Logo image
Logo image

Hadi Son Kullanma Tarihimiz Yokmuş Gibi Davranalım

3 dakika
Hadi Son Kullanma Tarihimiz Yokmuş Gibi Davranalım
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Hadi son kullanma tarihimiz yokmuş gibi davranalım. Şu anda olan her şey bitebilir ya da bitmeyebilir. Öyleyse, sonra ne olduğu konusunda endişelenmeden her şeyimizi verdiğimizi varsayalım. Gözlerimizi kapatacağız, konsantre olacağız ve içsel çocuğumuzla bağlantı kuracağız. Başlayalım mı?

Sonsuz bir dünyadaymışız gibi, bir son yokmuş gibi davranalım, yani ufkun ötesine bakalım. Son kullanma tarihi olmadığında korkularımız ortadan kalkacaktır. Kendimizi ortaya koymak ve hayal ettiğimiz her şey üzerine bahse girmek daha kolay olacaktır. Gelecek olan tüm güzel şeylerin ışığını görürüz.

Aynı zamanda, elimizden gelenin en iyisini verebileceğimizi de hayal edelim. Ama onları bitirmekten korktuğumuz için değil. Olması gereken ve gerçekten onları yapmaktan zevk almamız gerektiği için. İş yerinizde, boş zamanlarınızda, ailenizle, arkadaşlarınızla ve sadece ikimiz olduğunda. Kendimizi, yarın yokmuş gibi aşka, şarkı asla bitmeyecek gibi şarkı söylemeye ve asla durmayacakmışız gibi dans etmeye atalım.

Öyleyse bir son kullanma tarihi ve bitiş tarihi olmadığını hayal edelim. İçsel çocuğumuzun inanmasına ve dışarıdaki yetişkin halimizin yapmasına ne dersiniz, sonuçta her ikisi de aynı kişinin bir parçası değil mi? Ve herhangi bir sınırlama ya da kısıtlama olmadan hayal etmeye ne dersiniz? Her zaman nasıl gittiğine ve asla bitmeyeceğine odaklanmaya ne dersiniz? Bir son yazmadan oynayalım.

Some figure

Son kullanma tarihi kendini yazıyor

Zaten biteceğinden korktuğunuz bir şeyi başlatamazsınız. Nasıl biteceğini bilseniz bile, kendinizi yine de oraya koymalısınız. Önemli olan geçip geçmediği değil, nasıl geçtiğidir. Bunu çoğu zaman unutuyoruz. Öyleyse, son kullanma tarihi yokmuş gibi kendimizi ortaya koyalım. Hikayenin sebebi, sonunda olacak şeyleri değiştirebilir.

Hayat her zaman etrafınızda döner ve her gün planlarınızı değiştirecek harika şeyler olur. Yani sırf ne olacağını bildiğinizi düşünüyorsunuz diye bir şeyi denemekten vazgeçmeyin. Belirsizliğin sizi ele almasına izin verin ve nasıl biteceğine dair hiçbir fikriniz yokmuş gibi kendinizi bırakın. Sihir gibi bir şey, kaderinizde yeni yollar açacak.

Bazen son kullanma tarihi kendini gösterir. Ancak, verdiğimiz her kararın, ne kadar büyük olursa olsun, yeni bir yön anlamına geldiğini unutmayınız. Öyleyse yeni başlangıçlar yapalım ve bize bir şeylerin olmasına izin verelim. Her anın tadını çıkararak kendimizi taşıyalım. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyalım. Sonuç olarak, şu an, gerçekten tutabileceğimiz tek şeydir.

Some figure

Son kullanma ürünler içindir, hayatlarımız için değil

Son kullanma tarihinize nefes almayı bıraktığınızda değil, içiniz öldüğünde ulaşırsınız. Her günü bir önceki günle aynı hale getirdiğiniz zaman kendi son kullanma tarihinizi yazarsınız. Ya da olacak olan her şeyi tahmin edip, hayatın sizi şaşırtmasına izin vermeyince. Günlük hayatınızdaki küçük şeyleri nasıl takdir edeceğinizi bilemediğiniz zaman son kullanma tarihiniz geçer.

Oyunun büyülü kısmı, kuralların nasıl başladığını biliyor, ancak nasıl biteceğini tahmin edemiyor olmanızdır. Her şey oyunun yaşandığı sırada olur. Baştan başlayabilir, kaybedebilir veya kazanabilirsiniz, ancak vazgeçmek asla en iyi seçenek değildir.

Bu yüzden oynamanız için, nasıl biteceğini bilmediğiniz bir şeye başlamanız için sizi zorluyoruz. Ve eğer bir noktada anlarsanız, onun sizi sürükleyip götürmesine izin vermeyin. Her gün yeni bir şey yaratmanız için size meydan okuyoruz. Olup biten her şeyi takdir etmeniz için. Ve kendinize akmanız için izin vermeniz, planlarınızı değiştirmeniz ve nasıl biteceğini bilmeden her yeni güne başlamanız için size meydan okuyoruz.

Hadi son kullanma tarihimiz yokmuş gibi davranalım. Her yeni günün, bir gün önceki günden daha iyi olmasını ve her günden ilk kezmiş gibi zevk almayı dileyin. Böylelikle sahip olduğumuz her şeyi vereceğiz.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.