Logo image
Logo image

Annecim, Babacım, Her Zaman Yanımda Olduğunuz İçin Teşekkürler

3 dakika
Annecim, Babacım, Her Zaman Yanımda Olduğunuz İçin Teşekkürler
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Anne ve baba, size her zaman yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim, her zaman görmesem bile hep orada olduğunuzu hissettim. Aramızdaki bağı bu kadar güçlü kurduğunuz için teşekkür ederim, büyürken yaptığım tüm hatalara rağmen bu bağ hiç zarar görmedi. Bir aile oluşturduğunuz, bunun içine kendi kişisel değerlerinizi eklediğiniz ve bunların üreteceği meyveler için her gün sabırla beklediğiniz için teşekkür ederim.

Her zaman yanımda olduğunuzu bilmek bana çok büyük güç katsa da asla büyürken attığım her adımı kontrol etme eğilimine girmediniz. Bana zamanında rehberlik ettiniz ve beni düşünerek tavsiyeler verdiniz. Büyüme sürecimde işte bu bana güç verdi.

Kanatlarımı çok güçlü bir şekilde çırpmamı sağladınız, öyle ki, en yüksekteki hedefler bile bana yakın oldu. Cesaret verici sözleriniz her zaman kafamda yankılanıyor. Tek başıma yapabileceğimden çok daha yükseğe uçabilmemi sağladınız. Sözlerinizi hala duyuyor ve onlardan güç alıyorum.

Some figure

Bana hayat verdiğiniz için minnettarım – ama bana yalnızca hayat vermekle kalmadığınızı da biliyorum. Benim için her şeyi yapmak yerine, bana her şeyi nasıl kendi kendime yapacağımı öğrettiniz. Bazen belki de benim yerime yapmanız sizin için daha kolay bir seçenekti; bana kendi kendime başarmayı öğretmeye çalışmanın size karşılığı sadece benim öfke nöbetlerimle uğraşmak ya da hayal kırıklığı yaşamak oldu. Ancak, siz uğraşmasanız şu an olduğum kişi ben olmazdım.

Her şeyden öne beni koyduğunuzu unutmadım. Hasta olduğumda benimle gecelerce ilgilendiniz, ertesi gün sabah kalkıp işe gitmek zorunda olsanız bile. O zamanlar bundan haberdar değildim. Ama şimdi öyleyim.

Bir aile olmak için zaman gerekir

Bizi gerçek bir aile haline getirdiğiniz için size teşekkür ederim, annem ve babam. Sizin sayenizde sıkıntılar karşısında birleşmiş, güçlü bir aile olduk. Bize bugün sahip olduklarımızı inşa etmemize yardımcı olacak gerekli her şeyi sunduğunuz için minnetarım. Şimdi, bu sayede bir aile gibi, bir takım gibi hissediyoruz.

Hayatımız yoğunlaşmasına rağmen, bizi mutlu eden şeyleri birlikte aramaya devam ediyoruz ve aynı zamanda hayatlarımızı birlikte paylaşıyoruz. Hayatınızdaki diğer şeylerdense bana öncelik verdiğiniz için teşekkür ederim.

Bana, birbirimizi sevmemize ve hala da sevmeye devam etmemize yetecek kadar sevgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Birbirimize sıkıca sarılıyor olsak da, nefes alacak alanı da bırakmayı ihmal etmedik. Anneciğim ve babacığım sizlere teşekkür ederim, çünkü biz gerçek bir aileyiz. Tartışıyoruz ama birbirimizin gönlünü almayı da biliyoruz. Aramızdaki küçük farklılıklara takılmak yerine; biz bu farklılıklarla güçleniyoruz.

Böyle güçlü ve güvenli bir bağ oluşturdukları için aileme teşekkür ederim

Bana çok şey öğrettiğiniz için, beni boğmadan ama umursadığınızı da belli ederek davrandığınız, sorularınızı sorgulamak için değil merak ettiğiniz için sorduğunuz, gittiğim her yerde, her zaman geri dönebileceğimi ve döndüğümde beni sevinçle bekleyen, beni seven birisini bulabileceğini ve benim için bir oda ayrılmış olduğunu bildiğim için. Her şey için teşekkür ederim: Bana sevginin ve ailenin her şeyin temeli olduğunu öğrettiğiniz için, sığınağımın nerede olduğunu ve her zaman bana göre de bir yer olduğunu gösterdiğiniz için.

Some figure

Orada olduğunuz için teşekkür ederim. Beni sevdiğinizi ve bana baktığınızı ve güvende hissetmeni sağladığınızı ifade ettiğiniz için. Ne yaptığım önemli değil, ne olursa olsun her zaman orada olacağınızı biliyorum. Bana bugün hissedebildiğim ve aynı zamanda da görebildiğim koşulsuz sevgiyi verdiğiniz için. İşte bu yüzden size bunları yazıyorum.

Yaptığınız ve her gün yapmaya devam ettiğiniz her şey için teşekkür ederim. Yanımda yürüdüğünüz ve bana çok şey verdiğiniz için teşekkür ederim. Beni sevdiğiniz ve bana bir çok şey öğrettiğiniz için, şimdi olduğum kişi olmam için bana yardım ettiğiniz için. Bugün olduğumuz aileyi oluşturdukları için anne ve babama teşekkür ederim. Sevginin fiziksel tezahürü olduğunuz için teşekkür ederim. Benimle hayat yolculuğunu yürüttüğünüz için sizlere teşekkür ederim.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.