Tucibi (2CB): Seçkinlerin Uyuşturucusu

Haziran 5, 2018

İnsanlar yüksek fiyatından dolayı Tucibi’yi “seçkinlerin uyuşturucusu” olarak adlandırıyor. Bir kaçını listelemek için Venüs, Erox, Nexus, MFT, pembe kokain gibi başka isimlere de sahiptir. Orijinal adı, narkotik olarak sınıflandırılan 2C-B’dir. Ancak, İngilizce konuşanlar 2C-B adını verdiler ve İspanyol konuşmacılar ismi uyarladığında Tu-Ci-Bi (İspanyolca’da “Tu-Si-Bi” olarak telaffuz edilir) oldu.

Medya bunu yeni bir ilaçmış gibi konuşuyor. Gerçek şu ki 1974’ten beri etrafta dolaşıyor. Alexander Shulgin adında bir adam California’daki bir laboratuarda formülü yarattı. Birçok insan ilacın Almanya’da icat edildiğini söylüyor ama bu doğru değil.

Tucibi sentetik bir ilaçtır. Bu, kimyasal maddelerle laboratuvarda yapabileceğiniz veya sentezleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu, onu esrar ya da kokain gibi doğal bitkilerden yapılan diğer ilaçlardan ayırır.

“Belki de edebiyatın kokainle aynı şekilde yasaklanmış olması durumunda, saf meraktan insanlar birkaç satır okumaya çalışırdı.”

– Alexander Jodorowsky

Tucibi’nin tarihi

Tucibi birçok sentetik ilacın da ortaya çıktığı seksenlerde popüler hale geldi. 1985’te hükümet Ecstasy’yi yasadışı bir uyuşturucu haline getirdi. Bu Tucibi’yi daha da popüler hale getirdi. Sonunda, 1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri hükümeti 2C-B’yi yasa dışı ilan etti. Azar azar, dünyanın geri kalanı da yasadışı yaptı. Sonra ilaç “Nexus” olarak tanındı.

uyuşturucu kullanımı

2004 yılında, bu yasadışı uyuşturucu tekrar Latin Amerika’da bu kez patladı. Meksika’da çok popüler oldu ve kaçakçılar iki yıl sonra Kolombiya’ya ithal etmeye başladı. 2C-B, Medellin aracılığıyla bu kahve ülkesine girdi. Ardından, herkesin “Alejo Tusibi” olarak adlandırdığı bir adam, ilacın yerel bir versiyonunu yapmaya başladı.

Medellin’deki uyuşturucu kaçakçıları “Alejo”yu şehirden dışarı çıkarmayı başardılar. O da saltanat mafyası tarafından sürgün edildiği Cali’ye taşındı. Sonunda Bogota’da dükkan açmıştı. Bogota’daki Mafya onu kaçırdı ve formülü ortaya çıkarmaya zorlandı.

Urdinola adlı ünlü bir mafya patronu, Alejo’nun işini devraldı. Daha sonra Urdinola iade edildi. Bugün Kolombiya, Tucibi’nin en büyük üreticisidir. Öncelikle Avrupa’ya ihraç ediyorlar ve en fazla sayıda tüketici Almanya’da bulunuyor.

pembe hap

Psikedelik etkileri olan bir amfetamin

2C-B (2,5-dimetoksi-4-bromofenietilamin) amfetamin familyasına aittir. Amfetaminler merkezi sinir sistemine güçlü bir uyarıcıdır. Bayiler genellikle onları karaborsada hap ve kapsül şeklinde satarlar. Bununla birlikte, bazen bunları kullanıcıların soluduğu bir toz içinde satıyorlar. Bu ilaç farklı şekillerde gelir, ancak genellikle pembe bir hap şeklinde bulunur. Bu yüzden birçok insan buna “pembe kokain” diyor.

psikotik kadın

Kullanıcılar genellikle ilacı ağızdan tüketirler. Beynimize ulaştığında adrenalin, noradrenalin ve dopamin reseptörlerine bağlanma ile çalıştığına inanıyoruz. Tucibi de bir psikedelik ilaçtır. Bu, sanrılar ve / veya halüsinasyonlara neden olan algısal ve bilişsel süreçleri değiştirdiği anlamına gelir.

2C-B, ecstasy gibi diğer ilaçlardan daha etkilidir. Tükettikten sonra, beyne ulaşması 1 veya 2 saat sürebilir. 4 ila 8 saat arasında etkisi devam eder. Her şey, her bireyin benzersiz yapısına, fizyolojisine ve durumuna bağlıdır. Uzmanlar, 10 miligramın düşük dozda olduğunu düşünmektedir. Orta doz 10 ila 24 miligram arasındadır. Yüksek bir doz 25 ila 40 miligram arasındadır. Bundan daha fazlası var ve aşırı dozdan bahsediyorsunuz.

İlacın etkileri

Tucibi’nin fiziksel ve psikolojik yan etkileri vardır. Küçük dozlar duyusal amplifikasyona neden olur. Bu, duyuların algıladığı her şeyin arttığını ve yoğunlaştığını gösterir. Aşağıdaki etkileri daha yüksek dozlarda görüyoruz:

  • Görsel ve işitsel halüsinasyonlar.
  • Nesnelerde eşitsizlik veya parlaklık görme.
  • Gülmek, bazen endişe ve huzursuzluk duyguları eşliğinde.
  • Özellikle zeki hissetmek.
  • Vücudunuzun normalden daha fazla farkında olma.
  • Ani ruh hali değişiyor.

Çok yüksek dozlarda, ilaç korku duygularına ve hatta panik ataklara neden olur.
Tucibi’nin en yaygın fiziksel yan etkileri kan basıncında, pupilla genişlemesinde, bulanık görme, baş dönmesi ve uykusuzlukta artmadır. Uzun vadeli yan etkileri hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Bununla birlikte, uzun süreli kullanımın ciddi anksiyete, depresyon ve uyumakta zorluklara neden olma eğiliminde olduğunu biliyoruz. Tam olarak ne kadar bağımlı olduğunu bilmiyoruz.

Tucibi hakkında diğer gerçekler

Her dozun etkisi, onu alan kişinin özelliklerine bağlıdır. Bazı insanlar için, 15 miligramlık bir dozun ancak bir etkisi vardır. Diğerleri için, bu yüksek bir dozdur ve halüsinasyona neden olur. 14 ila 24 mg arasında, sadece 10 mg’lık bir fark olmasına rağmen ilacın etkilerinde önemli bir artış anlamına gelebilir.

Kolombiya’da insanlar Tucibi’yi “kraliçelerin ve modellerin ilacı” olarak adlandırıyorlar. Bu garip takma ad, 2C-B ve ecstasy’nin birleşimi güçlü bir afrodizyak olduğu için ortaya çıktı. Bu özellikle kadınlar için geçerlidir. Aslında, yasadışı hale gelmeden önce, psikiyatristler Tucibi’yi çiftler terapisinde kullanıyorlardı.

pembe uyuşturucu

Uzmanlar, tamamen etkili bir afrodizyak icat edersek, 2C-B’nin ana bileşen olacağını söylüyorlar.

İnsanlar buna “elit” lerin uyuşturucusu diyor olsalar da, gerçek fiyat takma adı desteklemiyor. Karaborsada yüksek bir fiyatı olmasına rağmen, kokain fiyatından çok farklı değil. Kokain’in etkileri uzun sürmez, bu nedenle kullanıcılar daha sık almalıdır. Sonuç olarak, her iki uyuşturucu da aynı maliyete mal olur.