Logo image
Logo image

Eşiniz Ayrılık İstiyor Ama Siz İstemiyorsunuz

3 dakika
Eşiniz Ayrılık İstiyor Ama Siz İstemiyorsunuz
Son Güncelleme: 20 Ağustos, 2018

İki insan arasında aşkın büyümesini sağlayan pek çok farklı şey vardır. Bazılarının, farkında bile olmayız. Aynı zamanda, ilişkiler pek çok farklı nedenden ötürü sona erebilir ve biz bunların hepsinden tamamen haberdar değiliz. Sadece bir kişi ayrılmak istediğinde işler gerçekten karmaşıklaşır.

Her iki taraf için de karmaşık bir durumdur, özellikle de ilişkiyi bitirmek istemeyen kişi için. Fakat paniğe ya da umutsuzluğa düşmeye gerek yok. Yapmanız gereken ilk şey basit: sakin olmak. Tamamen dürtüsel bir şey söylemeyin ya da yapmayın.

“Aşk sonsuz bir sırdır, çünkü bunu açıklayabilecek makul bir neden yoktur.”

– Rabindranath Tagore

Yapılacak sonraki şey durumu tartmak. Diğer kişinin ilişkiyi bitirmesini neden istediğine gerçekten bakmalısınız. Temel olarak, ilişkinin son aşamalarında olup olmadığını anlamaya çalışın. Sonra karar alabilir ve bu yolda hareket edebilirsiniz. Buna biraz daha ayrıntılı olarak bakalım.

İlişki gerçekten sona erdi mi?

Sağlam bir ilişki bir gecede bitmez, ancak sağlam olmayan bir ilişki bitebilir. O zaman, düşünmeye ne tür bir ilişkiniz olduğunu belirlemeye çalışarak başlamalısınız. İkiniz de birbirinize yeterince bağlı mısınız?

Ya da ilişkiniz samimiyet ve mesafe arasında gidip gelen belirsiz bir şey miydi? İlk versiyonda, neler olduğunu düşünmeye kesinlikle değer. İkinci versiyonda, zamanınızı boşa harcamamanız en iyisidir.

Some figure

Bir ilişki bitmeden önce her zaman uyarı işaretleri olur. Güçlü bir bağınız varsa ya da sevgiden uzaklaşırsanız, bunun size söyleyebileceği üç temel şey vardır. Bunları aşağıda sıralıyoruz::

  • Bağlılık. Bu, diğer insanla bir hayatı paylaşma isteğiyle ilgilidir. Zamana ve ilgiye yatırım yapmak, aktif olarak dinlemek ve mevcut olmak demektir. Eğer ikiniz de kendi yolunuza gidiyorsanız ve hiçbir şey paylaşmıyorsanız ya da diğer kişinin hayatı sizi ilgilendirmiyorsa, bu genellikle bir şeyin sona erdiğini gösteren bir işarettir.
  • Samimiyet. Bu güven, iletişim ve karşılıklı anlaşma ile ilgilidir. Bu şeyler asla mükemmel değildir, ama bunlardan birinin yıkılması, ilişkinizin ölmekte olduğuna dair bir işarettir.
  • Tutku. Bu, her iki insan için de tatmin edici olan, sağlıklı bir seks hayatı anlamına gelir. Aynı zamanda fiziksel olarak sevgi paylaşımını da içerir. Eğer bu şeyler olmazsa, ilişkide sorunlar oluşabilir.

Eğer ilişkinize yakından bakarsanız ve bunlardan üçünde de problemler görürseniz, yapabileceğiniz en iyi şey ilişkinin bittiğini fark etmektir. Durum zaten çok zordur, bir de bunun üstüne her şey çok yıpranmış olduğu ve çözüm bulmak da zor olacaktır.

Sadece bir kişi ayrılmak istediğinde

Bir ilişkide ciddi sorunların olduğu zamanlar da vardır, ama yine de ilişkinin bazı güçlü yanları olabilir. Bir kişi ayrılmak isterken, diğeri istemeyebilir. Bir şeyleri yeniden düşünmek ve birlikte ilerlemeye devam etmek için hala bir şans olduğuna inanırlar. Ama aslında bu durumda ne yapıyorsunuz?

Some figure

Çiftlere dair eski bir kural var: Bir şey hakkında konuşmaktan daha iyi bir şey yoktur. Hiçbir şey bunun yerine geçemez. Bu durum, gerçekten de muhtemelen ya da hatta kesin bozulmuş olabilir. İletişim bozuldu, ama aşk hala var. Sorun şu ki, bir taraf bu durumla başa çıkamayacak ve ilişkiyi bitirmek için acele edecektir.

Bu durumda konu hakkında konuşmaya başlamak çok kolay değildir. Herhangi bir baskı olmadan sakin bir şekilde konuşmak için doğru ortamı ve zamanı bulmalısınız. Tüm sorunları tek seferde çözmeye çalışmayın. İşe, birbirinizle rahatça konuşma olasılığını geri getirerek başlayın. Örneğin, özel bir akşam yemeği yiyebilir ya da birlikte dışarı çıkabilirsiniz.

Ama ya yapabileceğiniz hiçbir şey yoksa?

Bazen aşk olsa da ve tekrar konuşmaya çalışsanız da, diğer kişi hala ayrılmak ister. Bu, artık yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. Bakış açınızı görmesi için ona baskı yapamazsınız. Bunu yapmak, sadece daha fazla mesafe yaratır ve ikinizi de gereksiz yere yorar.

Birisi ayrılmak istiyorsa, gitmelerine izin verin. Tam olarak nedenini anlamadıysanız ya da yanlış olduğunu düşünüyorsanız, bilmelisiniz ki, bunların önemi yoktur. olmaz. Bir ilişkiyi hayatta kalması için zorlayamazsınız.

Bu büyük bir hata olur ve gerçekten bağınızı bozabilir. Yani bu nokta, vedalaşmak için gerçekten iyi bir zamandır. Bundan bir hafta, bir ay ya da bir yıl sonra ne olacağı konusunda endişelenmeyin, sadece şimdiye odaklanın.

Some figure

Artık sadece kendinize odaklanmanızın zamanı geldi. Kendinizi suçlamayın, geleceğe itmeye çalışmayın ve herhangi ciddi bir karar vermeyin. Sadece kendinizle ilgilenin ve yapmak istediğiniz şeylere odaklanın. Yol kenarında bıraktığınız dostluklara geri dönün, rutinlerinizi değiştirin … Sevgi yakında hayatınıza geri dönecek.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.