden içiyordu ve içtiği için her şeye yol açabiliyordu.

Alkol yüzünden çok kötü kararlar verdi. Bir problemi olduğunu biliyordu. Aslında, bunu asla reddetmedi. Cesurca, bir tanrıça gibi görünmesine rağmen, o da insan olduğunu kabul etti.

Some figure

“Evliliğimin başarısız olmasının asıl sebebi bence her zaman çok iyi ancak asla akıllıca sevmemem.”

Bir kez daha, Ava Gardner taşı gediğine koydu. Kendine güvenen bir kadın olduğu gerçeğine rağmen, bazı zehirli ilişkilerle de uğraşmak zorunda kaldı. Aşıklar kalbini defalarca kırdı, ama asla aşka inanmayı bırakmadı.

Olabildiğince aşık olmaktan zevk almak gerektiğini söyleyecek kadar dürüsttü, ama dikkatli davranın. Yapacağınız eylemleri dikkatlice düşünün. Eğer yapmazsanız problemlerle karşılaşabilirsiniz.

“Hayatımda çok erken öğrendiğim bir ders var. Sonuna kadar direnmelisin.”

Bir çiftlikte büyüyen küçük bir kız nasıl süperstar haline dönüştü? Ava bile anlamadı. Asla köklerini unutmadı, ama o da kendini şehirde idare etmeyi öğrendi.

Zararlı veya boş olan herhangi bir şeye çekilmek istemedi. Her zaman evini, ülkesini ve sevgililerini değiştiriyordu. Ava gibi özgür bir ruhaniyetin kendisini asla geleneksel bir hayata bağlayamadığı aşikar.

Aldığımız alıntılar Ava Gardner’ın zamanının önünde bir kadın olduğunu gösteriyor. İnsanların onun hakkında ne düşündüğünü hiç umursamadı. Sınırlarının farkındaydı, aynı zamanda erdemi, onu tüm zamanların en ünlü aktrislerinden biri haline getirdi.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.