Logo image
Logo image

Birlikte Olmamanız Gereken 3 Erkek Türü

3 dakika
Birlikte Olmamanız Gereken 3 Erkek Türü
Son Güncelleme: 15 Aralık, 2017

Ne erkekler ne de kadınlar mükemmeldir. Aslında bizler, birer insan olarak, mükemmellikten oldukça uzak canlılarız. Hepimizin bir dünya kusuru var ve bazen bizi en çok sevenler için bile, gerçekten lanet edilesi insanlar haline gelebiliyoruz. Bununla birlikte, duygusal ilişkiler için, çok zararlı olabilecek bazı kişilik özellikleri de vardır.

Bu özelliklerin iki ana zorluğu vardır: Birincisi, bir insanı tamamen tanıma olanağımızın olmaması, ikincisi ise insanların zamanla değişmesi. Bir erkek ilk bakışta baş döndürücü bir cazibe ile sizin gözlerinizi büyüleyebilir, ancak belki daha sonra Yakışıklı Prensinizin nereye gittiğini siz dahi bilemeyebilirsiniz. Ya da diğer bir taraftan, ilk bakışta son derece sıkıcı ve çekilmez görünen birinin, zaman içerisinde gizli bir cazibesi olduğu ortaya çıkabilir.

“İnsan, karşısındaki insanın benzersiz olduğunu anladığında aşık olur.”

– Jorge Luis Borges

Kesin olarak doğru olan bir şey ise, bazı insanların sevgiyi, hem kendileri ve hem de başkaları ile sağlıksız bir biçimde ilişkilendirmesidir. Belki de sevmeye yeteneği olmayan bu insanlar, sevilmeye de ya da kendi günahlarının, suçlarının ve korkularının pençesinde kapana kısılmaya tahammül edemiyorlar. Bu durumlarda, bir mucize olmaz ise, ilişki tatsız bir şekilde sona erecektir. Aşağıda size, uzak durmanızın daha iyi olacağını öğüt verdiğimizi üç erkek türünden bahsedeceğiz.

1. Bir uçtan diğerine giden erkekler

Bu durum, çoğunlukla bu değişikliğe neden olacak herhangi bir sebep olmaksızın, en tatlı hassasiyetten, en şiddetli saldırganlığa kadar gidip gelen bir adamdır. Neler olduğunu gerçekten tam olarak anlayamazsınız. Bir gün sizi ölümüne sever, öpücüklere şımartmalara doyamazken, ertesi gün sizi cani ve bazen de acımasız bir şekilde reddederler.

Dürtüleri ile hareket etme eğilimi içerisinde olan bu erkeklere karşı, nasıl olduğunu bilmeden, derin bir ikilem içerisinde kalırsınız. Onların sevgi dolu taraflarını görünce, yağ gibi eriyip gidersiniz. Daha sevecen ve bağlı bir insan olacağını hayal bile edemezsiniz. Ona taptığınızı ve kendisinin hayal ettiğiniz gerçek aşk olduğunu hissedersiniz. Sonra, içindeki uyuyan canavar uyandığında, bu durumun tam tersini yaşarsınız: tahmin edilemez bir karaktere büründüğü için, kararsızlığı ya da korkusu yüzünden ortaya çıkan reddetme ve hatta nefret  hali sizi delirtir.

Some figure

Bu tür bir adam, duygusal açıdan sizi yorar. İçlerinde büyük bir savaş yaşayan bu erkekler, bu çatışmadan bir türlü çıkamaz. Bu insanlar daha çok kendilerini dünyanın merkezine koydukları için, hal ve hareketlerinin sizin üstünüzdeki etkilerinin ne olabileceğini tam olarak kavrayamazlar. Gerçek şu ki, sizinle ya da herhangi başka biri ile bir duygusal ilişki kurmaya hazır değillerdir.

2. Yalan söyleme alışkanlığı olan erkekler

Yalan söylemenin birçok biçimi vardır. En bariz olduğu zamanlar, aslında meydana gelmemiş olayların, durumların veya temeli olmayan gerçeklerin dile getirilmesiyken, bir yalanı yaşamak, söz verip tutmamak, kabul etmediğiniz koşullar altında yaşamak da aynı zamanda birer yalandır. 

Yalancı, genel olarak yalan söyleme biçiminden değil, başkalarına nasıl davrandığı ile yakasını ele verir. Eğer başkalarına yalan söylüyorsa, o zaman size de yalan söylemesi muhtemeldir. Yalan söyleme konusunda ”master degree” olan yapmış olan erkekler olduğu için, çoğu kez bu yalanları tespit etmek kolay değildir. Bu yüzden, bu tür erkeklerin başkalarına karşı nasıl davrandıklarına dikkat etmek önem arz eder.

Some figure

Sürekli yalan söyleyen biri, ilişkide bir aşama kaydedilmesini imkansız hale getirir. Yakında kendinizi, söylediği yalanları açığa çıkarmak için deli gibi çalışıyor halde bulacaksınız. Ya da eşyalarını koklayıp, yabancı bir koku var mı diye kontrol edeceksiniz. Fabrika çıkışı itibarı ile bir yalancıya değer bir ilişki kurmak olanaksızdır.

3. Sizi uzaktan tutan erkekler

Sanki hep ince bir buz tabakası üzerinde yürüdüğünüzü hissettiren tür bu  erkeklerdir. Yaptıklarınızı, söylediklerinizi ve giydiklerinizi çok fazla eleştirirler. Bu özellik, büyük bir başarısı veya büyük miktarda parası olan ve tam da kendilerinin olduğu gibi bir sevgili isteyen erkeklerin hal ve hareketleridir.

Gerçek şu ki, kendinizi sürekli olarak yargılanmış ve hareket edemez gibi hissedersiniz. Bir şey söylemeden önce her şeyi yirmi kez düşünürsünüz. Sizinle beraberken, her hareketinize dikkat etmek zorunda olduğunuz için, içinizden geldiği gibi davranamazsınız. Onun yanındayken aniden çok sessiz birine dönüşürsünüz ya da konuşurken bile, onun yüzündeki ifadeye göre hareket etmek zorunda kalırsınız.

Some figure

En aşırı durumlarda, bu kontrol manyağı, narsist erkek türü şiddete de başvuruyor. Dünyayı ve içindeki herkesi, özellikle de eşinin, kendi istediği şekilde davranması gerektiğine inanır. Bu manada başvurduğu yöntem, ya psikolojik akıl oyunları ya da doğrudan fiziksel baskı olur. Bu tür bir adamla asla mutlu olamayacaksınız.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.