En Güçlü Ruhlar

En Güçlü Ruhlar

Son Güncelleme: 01 Eylül, 2017

Güçlü ruhlar acı çekerek o noktaya ulaşır. Böyleleri, zorluklara ve sorunlara rağmen vazgeçmemeye karar vermiş olanlardır. Dayanıklı, dirençli ruhlar. 

Karmaşa ve zorluk vadisinden geçmiş ruhlar. Bu öyle bir geçiştir ki, yeni dersler almış olarak son bulur.

Acının ve boşluğun derinlerinde, korku okyanusunda yelken açmış ruhlar. Aynı zamanda korkularının üstesinden gelmeyi de başaran cesur yürekler. Güçlü, uysal ruhlar. 

Kendilerini zorluk labirentinde kaybolmuş bulan ruhlar. Örümcek ağlarında hapsodular ve kendi korkularından oluşan hapishanelerde zincire vuruldular. Ancak geri dönüş yollarını bulmayı başardılar. Cesur ruhlar.

Zaman zaman duyarlı, hassas ve ilham verici olan ruhlar. Güçlerinin bir kısmı, hassas bakışlarında, ince davranışlarında ve iç dünyalarındaki ilhamda saklı.

Açık yaralarını yara izine dönüştüren ruhlar. Bunlar, yaşadıkları ve sonrasında hayatta kalmayı başardıkları her şeyin izi. O izler, verdikleri savaşın kanıtları. Onlara, büyüdüklerini ve ilerlediklerini hatırlatıyor. Güç ve istekle her şeyin mümkün olduğunu hatırlatıyor. Çünkü yaşam sanatı, sorunlardan kurtulmak değil, onlarla birlikte büyümek anlamına gelir. 

Ve o yaralar, bugün yara izi. Bu ruhların zor durumları başarıya dönüştürme yeteneğinin şahidi olarak ışıl ışıl parlıyorlar.

Bu yüzden, içinde güzellik barındırmayan yara izi yoktur. Onların içinde, özel hikayeler, acı, korkular ya da bir şekilde son bulan hayal kırıklıkları bulabilirsiniz.

Ünlü yazar ve şarkıcı Marwan’ın dediği gibi, “Yara izleri hafızaya atılan dikişlerdir. Bize hem zarar veren hem de iyileştiren kusurlu kapanışlar. Onlar, zamanın, bize aldığımız yaraları unutturmamak için bulduğu yoldur.” 

Bu yüzden genelde güçlü ruhların koruyucusudurlar, tıpkı cesaret ve direnç gibi kalkanlardır. Yaralarımızın ilacı ise sevgi ve nezakettir. 

En güçlü ruhlar acı çekmiş olanlardır. Her bir gözyaşı damlasında gülümseme arayan sabırlı ve dayanıklı ruhlar. Her sorunda bir alternatif yaratmaya, krizlerden fırsat çıkarmaya çalışırlar. 

Kocaman ruhlardır ancak zar zor görünürler. Çünkü onların büyüklüğü iyileşme güçlerinde yatar. Bu gerçekten harika, görkemli ve ölçülemez bir şeydir. Ama aynı zamanda da görünmezdir.

Fırtınalı zamanlarda gökkuşağını, karanlık olduğunda ışığı görmeyi bilen kahraman ruhlar. 

Ve bu ruhlar, insanları, koşulları, etraflarındaki şeyleri değiştiremeyeceklerini fark ettiklerinde, acıya karşı tutumlarını değiştirmeye karar verirler. Anlayışlı ruhlar. 

Yolculuklarında, benliklerinin en derin taraflarıyla yüzleşen ruhlar. Böylece kendilerini tanımaya karar verenler ve kendilerinin en iyi arkadaşı olanlar. Derin ruhlar. 

Zorluklarla dolu uçurumlarla ilgili önemli hayat dersleri öğrenebileceğiniz öğretici ruhlar. Aynı zamanda zorlukları aşmanız için gereken isteğin sizde uyanmasını ve devamlı olmasını sağlarlar. Çünkü onlar, acı dolu anıları başkalarına yardım etme yeteneğine dönüştürmüşlerdir.

Öğrenen ruhlar. Başlarına gelen kötü şeyler, fırtınalara rağmen, gelişmelerini, evrilmelerini ve ilerlemelerini sağlar. Çünkü olayları yeniden yorumlama ave farklı yönleriyle görme yeteneğine sahiptirler.

Güzellik dolu ruhlar. İhtiyacınız olduğunda size yardım etmeye hazırdırlar. Çünkü kimse bir duygunun ne kadar yoğunlaşabileceğini onlardan iyi bilemez. Akıllı ruhlar.

En güçlü ruhlar acı çekerek oluşur. Ve bu yüzden de fırtınalara rağmen iyileşmeyi başardıkları için onlara teşekkür etmek istiyorum. Onlar bizim için, hayatta kalma savaşının ne demek olduğunu gösteren en iyi örnekler. 

Teşekkürler!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.