Logo image
Logo image

Hayatınızın Aşkı

3 dakika
Hayatınızın Aşkı
Son Güncelleme: 21 Ocak, 2017

Aşk, insanlığın en büyük umutlarından biridir. Aşık olunca, her şeyin kendi ritmi ile akıp gitmesini sağlayan bir enerji ile dolup taşarız.

Kendinize çaresiz bir şekilde eş mi arıyorsunuz? Hayattaki en büyük mutluluğunuz, ayaklarınızı yerden kesen birinin varlığı mı? Böyle bir insanı bulmada başarı sağlayacağınızdan hiçbir zaman emin olamasanız bile sakın ola vazgeçmeyin.

“Gerçek aşk, tüm korkudan arınmış bir fedakarlık duygusudur. Karşılığında hiçbir şey beklemeden, etrafındaki her şeyin çehresini değiştirir. Aşktaki mutluluk, paylaşmanın sevincidir.”

– Florence Scovel

Some figure

Boş hayallerde yaşamayı bırakın

“Huzur veren bir hayaldense, acı bir gerçeği tercih ederim.”

– Edward Paul Abbey

Hepimiz, içinde kusursuz prens veya prenseslerin olduğu ve her daim mutlu mesut biten masallarla büyüdük. Aksine hayat, bundan daha çetrefillidir. O yüzden artık şu hayalleri bir kenara bırakın.

Aşkı elbet bulacaksınız, bundan şüpheniz olmasın. Ama buradaki mesele aşkı fark edebilmektedir. Hem siz hem de sevdiğiniz kişi en nihayetinde birer insansınız ve kimse de mükemmel değildir. Aramanız gereken şey, beraber uyum içinde vakit geçirebileceğiniz birisi; birisinin gelip sizin kapınızı çalmasını beklemektense ilk harekete geçen siz olun.

Aradığınız şey hakkında gerçekçi olun. Hayatınızı Bay Mükemmel için beklemekle heba etmeyin, çünkü öyle biri hiç yok. Sizin karakterinize ve gelecekteki planlarınıza uygun birini arayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Çevrenize bir göz atın

Hayatınızda sizin ilginizi çeken herhangi bir olduğunu düşünmüyorsunuz diyelim. Peki tamam, o zaman kendinize göre birini bulun. Bazen işe yaramalarına rağmen arkadaş bulma sitelerini kastetmiyorum. Örneğin, ilginizi çeken bir kursa gidin. Yoga, resim, aşçılık ya da aklınıza ne geliyorsa.

Sizinle ortak ilgi alanları olan insanlarla tanışacaksınız. Bu ortak paydalardan yola çıkarak karar vermeniz gereken nokta size uyup uymadıkları olacaktır. Her zaman için kaçınmanız gereken şey ise bir tür ‘sevgili avına’ çıkma dürtüsüdür. Tüm kursiyerlerle tanışın, eğlenin ve sosyalleşin.

Some figure

Kendiniz olun

“Mış gibi davranmak, yalancılığa ve haliyle yalnızlığa giden en kısa yoldur.”

– Anonim

Her zaman yanlış insanlarla beraber olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bu düşündüğünüzden daha da yaygın bir durumdur ve bizim olmayan, sahte bir görüntü ile hareket ederken başımıza gelir. Kendiniz olun ve olabildiğince doğal davranın. Olmadığınız biri olmaya çalışarak başkalarının dikkatini çekmeye ya da onları etkilemeye çalışmayın.

Sizi gören her kimse, her halinize hayran olmalı. İlk izlenimlerin de çok önemli olduğu doğrudur, elbette karşınızdakini irdelemeye zamanınız olacak. Eğer ilişki uzun soluklu olma yolunda ilerliyorsa, er ya da geç, asıl kimliğiniz açığa çıkacak ve eğer beğenilmezse, kesinlikle sorunlar olacaktır. Sizi seven insan, sizi olduğunuz gibi sevecektir, başka bir halinizi değil. 

Samimi olun

Görüşlerinizin ne olduğunu en başından belli edin. Gerektiğinde hayır demesini de bilin. Sizi bilen ve hayatınızın bir parçası olmak isteyen herkes; sevdiğiniz, sevmediğiniz, güldüğünüz ve üzüldüğünüz şeylerin ne olduğunu bilmeli. En başından beri her şeyi kabullenmeli, aksi takdirde ilişkiniz bir kabusa döner.

Samimiyet sizin en değerli silahınız olmalı. Yalanlarla, dolanlarla ve oyunlarla bir ilişkiye başlamayın. Çok basit bir kural vardır: Eğer aldatırsanız, ilişkiniz bir yalan olur. Her zaman nasıl hissettiğinizi ifade edin ve sağlıklı ve güvenilir bir ilişkinin temellerini atmak adına sevgilinize inanın. Gereksiz endişeleriniz yoksa birbirinize ayıracak daha çok zamanınız olur.

Some figure

Aşk zaman ister

Aşık olacağım diye kafayı yemeyin. Aşk zaman ister, birileri ile tanışacaksınız, hatalar yapacaksınız, ve elbette kırılacaksınız. Yine de, en nihai ödülünüz için çektiğiniz tüm sıkıntılara değecek ve deneyimleriniz hepsi, sizi sonunda yaşadığınız ilişkiye hazırlayacaktır. Şimdilik, eğlenin, yeni insanlarla tanışın ve arkadaşlarınızla sosyalleşin.

“Gerçek aşk, sevdiğimizin gerçek kimliğini açığa çıkarmak için hissettiğimiz dayanılmaz arzudan başka bir şey değildir.”

– Jorge Bucay

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.