Logo image
Logo image

Cinsel Hayatınızı Nasıl Geliştirirsiniz?

2 dakika
Cinsel Hayatınızı Nasıl Geliştirirsiniz?
Tarafından yazılmıştır Julia Marquez Arrico
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Bir ilişkide ateşi canlı tutmak, çaba gerektiren bir sorundur. Ancak, arzuyu artırmaya ve cinselliği iyileştirmeye yardımcı olabilecek birçok farklı strateji ve egzersiz vardır. Burada cinsel ilişkinizi geliştirmek için en etkili ve pratik yolları seçtik.

Daha iyi bir cinsel ilişki için ipucu #1: Cinsellik fikrinizi genişletin

Cinsellik sadece seks ve arzu değil, aynı zamanda baştan çıkarma, dokunma ve samimiyettir. Hayal etmek, onunla yalnız kalmayı, onu dinlemeyi, onu kucaklamayı düşünmek… Cinsel ilişkinizi geliştirmek için, ilk bakışta – en az cinsel olan – bu yönleriyle başlayın.

Arkadaşlıktan bahsediyoruz, bir takım gibi hissetmekten söz ediyoruz. Bu yönler iyi gitmezse, cinsel istek kayda değer ölçüde azalacaktır. Aslında, çiftler terapisinde ilk adım genellikle ilişkinin temellerini güçlendirmeyi içerir. Sonra seks gelişebilir. İstikrar samimiyeti ve arzuları mümkün kılar.

Daha iyi bir cinsel ilişki için ipucu #2: Kendiniz ve bireyselliğiniz üzerinde çalışın

Cinsel ilişkinizi geliştirmenin en etkili yollarından biri aslında bireysellikte bulunur. Hiçbir şey eşinizin kendi ilgi alanlarına, motivasyonlarına ve arzularına sahip olduğunu görmekten daha seksi değildir.

Başka bir deyişle, cinsellik merakla el ele gider. Eğer eşiniz sizi merak uyandırmıyorsa, % 100 tahmin edilebilirlik varsa, cinselliğiniz “kış uykusuna” girecektir.

Some figure

Kendinizle ilgilenirken çekici görünürsünüz. Sizin için anlam ifade eden bir şeyle uğraşın mesela spor yapın ya da bir dil kursuna gidin. Veya her zaman isteyip de zaman bulamadığınız bir seyahate çıkın. Eşinizin sizi merak etmesini sağlayın ve ateşi yeniden canlandırın.

Daha iyi bir cinsel ilişki için ipucu #3: Birbirini daha iyi tanımak

Cinsel ilişkinizi geliştirmek istiyorsanız, eşinizle bağlantı kurmanız gerekir. Peki bunun anlamı ne? Bu eşinizin kim olduğunu, neleri sevdiğini, neyi hayal ettiğini bilmeniz gerektiği anlamına gelir. Ne fantezileri var ya da hangi küçük şeyler onu mutlu ediyor…

Bu nokta, cinselliği iyileştirmenin bir yolu olarak samimiyetin geliştirilmesidir. Birlikte zaman geçirin, sadece ikiniz, dikkat dağıtıcı bir şey olmadan. Eşinize dikkatinizin % 200’ünü verin. Onu dinleyin ve her gün yaptıklarına ilgi gösterin.

Some figure

Daha iyi bir cinsel ilişki için ipucu #4: Cinselliği gün içine yayın

Eğer arzu, sevgi, şefkat ve dostluk varsa, ama tutku yoksa, o zaman hemen hemen hiç cinsellik yoktur. Bu ilişkiyi arkadaş ya da aile arasında herhangi bir ilişki haline getiriyor, bir çift ilişkisine değil. Ancak günlük stres, sorumluluklar ve çocuklar cinselliği yapılacaklar listesinin en sonuna koyuyor.

Yani, azar azar seks ihmal edilmeye başlar ve beyniniz bile var olduğunu unutur. Tutku eklemek için iyi bir ipucu, zaman zaman beyninize bunu hatırlatmaktır. Bu, hayal kurmak, ne denemek istediğinizi düşünmek, kışkırtıcı bir mesaj  göndermek olabilir…

Son olarak, en iyi ipucumuz ertelemeyi durdurmaktır. Mükemmel zamanı beklemeyin. Mükemmel zaman yok ve ne kadar uzun beklerseniz, cinselliğiniz de o kadar azalacaktır. Yani, olabildiğince çabuk başlayın ve yeni bir şey denemeye cesaret edin!

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.