Logo image
Logo image

Jestler: Sevginin Nihai Göstergesi

3 dakika
Jestler: Sevginin Nihai Göstergesi
Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

İki partner arasında veya aile ve arkadaşlar arasında birikmiş deneyimlere dayanan günlük bazda kişisel ilişkiler kurarız. Keyifli anlar, iyi zamanlar veya ortak başarılar ilişkinin temeline katkıda bulunur. Sadece iyi şeyler değil, aynı zamanda hayal kırıklıkları ve acı da bir ilişkiyi oluşturur. Haftalık bir rutine sahip olmak ilişkiyi sıkıcı hale getirebilir. Dolayısıyla bir ilişkide, jestler yapmak bir fark yaratabilir.

Yıllar süren bir ilişkiden sonra, küçük jestler ilişkideki tutkuyu devam ettirir. Peki neden? Çünkü onlar bir ilişkideki aşkı göstermenin nihai yoludur. Sürpriz bir romantik gece, rahatlatıcı bir banyo hazırlamak veya beklenmedik bir sarılma bile, tutkuyu canlı tutmaya yardımcı olabilir.

Rutin, ilişkileri olumsuz yönde etkiler mi?

Bir çift olarak gündelik hayatı ve bir rutini sürdürmek kötü bir şey değildir. Aslında, bazı insanlar bunun tam tersi olduğunu söyleyebilir. Sağlam temellerin oluşturulmasına ve bir düzen ile istikrarın korunmasına yardımcı olabilir. Bu yüzden rutin önemlidir. Günlük hayatın ritmi içinde bir ilişkideki jestler oldukça önemli hale gelir.

Her günün her anı “özel” veya “akılda kalıcı” ise, bu anlara bir noktadan sonra artık değer vermeyiz. Her an özelse, onu bir öncekine nazaran bu kadar özel yapan nedir? Bu özel anlara hızla alışırız. Bunun yerine, rutini kabul etmeli ve rutini anlık olarak ve tekrar tekrar tatlandırmalı ve eşinize sevgi, ilgi ve şefkat göstermelisiniz.

Some figure

Özel bir şey yapmak için özel bir anı beklemeniz gerekmez. Gün boyunca karşınıza fırsatlar çıkıyorsa neden bekleyeceksiniz ki? Bu tür sevgi gösterilerini doğum günleri ve yıldönümlerinde bekliyoruz. Bu nedenle, her zaman ekstra sürpriz ve önem unsurunu ifade etmezler. Öte yandan, haftanın herhangi bir gününde beklenmeyen sürprizler yapılması ilişkiye tat katar. İlişkiyi ileriye götürür, tazelik getirir ve neşeyle doldurur.

Partnerinize odaklanmanın önemi

Partnerinize yaptığınız jestleri göz önüne aldığınızda en önemli şey diğer kişiyi düşünmektir. Onlara bakın ve dikkatinizi onlara odaklayın. Jestin sizin için değil partneriniz için olduğunu unutmayın. Bu nedenle, onları gülümsetecek özel bir şey olmalı.

Tüm bunlar çifte etkiye sahiptir. Bir yandan, sizi rahatsız eden şeyi unutabilir ve partnerinize odaklanabilirsiniz. Önemsediğiniz birini mutlu etmenin tatminini yaşayacaksınız. Öte yandan, eğer jestiniz partnerinizi mutlu ediyorsa, onu mutlu edenin siz olduğunuzu bileceksiniz. Bunun ilişkiniz üzerinde çok büyük ve sağlıklı bir etkisi olacak.

Bu küçük jestlerin karşılıklı olması gerektiğini vurgulamalıyız. Hepimiz şefkat göstermeyi ve aynı zamanda başkalarının bizi umursadığını görmek isteriz. Partnerimizin kontrolümüz altında olmasını istememiz insan doğasına özgüdür. Ancak, partnerlerimiz yaptığımız tüm güzel şeylerden yararlanmamalı. Karşılığında geri de vermeliler.

Some figure

Bu jestler karşılıklı olmalıdır. Her ilişkide aktif olmalısınız ve temel karşılıklılık ilkesini yerine getirmelisiniz. Bazen kendi zevkinizi bir kenara bırakmak ve yalnızca partnerinizi ve onu neyin mutlu ettiğini düşünmek önemlidir. Bu cömertlik içinde kendinizi arka planda tutmanız ve gözlerinizi partnerinize odaklamanız gerekir. İşte o zaman aşkı en fazla şekilde gösterebiliriz!

Küçük jestler ne pahalı ne de bencilcedir

Onlara sevginizi göstermek için gerçekten çok fazla para ya da zaman harcamanıza gerek yok. Yaratıcılık, ilişkiye sevgi dolu bir dokunuş katmak için yeterlidir. Elbette, kendinizi partnerinizin yerine koymak ve onu en çok neyin mutlu edeceğini bulmak çok önemlidir. “Farkı küçük jestler yaratıyor” ifadesini duymuş olmalısınız. Buradaki küçük jestlerin bazı örneklerini burada sunacağız.

Bir çift arasındaki jestler

Partneriniz genellikle çocukları yatırmakla ilgilenen kişi ise, bu işi hafta boyunca siz yapabilirsiniz. Ayrıca ona masaj yaparak veya evinde ona yardımcı olarak yaptıkları işler için ona teşekkür edebilirsiniz. Ayrıca, onu işten alıp, komik bir fotoğraf göndererek veya en sevdiği yemeği ekstra dikkat ve özenle pişirerek de şaşırtabilirsiniz. Sonra mutfağı temizlemek her zaman bir artıdır!

Entelektüel düzeyde, partnerinizi dinlemeniz ve onun ihtiyaçlarını anlamanız önemlidir. Bir problemi varsa tavsiye verin. Karar verme süreçlerine dahil olun. Fark edilmeyen en önemli jestlerden biri, onu görür görmez sarılmaktır.

Some figure

Görebildiğiniz gibi, en önemli şey partnerinizi ve onun ihtiyaçları ve isteklerini düşünmektir. Kendinizi bir saniyeliğine onun yerine koyun ve ayrıntılara dikkatinizle onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterin. Bu, ilişkinize birçok yönden fayda sağlayacaktır. İlişkinize küçük jestler ekleyerek, daha iyi ve daha kararlı bir geleceğe doğru adımlar atacaksınız.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.