"Seni Seviyorum" Demenin 6 Yolu

"Seni Seviyorum" Demenin 6 Yolu

Son Güncelleme: 27 Şubat, 2017

Hepimizin hayatında “seni seviyorum” demek istediğimiz insanlar var. Bize kalsa her gün söylerdik bu iki kelimeyi.

“… şunu herkes biliyor ki bütün dünya ve ben seni çok seviyoruz, ama ben seni her zaman dünyanın sevdiğinden de çok seveceğim.”

– Mario Benedetti

cift

Ne istediğinizi bilin

Gerçek şu ki bir kişi onu sevdiğinizi biliyorsa, bunu her gün söylüyorsunuz diye sizi daha çok sevecek değiller. Bazı durumlarda “Seni seviyorum” demek ile gerçekten sevilmek çok farklı şeylerdir. Hayatınızda sizin için önemli olan bir kişiye sevildiğini hissettirmek her ikiniz için de çok önemli ve faydalıdır.

Peki, sevginizi nasıl göstereceksiniz? Sözle söylemeden “Seni seviyorum” demenin yollarını göstereceğiz. Haydi keşfe başlayın!

Sözsüz “Seni seviyorum” demenin yolları

  1. Onu olduğu gibi sevdiğinizi bilsin. Sizi bağlayan ilişkiden bağımsız olarak o kişiyi çok seviyorsunuz. Ve bunun nedeni kendisi olması. Onu neyin özel ve herkesten farklı kıldığını anlamaları için zaman ayırın.
  2. Alanlarına saygı duyun ve zamanınızı paylaşın. O kişinin bunaltılmadan sevildiğini hissetmeye ihtiyacı var. Sözler olmadan sevginizi göstermenin bir diğer yolu da onunla zaman geçirmektir.
  3. Dinleyin ve destek olun. Her tür ilişkide konuşmak kadar dinlemek de önemlidir. O kişi bunu hissettiğinde size daha da yaklaşacaktır. Bu durumda “Seni seviyorum” diyerek boşa vakit harcamanıza gerek kalmaz. Karşılıklı destek sayesinde onu önemsediğinizi bilir.
  4. Ona sürpriz yapın. Her günü özel kılmaya çalışın. Onu düşündüğünüzü görmek, o kişiyi her şeyden mutlu edecektir.
  5. Onun hakkında endişe edin. Sevdiğiniz kişi zor bir zaman geçiriyorsa, onu düşündüğünüzü ve onu önemsediğinizi gösterin. O kişiye, sevinçlerini çoğaltıp üzüntülerini ise azaltabileceğinizi hissettirmek çok faydalı olacaktır.
  6. Ayrıntılara önem verin. Bir sarılma, gülümseme, “Bugün nasıl geçti?” diye sormak yeter. “Seni seviyorum” demek harika ama sevginizi ifade etmenin daha bir çok yolu var. Her duruma uygun olanı bulun.

Hepimiz, bizi dinleyecek, iyi ve kötü zamanlarda yanımızda olacak birine ihtiyaç duyarız. Ama birinin bize güvendiğini ve ilişkimizin karşılıklı olduğunu hissetmek de çok güzeldir.

“…Seni herkesten çok sevdiğimi anlatmak için yeni hikayeler öğreneceğim, yeni kelimeler uyduracağım.”

– Frida Kahlo

kizi-tasiyan-delikanli

Seni seviyorum da diyebilirsiniz

Elbette bu önerilerin hiçbiri, “Seni seviyorum” dememeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Esasen, birbirlerini ne kadar çok önemsediğini söyleyen kişilerin ilişkileri güçlenecek, birbirlerine daha çok yaklaşacaktır.

Mesele şu ki kelimeler çok fazla tekrar edilirse, eskiyip orijinal anlamını kaybeder hatta değişirler. Tıpkı bizim ve ilişkilerin değiştiği gibi.

Dolayısıyla, ne anlama geldiğinden eminsek samimi olmak, “Seni seviyorum” demek ve hislerinizin değişmediğini göstermek için başka yöntemler aramak önemlidir.

“Sana sahip olmak ya da senin tarafından sahiplenilmek istemiyorum, beraber olmamızı istiyorum. Sana ihtiyaç duymuyorum, senin de bana ihtiyaç duymanı istemiyorum, ama birbirimize muhtaç olalım.”

– Anonim


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.