Köpeklerimizin Bize 25 Muhteşem Hediyesi

Aralık 7, 2016

Köpeğinizden bebekmiş gibi bahsettiğinizde, köpeğinizin bir sıkıntısı olduğunda ağladığınızda, köpeğiniz mutluyken gülümsediğinizde, köpeği olmayanlar daima “O sadece bir köpek” derler.

Fakat şunu bilmezler ki, yanınızda kimse yokken bir tek köpeğiniz sizinledir. Köpeklerin var olan en iyi canlılar olduğunu ve tabii ki bize verdikleri mutluluğu da bilmezler.

Çünkü köpekler bize sevgi, dostluk ve sadakat gösterir.

Köpeklerin zihinlerimizi ve bedenlerimizi rahatlatma, ve ruhu sakinleştirme yetenekleri sıradışı ve inanılmazdır. Samimidirler ve bizimle kurdukları duygusal bağ tarafından yönlendirilirler.

bağ-1-420x280

Köpeklerin aileleriyle özel bir bağı olduğundan, sahiplerine çok derinden bağlanırlar. Tüylü bedenleri bize adeta bir lütuf gibidir. Burada iyiliklerinin binlercesinden sadece 25’ini derledik:

 1. Duygusal yaralarımızın kapanmasına yardım ederler. Bizi daha iyi hissettirmede, hem ruhen hem bedenen acımızı unutturmada uzmandırlar.
 2. Üzgünken ve mutluyken hep yanı başımızdadırlar. Sadece hayatı bizimle paylaşmaktan mutludurlar.
 3. Onlar için zengin, fakir, uzun, kısa, şişman ya da zayıf olmamız fark etmez. Durumumuz ne olursa olsun bizi severler.
 4. Egoları yoktur ve sosyal normlara aldırış etmezler.
 5. Oynamaktan asla yorulmazlar!
 6. Sevgileri şartsızdır ve bizi her şeyden, hatta kendilerinden bile çok severler.
  pençe izleri-2-420x234
 7. Dilimizi anlamıyor olsalar bile bizi dikkatle dinlerler.
 8. Ve elbette onlar yanımızdayken asla yalnız değilizdir ve bize her zaman konuşacak arkadaş olurlar.
 9. Aynı zamanda bazen sessizliğe ihtiyacımız olduğunu da bilirler.
 10. Bizi her gün bir şekilde güldürmeyi başarırlar.gülümseme-3
 11. Her zaman mutludurlar. Hasta oldukları zaman bile, bizi gördüklerinde sevinçlerini göstermek için kuyruklarını sallamak için çaba sarf ederler.
 12. Söylemeye bile gerek yok ama, kısa süreliğine bile evden ayrılsanız ve 10 dakika sonra gelseniz, her seferinde yıllarca ayrı kalmışsınız gibi sevinç ve heyecanla karşılanırsınız.
  köpek gezdirmek-4-420x250
 13. En büyük keyifleri bizimle zaman geçirmeleridir.
 14. Onlar bizim koruyucu meleklerimizdir. 3 kilo bile gelseler, inanılmaz derecede cesurdurlar. Sizi korumak için canlarını bile verirler ve size bir zarar gelmemesini sağlarlar.
 15. Ailenin bir parçası haline gelirler.
 16. Sizi şaşırtmada uzmanlaşırlar: her gün vücutlarını şekilden şekle sokmaları, sizinle konuşup yiyecek dilenmeleri, çıkardıkları sesler, ifadeleri…
  duruş-5-420x238
 17. Kişisel antrenörünüz olur ve sizi fiziksel olarak aktif kalmaya zorlarlar. Her gün onları gezdirmek ya da oynatmak için dışarı çıkarmak zorunda kalırsınız; böylece köpeği olmayanlara göre haftada ortalama en az 2 saat daha fazla yürürsünüz.
 18. Aynı yemek zevkini paylaşırsınız. Sizin en sevdiğiniz yemek, aynı zamanda onların en sevdiği olur.yiyecek-6-420x246
 19. Yeni insanlarla tanışıp yeni ilişkiler kurmanızı sağlarlar. İnsan-köpek dünyası en dostça ve eğlenceli olandır.
 20. Köpekler, stres seviyenizi, moralinizi ve fiziksel kondisyonunuzu kontrol etmenize yardımcı olur. Koku duyularıyla kanseri bile algılayabilirler.
 21. Ruhunuzun derinliklerine dokunacak öpücükler vermede uzmandırlar.
 22. Bize hayat hakkında sorumluluk hissederek düşünmeyi öğretirler.
 23. Çocuklar gibi harikadırlar ve dahası mükemmel dadıdırlar. Budalalık ve öz güvenin harika bir karışımıyla herkesin kalbini kazanabilirler.sevimligif-7
 24. “Dost” bir köpeğin ilk adı, “sadakat” ise soyadıdır. Bir köpek sonsuza dek en iyi dostunuz olacaktır.
 25. Köpeğiniz, mutsuz olmak için mazeret uydurmayı bırakmanıza yardımcı olur ve hayattaki en önemli şeyin varacağınız hedef değil de yolculuğun kendisi olduğunu size öğretir.