Bu Yıl Kötülükler Geride Kalsın, İyilikler Yanımızda Olsun

Bu Yıl Kötülükler Geride Kalsın, İyilikler Yanımızda Olsun

Son Güncelleme: 21 Ekim, 2017

Bu yıl şunu unutmayın, eğer özel biri olmak istiyorsanız, kendiniz olun. “Yapmak istiyorum”u “Yapabilirim”le değiştirebilirsiniz. Büyük şeyler, küçük şeyler kadar önemli değildir çünkü gerçek mutluluğu bulmamızı sağlayan o küçük detaylardır. Mutluluk, hayattaki basit şeylerde saklıdır.

çiçek kadın

İncelikle dolu dünyaların güzelliğinin çabucak geçip giden anlarda saklı olduğunu unutmayın. Bu anlar bizim kuşlar gibi uçmamız ve vazgeçmemiz gereken şeyleri geride bırakabilmemiz içindir.

Özetle: Artık var olmayan bir geçmişi, geleceğinize taşıyarak bugünün karşınıza çıkardığı yeni fırsatları mahvetmeyin. Size acı veren geçmişi ezip geçin. Güncelle butonuna basın ve duygularınızı yeniden başlatın.

Pilinizi yeniden şarj edin. Hayatınıza umut katın. Yeni yılın gelişi oldukça semboliktir. Bir andan diğerine geçerken hiçbir değişiklik olmuyorsa bile tatlılıkla karşılanmalıdır.

Bir şeyden ayrılın ve onun yaşattığı şoku özümseyin. Yeni bir başlangıcın büyüsü orada yatar. Bu yıl şunu aklınızdan çıkarmayın: Sevdiklerinizle anlamlı anlar paylaşmaktan daha güzel bir hediye yoktur.

Güzel bir yüzün yaşlanacağını, mükemmel bir vücudun değişeceğini ama kişinin edindiği gerçek bilgilerin kalıcı olacağını unutmayın.

kutlama insanlar

Gelenekselliğin hayatı yaşama biçiminizi kontrol etmesine izin vermeyin. Kendinizle baş başa kaldığınızda zamanın durmasına izin vermeyin. Ayrıca unutmayın, kat ettiğimiz mesafeleri, gittiğimiz yolun uzunluğu değil, davranışlarımız belirler.

Yeni hayatınızı planlayın, diğer devreleri kapatın, bitişleri kucaklayın ve duygularınızın diliyle yeni hikayeler yaratın. Kendi maceranızı başlatın, sevdiğiniz şeyi yapın ve yeniden tutku duyduğunuz işe sarılın. Tüm kalbinizle sevmeyi unutmayın; özellikle de her sabah aynada sizi selamlayan kişiyi sevin.

Sağlığınıza dikkat edin. Çevrenizdekiler için elinizden gelen her şeyi yapın. Güllerinizle geçirdiğiniz sürenin kıymetini bilin, bu onları özel kılar.

Sürekli şikayet eden insanlardan uzak durun. Kesinlikle hayatınızı mahvedebilirler. Bizi boğan, hayat enerjimizi emen ve tepki gösterme kapasitemizi öldüren zehirli bireyler vardır. Buna özellikle dikkat edin: çatışmadan kaçının. Böylece, duygusal ve fiziksel sağlığımızı geliştireceğiz.

ağaç meditasyon

Doğum gününüz geldiğinde, üzgün olmayın, bir yaş daha büyümekten pişmanlık duymayın. Bu pek çok insanın sahip olamadığı bir ayrıcalıktır. Saçınıza eklenen beyazlar, takvimden yeni sayfalar koparmak ve hayatınızda bir yılı daha geride bırakmak her zaman için bir mutluluk sebebi olmalıdır. Sadece hayat için ve hala burada olduğunuz için mutlu olun.

Gerçek mutluluk yapacak bir işe, sevecek birine ve beklenecek bir şeye sahip olmaktır. Bu yıl, hayattaki basit şeylerin, sizi gerçekten mutlu eden şeylerin keyfini çıkarın.

Unutmayın, bazen toplum bencil olabilir. Diğer insanlardan yaptığınız ya da yapmadığınız şeyleri onaylamalarını beklemeyin. Kendinizden ve verdiklerinizden emin olun. Hayaller ve düşlere kendinizi kaptırmayın. Hava satmayın. Sahip olduklarınıza şükredin ve sizde olmayanları haddinden fazla arzu etmeyin.

kalp kahve adam

Hayattaki tüm iyilikler sizi takip etsin, bulsun ve bir daha bırakmasın. Bırakın diğer her şey geçip gitsin. Sadece bir derse dönüşmesi için bile olsa, her bir deneyimin hayatınıza girmesine izin verin.

Aldığınız her dersin değerini bilin. Yolunuzdaki taşları şekillendiren siz olun. Her çizgiyi çizin ve son noktayı koyun. Sendeleyin, düşün. Başınız belaya girdiğinde, her toparlanışınızdan sonra noktalı çizgiler koyun. Öğrenin ve büyüyün.

Lütfen sevginin yalvarılarak kazanılan bir şey olmadığını ve yalvarmanız gerekiyorsa onun sevgi olmadığını unutmayın. Kötü niyetli ilişkilerin hala olabileceğinin farkında olun. Onların hayatınıza ne kattığını her zaman dikkatle gözden geçirmelisiniz.

rüzgar ağaç kalpler

Hayatınıza pozitif bir şekilde katkıda bulunanlara değer vermeniz gerektiğinin bilincinde olun. Eğer birine gerçekten değer veriyorsak zaman darlığı diye bir bahane yoktur. Şunu unutmayın ve her zaman hatırlayın: eğer gerçekten ilginizi çekmiyorsa, geride bırakıp ilerleme hakkına sahipsiniz. Suçluluk hissetmeyin.

İyinin ve kötünün bilincinde olun. Hayatımızdaki iyi şeyler yapılı saçlarımızı dağıtmalıdır. Ufka doğru bakarken baş aşağı yaşamak her zaman daha iyidir. Güvende olmak için en iyi şey vasatlıktan korkmaktır…

Her şey akıp gider, zaman bile, bazen bizim düşmanımız olur. Bugün saat de takvim de sizin aleyhinize işliyor. Hayatınızın her gününü ve saatini dolu dolu yaşamayı unutmayın.

İlginizi çekebilir ...
Her Zaman Yeniden Başlayın
Aklınızı Keşfedin
sayfasında okuyun Aklınızı Keşfedin
Her Zaman Yeniden Başlayın

Her şiirin bir güzelliği vardır. Ama bazıları ruhumuza başka türlü işler. Belki de bu şiir onlardan biri olacak. Her cümlesiyle, her kelimesiyle.


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.