Gerçek Arkadaşlıklar Fırtınalara Direnir

Şubat 16, 2018

Dostluğumuz zor zamanlardan geçti ama sevgimize olan inancımız, onları aşmamıza yardımcı oldu.

Şimdi, anlıyorum. Gerçek ilişkiler, zor koşullar tarafından test edilebilir. Bununla birlikte, sonunda, hiçbir şey ve hiçbir kimse aralarına giremez. Bir duraklama olabilir, ancak melodi devam edecek ve daha güçlü, daha enerjik ve daha güzel olacak.

Ne kadar güçlü olabileceğimizi düşünmezken bile, tüm şüpheleri ortadan kaldırdık. Sonra, ellerimizi tuttuk ve fırtına yatışana kadar birbirimize kucak açmaya devam ettik. Korkularımız gücümüz oldu.

Arkadaşlığın değeri

Gerçek şu ki dostluğun harika değeri sayesinde bunu söyleyebilirim. Bu, sonsuz, temiz ve samimi bir şeyi yetiştirmekten aldığınız bir mutluluk ve gurur duygusudur. Sonuçta, çocukluktan başlayarak ya da bir aile içinde süren kadar benzersiz bir bağ asla olmayacaktır.

akşam arkadaşlar

Her şeyi yaşadık ve başımıza milyonlarca şey geldi. Bununla birlikte, dostluğun değeri deneyim ve bilginin paylaşımından gelir. Ayrı ayrı mevcut olamaz ve birlikte güçlendirilir.

“Farkında olmadan, el salladılar ve sessizce dinlediler. Her ikisi de diğerinin aynı hissettiğini biliyordu: bir arkadaş bulmanın sevinci.”

– Michael Ende

Dürüst bağlar kırılmamalıdır

Seninle aramızdaki dürüst bağın asla kırılmamasına dair güçlü bir arzum var. Sen ve ben her şeyden daha iyi biliyoruz ki yolda tümseklerin üstesinden gelmek hiç de kolay değil. Ancak, burada, hayatın bizi aynı tarafta tuttuğuna teşekkür ediyoruz.

Drama, dövüşler, yanlış anlaşılmalar, önemsiz önemsiz yalanlar… kasten olmayan şeylerdir. Biz insanız. Bunu yaşamamız gayet normal bir şey. Bununla birlikte, buna rağmen, birlikte ilerlemeyi öğrendik.

“Arkadaş olarak en zor görevimiz, anlamadığımız zaman anlayış sunmaktır.”

– Robert Braul

Bu trajik haberle ne zaman yüzleştiğimizi hatırlıyor musun? Bunu birlikte, el ele yaptık. Fırtına yağdı ve birlikte daha güçlü olduk, çünkü birbirimize sahiptik.

Affetmenin, amaçlanmamış olsa bile zarar veren eylemlerin üstesinden geldiğini bana öğreten sensin. Bana aşkın suçlamaktan daha fazlasının olabileceğini, empatinin gururdan daha güçlü olduğunu ve mesafenin dostlukta sadece bir serap olduğunu söylemiştin.

Bir arkadaşa sahip olmak, aynı zamanda bir arkadaş olmaktır

Sahip olduğumuz şeylerin mümkün olduğunu biliyorum çünkü bu doğru ve inancımızı kaybetmedik. Ayrıca, anahtarlardan biri de, kendimizle nasıl arkadaş olunacağını bilmemiz. Sonuçta, önce kendi arkadaşın olamazsan, başka biriyle arkadaş olamazsın.

güneş arkadaşlık

Bir arkadaşa sahip olmak demek, hem kendinize hem de diğer kişiye iyi bir arkadaş olmak demektir. Biz de bunu çok iyi yaptık.

“Bir arkadaşınız sahip olabileceğiniz en güzel şeylerden birisidir ve bulabileceğiniz en iyi şeylerden biridir.”

– Douglas Pagels

Birbirimize teşekkür etmemiz gerekmiyor. Birbirimizi sevmek ve bu sevgiyi birbirimize göstermek yeterlidir. Ve ikimiz de beraberce üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir fırtınanın, olayın ya da çatışmanın olmadığını biliyoruz.