Logo image
Logo image

Sarılmak, Tene Yazılmış Bir Şiirdir

2 dakika
Sarılmak, Tene Yazılmış Bir Şiirdir
Son Güncelleme: 06 Mayıs, 2017

Sarılmak, tene yazılmış bir şiirdir ve bütün korkularınızı yıkıp üzüntülerinizi yalıtır. Küçük bir hareket gibi gözükebilir ama her halükarda duygusal seviyede büyük bir iyileştirici güce sahiptir.

Genelde bir kucaklaşma, hislerimizi onaylayıp ilişkimizi besleme görevi görür. Bizim için en önemli olan alanda istenildiğimizi ve sevilldiğimizi hissetmemizi sağlar. İşte bu sevmek ve sevilmek duygusu, başımıza gelebilecek en güzel şeydir.

Some figure

Bizi yeniden toparlayan sarılmalar vardır

Bütün kırık parçalarımızı toplama becerisine sahip sarılmalar vardır. Bunlar, bazı olaylar ruhumuzu çatlatıp yok ettiğinde kırılmış parçalardır.

Vedalar ve ayrılıkların ardından tekrar toparlanmalı, önceliklerimizi belirleyip ölü kısmımızı diriltmeli ve bizi kaderimizin kırmızı ipliklerle çizilmiş yolunda ilerletecek iğneleri elimize almalıyız.

Kalemiz yıkılıp hayatımız darmadağın olduğunda sevgi notalarının, sessizlikle dolu tatlı kucaklaşmalar olmasına izin verirsek sarılmalar, bize her şeyin yolunda olduğunu ve dünyanın sakinleşeceğini anlatan melodiler besteler.

Some figure

Sarılmalar, bizi gerçekleşmiş bir rüyanın parçası olmaya davet eden anlardır

Sarılmalar, mutluluğun bizi bir başkasından gelen rahatlatıcı sıcaklık şeklinde bulduğu anlardır. Çünkü bazen bir sarılma, sözlerden daha önemlidir. Rüyalarımızı ve yaşam motivasyonumuzu canlandırma becerisine sahiptir.

Bahsettiğimiz şiirler doğrudan tene yazılmaz ama bağlarımızı güçlendiren bütün o hormonların üzerine mıh gibi kazınır ki bunlar kalbimize kan pompalayan, bizi saflık, sevgi ve rahatla dolduran şeylerin bütünüdür.

Some figure

Sevgi dozları, bağımlılığımızın nedeni

Bir sarılmanın “kurbanı” olduğumuzda yaşadığımız rahat hissi, daima daha fazla hissetmenize neden olur. Dolayısıyla, bizi belirsizlik ve acının ötesine geçiren hayat ve sevginin sihirli bir kadehini içerek kendimize ilaç vermiş oluruz. Biraz temiz hava alarak beden ve zihnimizi canlandırabileceğimiz bir pencereden bakarız.

Bize sarılan insanlara gelince… Bu insanlar bizim için daima yuva demek olacaktır. Bir yara görür görmez ilaç dolaplarını açarlar. Bandajlar ve yara bantları alıp ağrı kesici bulurlar.

İşte bu yüzden, sarılma becerimize bu denli hayranlık duyarız, çünkü bağlanmanın muhteşem bir yoludur bu, güçlerimizi birleştirip her mücadeleyi kazanmanın ve her sıkıntıyla başa çıkmanın yoludur.

Çünkü samimi sarılmalar, geçici duygulardan çok daha fazlasını ifade eder. Hayatın açtığı yaraları yatıştırıp iyileştirir. Birbirini seven ve kalplerini birleştirip hayatı birlikte göğüslemeye daima istekli olan iki kişi arasındaki soğuğu kırıp sıcağı yoğunlaştırır.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.