Hepimiz Bizimle İlgilenecek Birine İhtiyaç Duyarız

Hepimiz Bizimle İlgilenecek Birine İhtiyaç Duyarız
Sergio De Dios González

tarafından incelendi ve onaylandı. psikolog Sergio De Dios González.

Tarafından yazılmıştır Lorena Vara González

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Hepimiz bizimle ilgilenecek birine ihtiyacımız duyarız. Fakat bu, iyi hissetmemiz için onlara tamamen bağımlı olmamız anlamına gelmez. Her şeyin üstesinden gelemediğinizde, dibe vurduğunuzda ya da işler iyi gitmediğinde, kim olduğunuzu ve neler yapabileceğimizi size hatırlatacak birine ihtiyacınız olur.

Bunlar, yalnızca sizin o anki durumdan daha fazlası olduğunuzu hatırlatabilecek kişilerdir. Bazen hata yapılabilir, durum budur. Bu özel insanlar, ufalanan hayatınızın enkazından uçabilmesi için size kanat takan koruyucu melekler gibidir.

Hatta çok yüksek uçmaya ve kendi başarınızın sıcağında yanmaya başlarsanız, Jimmy Cricket gibi vicdanınızın sesi olabilirler. Onlar sizin temeliniz, dengeniz, yin’iniz için yang gibidir.

Bir arkadaş, düştüğünüzde size yardım etmeye çalışan kişidir. Eğer ayağa kalkamıyorsanız, sizleri dinlemek için yanınızda oturacaklar ve ne olursa olsun yalnız olmadığınızı bilmenizi isteyeceklerdir.

Zor zamanlarda, sizinle ilgilenecek birine ihtiyacınız olur

İyi zaman geçirebileceğiniz kişileri bulmak genellikle çok zor değildir. Bir şey yemek, alışveriş yapmak, film izlemek ya da kahve içmek için dışarı çıkmak çok büyük fedakarlık değildir. Ama gerçek arkadaşlar, keyifli olmadığınız zaman etrafınızda dolaşanlardır.

Ağladığınız ve dünyaya lanet ettiğiniz zamanlardan bahsediyoruz. Ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin, ne duyarsanız duyun, hiç bir şeyin sizi mutlu etmediği zamanlar. İşte bu yüzden bu zamanlar, dostlarınızın yakınlığına gerçekten değer verdiğiniz zamanlardır. Parçalarınızı toplayan ve sizi bir araya getiren yardımcı bir eli bugünlerde gerçekten takdir edersiniz.

Ayrıca, sizi hiç bir yere götürmediğinizi bilseniz de, sürekli şikayet ettiğiniz uzun sohbetlerden de bahsediyoruz. Ama basit gerçek şu ki, içinizdeki bu şikayeti dışarı çıkarmanız gerektiğidir. Ayrıca her şeyin ne kadar saçma olduğuna güldüğünüz ve bu şeylerin daha kötüsünden korkutuğunuz zamanlardan bahsediyoruz.

Bu sadece “gerçek arkadaş” kelimelerini ifade eden iyi bir refakatçiye işaret eder. Bu tür arkadaşlıklar her şeyin üstesinden gelmeye ve her şeyi değiştirmeye yardımcı olur. Bu tür arkadaşları bulması çok zordur ama çok da gereklidir. Gerçek arkadaşlar, diğerleri arasında çok azdır, ancak zengin de olsalar, fakir de olsalar, her zaman yanınızda olacaklardır.

kalp tutmak

İyi arkadaşlar işler iyi gittiğinde dürüstçe konuşur

Muhtemelen, işler iyi gittiğinde, iyi arkadaşlıklar az değer görür. Bu dönemlerde sizi gerçekten sevmeyen ve kıskanan insanlar ortaya çıkar ya da başarılarınızdan büyük gurur duymaya başlamışsınızdır. Bunlar yenilmez olduğunuzu düşündüğünüz zamanlardır, başarı kafanıza vurur ve kendinizi kaybetmeye başlarsınız.

Bu tam olarak, hayatınızdaki özel kişinin, yani gerçek arkadaşınızın size yardımcı olacağı zamandır. Size, olayların acımasız gerçekliğini gösterecek, gururunuzun kanatlarını kesecek ve ayaklarınızı yere indirecektir. Gerçek arkadaşlar size her zaman gerçeği söyleyecektir. Canlarını sıksa da da bunu yaparlar, çünkü hoşunuza gitmeyeceğini ama buna ihtiyacınız olduğunu bilirler.

Size söyledikleri şeylere kötü tepki verebileceğinizi bilirler. Ama aynı zamanda onların gerçekten sadece iyiliğiniz için endişe ettiğini unutmadığınızı da bilirler. Tabii ki bunu sizi incitmek için yapmazlar; aslında tam tersidir. Bunu daha fazla düşüp canınızı yakmamanız ya da önünüze bakıp yeni bir adım atmanız için yaparlar. Amaçları size yardımcı olmaktır.

Bu yüzden hepimizin bizimle ilgilenecek birine ihtiyacı vardır. Çünkü, işler gerçekten çok iyi ya da kötü gitse de, en büyük düşmanınız kendiniz sizsiniz. Çünkü kendinizi yok etmeden önce kontrolü kaybetmenize engel olacak birine ihtiyacınız vardır.

Çünkü kimse mükemmel değildir ve hepimiz tek başımıza olduğumuzda, kusurlarımızı olduğundan çok daha kötü görürüz… Son olarak belirtmek isteriz: özel bir insanla paylaşılan bir hayat, başından beri gerçekten yaşamaya değer bir hayattır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.