Logo image
Logo image

El Ele Verince Dünya Daha Güzel Bir Yer Oluyor

3 dakika
El Ele Verince Dünya Daha Güzel Bir Yer Oluyor
Son Güncelleme: 12 Nisan, 2017

Niceliği değil niteliği takdir edelim. Sırf varlıklarıyla, dünyanın ve kalbimizin en muhteşem köşelerini tanımamızı sağlayan ve başkasına ihtiyaç olmadan bunu yapmamıza yardım eden insanları takdir edelim. Bu kişiler bizi doldurur, tamamlar ve sakinleştirir.

Kimi zaman yeni insanlarla tanışmaya uğraşırız. Şüphesiz eğlenceli bir şeydir bu. Bizi canlı tutar ve hayatı yeni şekillerde görüp hissetmemize yardım eder. Ama kimi zaman hiç tanışmamamızın daha iyi olacağı nahoş kişilerle tanışırız. Ve kimi zaman da dünyanın muhteşem bir yer olduğuna bizi tekrar inandıran insanlarla karşılaşırız.

Sonra arkadaşlarımız vardır. Eşsiz kıymetteki bu nadir mücevherler, siz kendiniz bile bilmezken size kim olduğunuzu hatırlatmak için vardır. Dünyada en zor şey, hayattaki ritmimize uygun bir kişiyi bulmaktır.

Hep orada olan ya da yeni tanıştığınız ve dünyanızı birden tamamen değiştiren biri olabilir. Zor olsa da bu olamayacağı anlamına gelmez… Yanında özgürce yürümenize izin vermeyi öğrenmiş bir sevgili ya da bir arkadaş olabilir bu, zira o da sizinle aynı şeyi yapmaktadır.

Some figure

Seninle beraber dünyamı yaratıyorum

Yalnızca sen ve ben, kelimelerin ifade gücünün ötesinde birbirini seven iki sevgili. Sadece sen ve ben, dünyanın üzerimize atmak istediği tüm acılarla yüzleşecek güce sahibiz. Birbirimize duyduğumuz sevgi, arkadaşlık ve ilgi sayesinde koşulsuz bir bağ var aramızda.

Beraberiz çünkü ayrıyken aklımız karışıyor ve birlikteyken her şey inanılmaz kolay geliyor. Bu beni korkutuyor çünkü hayatımdan çıktığın takdirde bu duyguyu tekrar bulmak çok zor olacak. Ama üzücü şeyleri düşünmenin zamanı değil şimdi.

Önemli olan, şu an benimle olman ve ben de yaşadığımız tüm güçlüklere rağmen seninle beraberim. Zorluklar çıktı yolumuza ama hepsini aştık. İlk aylarda duyduğum gizem, sır ve tutkuyu hala hissediyorum.

Yakınlık sadece tensel değildir. Yakınlık, kendimizi rahat ve doğal hissetmek, yine de arzumuzu kaybetmemektir. Bütün ömrümü seninle hayal edip bunun sonuna dek sürmesi için mücadele ederken nasıl kaybedebilirim?

Sen ve ben kendimizi dünyadan, bazen her şeyi mahveden dünyadan koruyoruz

Etrafıma bakıp nefret, hüsran ve iyi insanların başına gelen kötü olayları görünce çok öfkeleniyorum… Korkuyorum da. Şu ana kadar çektiğimiz sıkıntılardan çok daha kötü yüzlerce şeyle karşılaşabilirmişiz gibi geliyor. Ve bazen bunca emekle kurduğumuz şeyleri yıkmaya çalışan dünyaya kalbim dayanabilecek mi diye şüpheye düşüyorum.

Yaşamımıza, kararlarımıza saygı duymayacaklar diye korkuyorum. Bir film izledikten sonra ya da uyumadan önce hangi ülkeleri gezmek istediğimiz hakkındaki sohbetlerimizin yerini,  faturalar hakkındaki tartışmalar alacak diye korkuyorum.

Some figure

Kimi zaman, sana yapışmışım gibi geliyor ama bir sürü insanın onları mutlu etmeyen hayatlara bağlı olduklarını görüyorum ve beni mutlu eden kişiyle mümkün olan en fazla zamanı geçirmeyi hak ettiğimi düşünüyorum. Beni öyle mutlu ediyorsun ki başka insanlarla başka bir çok şey yapmaya enerjim de oluyor. Büyük bir enerjiye ve çelikten bir iradeye sahibim çünkü senin sevgin sayesinde içimdeki tüm ümitsizlikten kurtuldum.

“Hayatta başınıza gelebilecek en büyük şey, sevmek ve sevilmektir.”

– Moulin Rouge

Mutluluğa alıştım çünkü bütün bu meseleyi bir yapboz veya bilmece haline getirmedin. Oyunlar olmaksızın, sadece doğrularla kendimizi birbirimize teslim ettik. Böyle çok daha fazla eğleniyoruz.

Vazgeçilmez değilsin ama bir hayat arkadaşı olarak yerin asla doldurulamaz

Bence gelecekten korkmak yerine birlikte olduğumuz için minnettar olmalıyız. Çünkü birbirimizi bulmamış olsaydık, bu yolu yalnız korkmaktan ya da aslında hoşlanmadığımız kişilerle yürümekten korkuyor olurduk.

Her gün daha mutlu olmak konusunda kafa yoracağımıza, varlığımızdaki boşluğu dolduracak bir şey bulmak için uğraşıyor olurduk. Başkalarını memnun etme gereksinimiyle hırpalanır ve sorular ve özlemlerle dolu olurduk.

Some figure

Elbette birlikte olmadan da bütün ve mutlu kişiler olabiliriz. Ama birlikte uyumlu olduğumuzu düşünüyorum, hepsi bu. Dünyamızı güzelleştiriyoruz. İşten çıkarken aklımda hep seni görmek var. Ve yarını romantik bir randevu olarak değil senin yanında olmaya devam etmek için bir fırsat olarak görüyorum.  

Bu yüzden kendi dünyamda başka ne kadar insan olursa olsun, yol arkadaşı olarak sana ihtiyacım var.  Çünkü bazen bu dünyada yaşamak için çok cesur ve umut dolu olmalısın ve sen bana biraz umut verirsen, böyle güzel bir şeyi asla bozmayacağımızı ümit ediyorum.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.