Logo image
Logo image

Gizlice Ağlayan Size

3 dakika
Gizlice Ağlayan Size
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Sessizce acı çeken sizin için bu yazı. Hak etmediğiniz acıya katlanan sizin için. Çevresindekilere zarar vermemek için sessiz kalma kararını vermiş olan size yazıyorum. Umarım, devam etmek için her gün savaşabilirsiniz. Umarım, başkalarının acılarınızı anlayamayacağı korkusunun üstesinden gelebilirsiniz. Gizlice ağlayan size bu yazı.

Daha fazla acı çekmeyi hak etmiyorsunuz, acınızı susturmayı hak etmiyorsunuz, haysiyetinizin zarar görmesini hak etmiyorsunuz. Hak ettiğiniz şey bağırmak ve sesinizin işitilmesi, acı çekmeyi bırakmayı hak ediyorsunuz. Sizi yok etmelerine ve oluşturduğunuz her şeyi, sahip olduğunuz her şeyi çöpe atmalarına izin vermeyin. Şu anda hissettiğiniz acıyı hak etmiyorsunuz, daha fazla göz yaşını hak etmiyorsunuz ve saklanmaya ihtiyacınız yok.

Gözyaşlarınızı silin ve boyamaya başlayın. Kendinizi özgür bırakın ve ne istediğinize karar verin. Başkalarının sizin için konuşmasına izin vermeyin. Kimsenin özgür bırakmak istediğiniz şeyi susturmasına izin vermeyin. Saklanma ve yaralarınızı silme zamanı doldu. İlk değişiklik ilk adımdır. Gözyaşları artık hiçbir şeyi çözmez, gözyaşları artık sizi sakinleştirmez. Artık ağlama değil, harekete geçme zamanı.

Bunu size söylüyorum çünkü yapabileceğinizi biliyorum. Ne istediğinizi biliyorum. Sadece bir teşvik görmeye, yardım istemek ve tüm dünyaya nasıl hissettiğinizi ve nerede olduğunuzu anlatmak için cesaretlendirilmeye ihtiyacınız var. Gizlice ağlayan size.. Yalnızlık arayan ve ta ki takvim yaprakları tükenene dek günlerin geçip gitmesini isteyen size sesleniyorum. Ama hâlâ gücünüz var, hâlâ umut var, her şey kaybolmuş değil.

Some figure

Küçük bir adım sizi büyük bir değişikliğe yaklaştırır

Yalnızlığın gerçek bir durum olduğuna inanmayın sakın. Çünkü yalnız değilsiniz. İlk adım atılması en zor olandır, ancak büyük değişikliklerin başladığı yer burasıdır. Daha fazla zırh yok, daha fazla kalkan kaldıramazsınız. Yanlış bir şey yaptığınızı düşünmeyin, söyledikleri kişi değilsiniz siz. Bir an için durup kendiniz tanımlamak için zaman ayırmaya değer.

Acılarınız tarafından çok uzun süre susturulmuşsunuz, çok uzun süredir başkalarının kim olduğunuz üzerinde iktidarı ele geçirmesine izin vermişsinizdir. Ağlıyorsunuz ve acı nehrini beslemeye devam ediyorsunuz. Ama artık gözyaşlarını hak etmiyorsunuz, o kadar acı veren bir şeyi sulamayı hak etmiyorsunuz. Adımlarınızı başka bir yöne, başka bir yola yönlendirmenin zamanı geldi.

Bu sizin için, birinin çığlıklarınızı dinlediğini anlayabilesiniz diye. Ağladığınızı bilen, sizi seven ve sizi terk etmeyen biri var. Dışarı çıkın ve acınızı gösterin. Mutlu olmak için hak ettiğiniz fırsatı tanıyın kendinize. Kalan gücünüzden yararlanın ve pes etmeyin, içinizdeki şeyi serbest bırakın, konuşun.

Some figure

Vazgeçmeyin, teslim olmayın

Daha iyi bir yolun bulunduğunuz yere çok yakın olduğunu bilin, bu yüzden daha güzel günlerin hayalini kurmayı bırakmayın. Acı bitecek, ağlamayı bırakacaksınız. Bütün fırtınalar dindi artık. Bu yüzden, mücadeleyi bırakmayın, konuşmayı bırakmayın, saklanmayın. Sizin adınıza konuşmalarına izin vermeyin, mutlu olmayı hak ediyorsunuz.

Umarım bunun sizin için olduğunu, size yardım etmek isteyen insanların ve çözümlerin olduğunu görebilirsiniz. İleri ya da geri tüm adımlarınızı kabul edin. Hiçbir şeyin olmadığı günler olduğu gibi, her şeyin ortaya çıktığı günler de olacaktır.

Bazı günler bir sonsuzluğa benzer, diğer günler ise şimşek gibi hızlı geçecektir. Kendiniz için ağlıyorsunuz, kendiniz için acı çekiyorsunuz. Beni dinleyin, kendinizi dinleyin. Kendi kararlarınızı vermeyi hak eden sizsiniz ve daha iyisini hak ediyorsunuz. Bu acının sona erdiğini hayal etmekten vazgeçmeyin, çünkü bitecek.

“Hayallerinde hâlâ hayat var. Çünkü her gün yeni bir başlangıçtır, Çünkü saat bu saat ve en iyi an bu andır. Çünkü sen yalnız değilsin.”

– Mario Benedetti

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.