Geçmiş, Şimdi ve Gelecekten Bir Mesaj

Ocak 18, 2017

Hey sen, saçları beyaza çalmaya başlayan. Sen, evet sen, yüzünde kırışıklıklar belirmeye başlayan. Sen, her sabah bedeni ara vermek isteyen, bilgi ve tecrübe kazanan, hayatın yükünü sırtlanan, büyümek için bunun gerekli olduğunu bilen ve hayatının tek bir saniyesinin bile kaçıp gitmesine izin vermeyen.

“Benimle birlikte yaşlan! En iyisine daha sıra gelmedi.”

– Robert Browning

Yaşlandığımızı, ancak dönüşü olmayan noktaya geldiğimizde fark ederiz.

Ben senin Geçmişinim ve senin her zaman yanında olmaktan daha fazlasını sana veremem; burada olabilmek için sana ihtiyacım var ve senin de var olmak için bana ihtiyacın var. Ben senin tohumlar ektiğin uzun ömürlü bahçenim: seni korkutursam endişelenme, çünkü tekrarlanmayacağım ve seni mutlu edersem, beni hep seveceksin çünkü senin bugününün daha iyi olmasını sağladım.

Bununla birlikte, belki ben seninle konuşurken üzüleceksin de, lütfen beni suçlama ve sakın ağlama; elimden gelen her şeyi yaptım ama artık senin de fark ettiğin gibi ben hayatının temel, vazgeçilmez ve seni sen yapan bir parçasıyım.

Ben yeniden tekrarlanmayacak eski savaşlarınım ve sürekli gelişmeye devam ediyorum. Günün her saniyesi beni oluşturmaya devam ettiğini ve seninle tekrar konuştuğumda mutlu olmak için benden yararlanabileceğini unutma. Şimdi buna yardımcı olur. Ben geçen her saniye daha da iyi oluyorum; ayrıca Şimdi ve Gelecek bir yere gittiğinde, ben zaten oraya defalarca gitmiş ve geri gelmiş olurum. Tutkum senin gençliğine sıcaklık kazandırmak; Şimdinin ne yaptığını Geleceğe söylemektir.

Ben çok kısa sürerim, ve adım Şimdi. Ne söyleyeceğimi pek bilmiyorum çünkü Geçmiş, Geleceğin büyümesine yardımcı olmak için benim bütün eylemlerimi ve fikirlerimi elimden alıyor. Seni duyabilirim, seninle dans edebilirim, gitarımla sana müzik çalabilirim, ama sen beni dinlemezsin çünkü fazlasıyla eğlenirsin. Sana, önce sen biraz kendine yardım etmeye başlamazsan, başka kimsenin de sana yardım etmeyeceğini söylemeye geldim. Ben senin iksirinim ve Geçmiş ve Gelecek eğlenebilsin diye senin gençliğini inşa etmekten hoşlanıyorum.

Ben Geçmişte ektiğin bahçende çiçek açarım, ve Şimdi bana Gelecek diyor. Geçmişin Şimdi hakkında anlattığı hikayelerin büyük bir hayranıyım. Bana yapmayı bildiğim her şeyi onlar öğretti. Onlar muhteşemler!

Şimdi için bitmek bilmeyen bir enerji kaynağı olabilirim. Onunla hiç konuşmadım, ama onun sürekli beni ve Geçmişi düşündüğünü söylediler. Artık onun kendi için endişelenmesi gereken zaman geldi. Şimdi bizim için çok önemli, bu yüzden ona çok iyi bak ve onu sevgiyle besle; böylece bize her zaman güzel hikayeler anlatmaya devam edebilir.

Üçümüz de sana hayranız çünkü yaşamanın sadece zamanın geçmesini izlemek olmadığını ve en müthiş maceraların bizi hayallerle doldurup yeni deneyimler kazandığın zaman gerçekleştiğini öğrettin. Ayrıca söylenen sözcüklerin onların nasıl söylendiği kadar önemli olmadığını, hoşgörünün en iyi din olduğunu, hayatta silgi olmadığını ve bir şeyleri yazmadan önce düşünmenin daha iyi olacağını anladık.

Sorunlarımızdan kaçmanın asla kazanamayacağımız bir yarış olduğunu biliyoruz. Bu yüzden seni takdir ediyoruz, çünkü onlarla yüzleşip bizi destekliyorsun. Her neyse, sana asla unutmaman gereken bir şeyi hatırlatmaya geldik, çünkü yaptıklarına pişman oluyor, ama yapmadıklarına pişman olmuyorsun, ama biz senin bilmediğin bir şeyi biliyoruz: korkaklık bizi zamandan çok daha hızlı yaşlandırır.