Aşk Mükemmel Olmak Zorunda Değildir Ama Gerçek Aşk Olmalıdır

Gerçek aşk, talep ettiğiyle değil sunduğuyla bilinir. Ruhunuza bir gülümseme getiren ve her zaman yanınızda olandır.
Aşk Mükemmel Olmak Zorunda Değildir Ama Gerçek Aşk Olmalıdır

Son Güncelleme: 17 Kasım, 2021

Gerçek aşk aslında tanımlanamaz. Çünkü tanımlamak sınırlayıcıdır ve aşkın sınırı yoktur. Ayrıca mükemmellik yoktur, aşkta bile yoktur. Ancak, en iyi, en tatmin edici aşka, gerçek aşka, sizi iyi hissettirecek olana ulaşmayı istemek önemlidir.

Aşk söz konusu olduğunda kendinize ve duygularınıza karşı dürüst olmalısınız. Aslına bakarsanız, gerçekten gerçek aşkın tadını çıkarmak için, daha önce kendiniz üzerinde bazı içsel çalışmalar yapmış olmanız gerekir. Bu karmaşık olabilir. Aslında, bunu yapmak için önceki tüm yanlış anlamalarınızı bırakmanız gerekecek.

Bir elmanın iki yarısı olmadığınızı hatırlamalısınız. Kimsenin sizi tamamlamasına ihtiyacınız yok. Etkili bir şekilde, bir başkasının elmasının diğer yarısı olmayı da arzulamamalısınız. Ancak, bunu hatırlamak genellikle karmaşık olabilir çünkü Hollywood filmlerinde ve Disney hikayelerinde gördüğünüz hiper-romantik fikirlerle çatışır.

Sağlıksız olan başka bir kişiye karşı bağlılık, yoğun sevgi ya da eğilim değildir. Sağlıksız olan hiper-bağlanmadır. Başka bir deyişle, ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir başkasına duyulan ihtiyaç ve bağımlılıktır.

Bu nedenle, sizi bütünleştirme, eksikliklerinizi giderme veya çatışmalarınızı çözme sorumluluğunu başkalarına yükleyemeyeceğinizi anlamalısınız. Ancak o zaman gerçek aşktan gerçekten ne bekleyebileceğinizi anlayacaksınız.

Gerçek aşk, refahınızın direği

Elinde aşkı simgeleyen bir kalp olan kadın

Sağlıksız aşk, yolunuzu kaybettiğiniz aşktır. Aslında, kendi kimliğinizi kaybettiğiniz bir durumdur. Bunun nedeni, sizi tamamen emen duyguya kendinizi kaptırmanızdır. Ancak bu mükemmel bir aşk değildir. Yine de, bu güzel duygunun çok yoğun olması gerektiği fikri size satılmıştır, bu tüm dünyanızı tamamen değiştirmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Gerçek aşk, asla sorun yaşamamak veya tartışmamak demek değildir. Farklılıkları çözebilen ya da çözülemeyen her yönüyle yaşayabilen türden aşktır. Aslında, sağlıklı sevgi ve şefkat, size çeşitli bakışları dinlemeyi ve sadece mutlu olma gerçeğini kucaklamayı öğretir.

Gerçek aşkın kalacak bir yere, uyuyacak ve sığınacak bir yere ihtiyacı vardır. Var olmak için size ihtiyacı vardır. Aynı zamanda kendinizi sevmenize de ihtiyacı vardır çünkü eğer sevmezseniz başkasını sevemezsiniz. Buna karşılık, eşinizin de buna göre hareket edebilmesi gerekir. İkiniz de vazgeçilmezsiniz.

“Sonunda, küçük olmanın her zaman daha önemli olduğunu anlıyorsunuz. Sabahın üçünde sohbetler, spontane gülüşler, kahkahalara boğan feci fotoğraflar, gözlerinizi yaşartan on kelimelik şiirler. Kimsenin bilmediği ve favoriniz haline gelen kitaplar, saçınıza koyduğunuz bir çiçek, tek başınıza içtiğiniz bir kahve… İşte bunu değerli kılan, devasa duygulara neden olan küçük şeylerdir.”

– Harfler ve kafein arasında

Gerçek aşk günlük inşa edilir

Kucağında kalbi olan kız

Gerçek aşk, kurallara ve programlara ihtiyaç duymadan her gün inşa edilir. Gerçek aşkınız sizin hakkınızda her şeyi bilen biri değildir. Aslında, bilmeleri gerekmez ve mahremiyetinize saygı duyarlar. Ayrıca hem geçmişinizi hem de bugününüzü anlarlar.

Gerçek aşkınız size ihanet etmez, sizi incitmez veya terk etmez. Veda etmezler çünkü ayrılmazlar. Size güvenlik verirler, korku değil. Ayrıca size güven verirler ve sizden şüphe duymazlar.

Gerçek samimiyet saygıya dayanır. Her gün eşinizin erdemlerini ve kusurlarını yeniden keşfedersiniz. Aslında onlarla ilgili en küçük ayrıntıya bile değer verirsiniz ve kendinizi aşkın kalıcılığına kaptırırsınız. Size, dünya başınıza yıkılsa bile güvende ve emniyette olabileceğiniz bir yer olduğunu bilmenin güvenini verir.

Gerçek aşk, mükemmel bir birliktelik kurmak değil, güçlü ve kararlı bir brliktelik kurmaktır.

Mükemmel aşk imkansızdır ama gerçek aşk vardır. Gerçek aşk teklif eder, talep etmez. Ruhunuza bir gülümseme getirir, sizden vazgeçmeyen türden bir aşktır.

İlginizi çekebilir ...
Gerçek Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey
Aklınızı Keşfedin
sayfasında okuyun Aklınızı Keşfedin
Gerçek Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

Birini sevmek, karşımızdaki bu insanın erdemleri kadar kusurları da olduğunu gerçekten bilmek, kabul etmek ve anlamak demektir.


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.