Logo image
Logo image

Kendin Olduğun İçin Teşekkürler

2 dakika
Kendin Olduğun İçin Teşekkürler
Son Güncelleme: 12 Nisan, 2017

Yanımda kaldığın için, gitmediğin için, bütün kuralları çiğneyip önyargılara kulak asmadığın, beklentilere kapılmadığın, bahane aramadığın, üzüntü yaratmadığın için teşekkürler…

Kendin olduğun ve dilediğin yeri aldığın için teşekkürler. Teşekkür ederim çünkü kimi zaman bu rolü oynamak kolay değildi, biliyorum.

Senin sayende gerçek aşkın asla tükenmediğini, onun tartışılabilir ya da koşullara bağlanabilir bir şey olmadığını anladım. Görevimin, karar verdiğim yerde kalmak olduğunu öğrettin bana.

Seni tanıdığımdan beri daha iyi bir insanım

Seni tanıdığımdan beri daha iyi, bütün, mutlu, daha fazla arzuya ve daha az korkuya sahip bir insanım. Hayaletlerimi, korkularımı ve içimdeki canavarları bilen birine sahip olmayı seviyorum. Hakkımdaki her şeyi bilmeni ve buna rağmen yanımda olmakta tereddüt etmemeni seviyorum. Hak ettiğim zamanlarda bile beni sevmen çok hoşuma gidiyor. Hata yapmanın insana ait olduğunu anlamamı sağladığın için teşekkürler.

Yanımda sen varken, seninle el ele ilerlemek ve hayaletlerin beni ikna etmeye çalıştığı gibi hayatın karanlık olmadığını anlamak istiyorum. Seninle iki kum tanesi olduğumuzu ve bunun dünyayı değiştirmeye yettiğini bilerek daha iyi bir insan olmaya beni teşvik edecek nedenleri toplamak istiyorum.

Some figure

Beni defalarca karaya oturmaktan kurtardığın için teşekkürler

Üzüntü, isteksizlik ve pişmanlık içinde boğulmaktan beni kurtardığın için teşekkürler. Devam etmem, gözlerimi açık tutmam için bana sebepler verdiğin, her birimizin keşfedilmeyi bekleyen bir dünya olduğumuzu fark ettirdiğin için teşekkürler.

Yavaşlığımı affettiğin, yanımda yelken açtığın, beni sahile çıkardığın, fedakarlık, iş ve güçlük nehirlerinde yüzmeye beni teşvik ettiğin için teşekkürler. Bana güvendiğin, hayaller kurdurduğun, hiç hayal etmediğim yollarda yürüyebileceğimi öğrettiğin için teşekkürler.

Kırılmaz bağlar olduğunu sözlere gerek kalmadan anlattığın için teşekkürler. Her şeyin kullan-at mantığından ibaret olmadığını, kendini göstermek için göze batman gerekmediğini, hepimizin unutulmaz olduğumuzu ve bazı kucaklaşmaların kırık kalplerimizi onarabileceğini gösterdiğin için teşekkürler. 

İpin diğer ucunu tuttuğun için, kollarını bana açtığın için, aramızdaki bağı terk etmediğin, zamanın geçmesine izin verip uzaklığı çoğaltmadığın için teşekkürler.

İçimde acının tebessümlerini gördüğün, kendimi iyi hissetmediğimi fark ettiğin, beni anladığın, bana sıcaklık verdiğin, nefes verip canlandırdığın, beni boğmadığın ve talepte bulunmadığın ve beni zehirlemediğin için teşekkürler. 

Some figure

Anlamlı ilişkilerin önemi

En sevdiğimiz köşemiz, hep sığındığımız yer haline gelen kişiler vardır. Onlarla sevgi, anlayış ve güven dolu anları yaşarız.

Yani bazı insanlar bizim psikolojik havamız olur, çünkü nefes alıp bütün özgün şeyleri ciğerlerimize doldurmamıza izin verirler. Bu ilişkiler sayesinde ilerleyebilir, kendi yolumuzu bulabilir ve yolculuğumuzu anlayabiliriz.

Süreklilik, öz sevgi ve ortak ilgilerle beslendiğimiz için şanslıyız. Yalnız olmadığınızda, hemen köşede sizi bekleyen biri olduğunu, sevildiğinizi ve bu sevgiye layık olduğunuzu bildiğinizde, her şey daha kolaydır.

Çünkü manalı ilişkiler, her an için mükemmel kelimelere sahiptir. Kaç öpücüğe ihtiyacımız olduğunu fark eder, karşılık ve minnettarlığın değerini bilirler. Varlığımıza alan bırakırlar, yol gösterirler, yuvamız gibi kokarlar…

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.