Cinselliğinizden Keyif Almak Sizi Kolay Kadın Yapmaz

Cinselliğinizden Keyif Almak Sizi Kolay Kadın Yapmaz

Son Güncelleme: 12 Aralık, 2016

Farkında olmasak bile önyargı her yerde. Bizi, insanları dinlemeden ve görüşlerine saygı göstermeden klişeleştirmeye iten sebep bu… Özellikle konu cinsellik ve kadınlara geldiğinde bu daha da yaygın. Ve işte benim hikayem:

İlk birkaç seferinde cinsel hayatım ve anlamı hakkında pek de fazla düşünmemiştim. Harika sürprizlerle ve hiçbir kötü tecrübe yaşamadan başladı. Yeni duygular keşfetmek, yapabileceklerinizi öğrenmek ve bunları başka biriyle paylaşmak ve anın keyfini yaşamak

Başlamak için doğru zaman mıydı değil miydi diye hiç düşünmedim. İlk deneyimlerimin sihrinin ve pozitifliğinin bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Sadece oluverdi. Sıradan bir şey gibi görünüyordu, fakat etrafımdaki insanlar böyle hissetmiyor gibiydiler ve önyargı ve hor görme hisleriyle doluydular.

Olgunlaşmaya devam ediyordum ve hayatımın bu kısmı benim için hiç sorun olmamıştı. Belki de şu ana kadar sabit bir ilişkinin keyfini yaşamamış olmamdandır. Bu benim bir sürü baş ağrısı ve duygusal bağlanma yaşamadan keyif almamı sağladı. Seksle ilgili her şeyi seviyordum ve rahattım. Özgürdüm.

Seks tamamen doğal bir şeydir. Zevkli bir şeydir. Keyiflidir ve ilişkiyi güçlendirir. Öyleyse niçin hepimiz cinselliği olan varlıklar olarak onunla ilgili öğrenebileceğimiz her şeyi öğrenmiyoruz ve kendimizi cinsel insanlar olarak rahat hissetmiyoruz?

— Sue Johanson

Farklı partnerlerim oldu, hepsi farklı ve eşsizdi, hepsiyle ilişkilerim geneli itibariyle sıkıntısızdı. Eğer bana onlarla ilgili dikkatli olup olmadığımı sorarsanız, cevabım evet olur. Aynı zamanda bu kişilerin hepsinin sevgi ve ilgi dolu, kötü niyeti olmayan kişiler olduklarını söylemeliyim. Etrafımda beni seven kişiler, beni liberal ve özgür ruhlu biri olarak gördüler.

Onlara göre seks, benim mekanik olarak, hiçbir duygusal bağlanma olmadan yaptığım bir şeydi. Beni daha sorumlu hareket etmeye teşvik ettiler, fakat seks hayatımı yargılamayı da sürdürdüler.

Fakat benim kendim hakkımdaki görüşüm neydi?

Bu dönemle ilgili tamamıyla dürüst olacağım: İçimden ne geliyorsa onu yaptım. Mutlu ve özgürsem, koşarcasına gittim. Çok fazla düşünmeden ama kesinlikle kendimi ve vücudumu gözeterek...

Anın keyfini çıkardım, partnerimin ve kendimin… Bunun ötesini düşünmedim.

Hayat bana harika bir hediye vermişti: Benimle olmak isteyen biriyle bir olma hissi ve o anda aşkı paylaşma duygusu… Ne türden olursa olsun.

Güvendiğiniz kişiyle yaklaşma ve onunla anı paylaşma… Kendime sordum: Beni tamamen çıplak gören birinin güvenine niçin ihanet edeyim ki? O anda herkesin bu dürüstlük anlayışını paylaşmadığını fark ettim.

çift-cinsellik

Ve yıllar sonra, kendimi kabullenip diğerlerinden ayrı görmeye başladıktan sonra, hayatı ve dünyayı cinselliğimle ilgili olarak açık bir fikirle yaşamamdan dolayı başkalarınca “kolay” biri olarak algılandığımın farkına vardım. Fakat dostlarım ve güvendiğim insanlar bunun beni daha çok arzulanan biri yaptığını söylediler.

Kaza eseri vardığım bu yeni durumun keyfini çıkardım, fakat kısa süre sonra beni anlamayan insanların önyargısından rahatsız olmaya başladım. Durup cinselliğin kıymetini özgürce ve insani bir empati ile anlayamayan insanlardan…

Bu durum karşısında ne yaptım?

Kişisel olarak, seksten hoşlandıklarını itiraf edemeyen insanları anlamaya çalıştım. Saygısızlıkla, tuhaf ya da tehlikeli durumlarla veya tacizle hiç karşılaşmadım. Her bir partnerimle anı yaşama, yakınlık ve zevki yaşama üzerinde uzlaştık.

Olağanüstü hayat tecrübeleri olan eğitimli biriydim-halen de öyleyim. Kalbi şartsız sevgiyle dolu iyi bir insan. Saygılı ve daima insan…

Sorun, bütün özelliklerimin kolay birinin “görüntüsü” ardında saklanmasıydı. Rüyalarımın erkeğiyle tanışana dek yorumlardan ve yargılamalardan bıkmıştım. Ona anlattım ve ona her konuda güvendim. Ve benim gibi olmamasına rağmen, dünyadaki başka herhangi bir insan olmasına rağmen, anladı.

Beni yargılamadı. Aksine tam tersini yaptı. Kontrollü seks hayatım olduğunu ve kendimi tanıdığımı düşünüyordu. Sınırlarımı biliyordum ve bu sayede özgürlüğümün ve dengemin keyfini çıkarıyordum.

Bu yüzden kendime izin verdim: Cinselliğimin keyfini çıkarmaya ve beni seven bir insanla vücudumu keşfetmeye devam ettim. Yüreğimin bana dediğini yaptım ve kendime saygı duyarak eleştirileri susturdum. Sonunda kimsenin sizi yaftalamaya ya da karakterinizi sorgulamaya hakkı olmadığını anladım.

Herkes niçin ve nasıl yaşadığından kendi sorumludur. Kendi duygularımızın ve vücutlarımızın sahibi biziz. Şüphe ve korku dolu insanların ritmine göre dans ederek vaktinizi boşa harcamayın. Bu kişilerin her zaman “Ben söylemiştim..” ya da “Bunu yapamazsın” bağlamında söyleyecek bir şeyleri vardır. Bu kişilerin vermeye çalıştığı mesaj nedir? Kendimiz olmayı hak etmediğimiz… Kendiniz olun.

Aşksız seks sadece sağlıklı bir egzersizdir.

— Robert A. Heinlein