Logo image
Logo image

Seni Hak Etmediğin Zamanlarda Bile Seviyorum

3 dakika
Seni Hak Etmediğin Zamanlarda Bile Seviyorum
Son Güncelleme: 23 Nisan, 2017

Seni gerçekten de hiç hak etmediğin zamanlarda bile seviyorum, bu sana inanılmaz ve bazen de haksız bir durummuş gibi gelse de, vaziyet böyle. Bu çok da önemli değil, bana seninle neden kalmak istediğimi sorma. Seninleyken her şey daha bir kolay geliyor bana.

Bazen dünyadaki en iyi şeyin, her şeyi bırakıp eve gitmek olduğunu düşünüyorum; fakat meselenin aslı, benim evim de sensin. Sen, bir yuva gibi kokan, başıma gelen güzel bir felaketsin. Zor zamanlarımda beni güldüren ve sanki gözlerinden bir an olsun uzaklaşmaman gerekiyormuş gibi hissettiren yine sensin.

Yaptığın hatalar bana senin de, aynı benim gibi bir insan olduğunu hatırlatıyor. Çünkü senin de bir vicdanın olduğunu ve bir hata yaptığında, hayatı kendine zindan edeceğini ve en kötü halini yaşayacağını biliyorum.

Some figure

Gelecekteki tüm hallerimi sende görürüm

Evet, koşulsuz desteğin ne kadar değerli bir şey olduğunu biliyorum, çünkü insanların düştüğü uçurumları yakından gördüm. Bazen, yeni bir kapıyı açamayacağımı düşünüyorum, çünkü sürekli olarak eskisine bakıyorum.

Ama bana her zaman birisi ile beraber olmanın, ona bağlanmanın, aşkın gücüne kapılmanın, hayatı bir çift olarak yaşamanın değerini hatırlatan bir şeyler olmuştur. İnsanı insan yapan şeyin, artık hatalar olduğuna karar verdim.

Ardından umutsuzca arayıp durduğum “ama” geliyor ve her şeyden öte, sana sarılmak ve sevmek dürtüsü geliyor içimden. Çünkü sen bunu hak ediyorsun.

Bu yaptığımız ne bir anlaşma ne de bir ödüllendirme. İkimizde senin bunu bazen hak etmediğini bilsek de, seni seviyorum çünkü seninle olmak istiyorum. Ama bunu bazen bende hak etmiyorum.

Bu bir alış veriş meselesi; ancak seninle kalmamın tanımlarla bir ilgisi yok. Bazen sebeplerimiz bile yok; işte biz böyle mazoşist olduk. Ancak bu, yaptığımız şeyin mantığın da ötesine geçen, ne yapmamız gerekiyorsa, bize onu gösteren bir şey olduğunu da biliyorum.

Some figure

Uçmak için bir yerlere ihtiyacımız var

Kanatlarımızı iyice açabilmek için, küçük ya da büyük bir yerlere ihtiyacımız var. Çünkü günün sonunda, uçmak ya da kalmak için nedenlerimiz olmalı.

Yani, kolay olmasa da, sıcak ve zengin bir ilişki kurmak, her insanın kanatlarını iyice açıp açmamasına, onlar ile ilgilenip ilgilenmemesine, onları şımartıp şımartmamasına ve onlarla bir tur atmak için ayrılmış bir zamana sahip olup olmamasına bağlıdır. Başka bir deyişle, zorlama olmaksızın, yalnızca özgürlük üzerinde yoğunlaşmak lazım.

Gaflarına ve hakaretlerine rağmen yanındayım çünkü hem iyi hem de kötü zamanlarda hep seninleyim, çünkü seni hep gülerken görmek istiyorum, çünkü kendi değerlerimize sahip olan insanlarız, bencilliklerimi bir kenara koyuyor ve sana dair ilgi ve alakam hep içimden geliyor.

Hatırlayınca beni üzen her ne varsa seni bunlarla üzmeyeceğim ve seni suçlayıcı bakışlarla cezalandırmayacağım. Ben her zaman, aldığın her nefeste yanında olacağım. Hayatıma geç kaldığın için seni affediyor ve zorluklarını, yorgunluklarını geride bırakıp hayatına devam etmeni istiyorum.

Some figure

Biz kusurları ve erdemleri olan insanlarız

Ben senin en iyi arkadaşınım, ağlamak istediğin zaman başını yaslayacak bir yürek ve seni bir kez daha sarıp sarmalamak için sabırsızca bekleyen bir kalbim.

Ben hem iyi hem de kötü günlerinde yanındayım. Seni hak etmediğin zamanlarda bile seviyorum, çünkü o anların bana en çok ihtiyacın olduğu zamanlar olduğunu, yaşadığın dünyanın çöktüğünü, pişmanlıkların ile savaştığını, kendini komik durumlara düşürdüğünü, salaklığına yenildiğini ve kendine işkence ettiğini biliyorum.

Seni affetmek için, dünyanın karanlığına kendini kaptırmamak adına bana ve bana duyduğun güvene ihtiyacın olduğunu biliyorum. Seni bekleyen suçlamaların ne bir anlamı ne de seni durduracak bir gücü var. Ama sana yardım eden eller ve seni dinleyen bu kulaklar hayatında daha büyük bir yer kaplamaya başlayacak.

Senin en kötü halini ve bunun da benim için en iyi seçenek olduğunu bilsem bile, sana duyduğum aşk bizi biz yapıyor ve benim neden seninle beraber olmamı açıklıyor. Ve eğer bir gün ben düşecek olursam, senin de benim yanımda olacağını biliyorum.

Çünkü bizler, korkuları ve kötü tarafları olan insanlarız ve bunun içinde kendimizi suçlayamayız.

Görseller: Olga Marciano

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.