Biri Gözleriyle Size Sarıldığında

Biri Gözleriyle Size Sarıldığında
Gema Sánchez Cuevas

Yazan ve doğrulayan psikolog Gema Sánchez Cuevas.

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Beni gözleriyle kucaklayabilecek özel yeteneğe sahip olan insanları çok seviyorum. Onlar tamamen sessiz olabilir ve bir şey söyleyemezler, ama yine de en zor anlarımda bana ulaşır, destek olurlar. Sadece bir parlaklık ile bu kadar çok şey aktarabilmeleri inanılmaz bir durumdur. Benden hiçbir şey istemezler ya da bana baskı yapmazlar. Onlar sadece yanımda olurlar.

Onlar ev gibi hissettiren insanlardır. Onlar kocaman kalbi göğüslerine sığmayan sihir gibi insanlardır. Beni sakinleştiren ve ışığımı saçıp yaymaya yardımcı olan uzmanlardır. Onlar iyidir ve ilham verir, ama onları gerçekten herkesten ayrı kılan şey, diğer insanlara olan sevgileridir.

Onlara hayranım. Onlar benim rol modellerim ve hayatımda en çok değer verdiklerim.

“İyilikten başka bir üstünlük belirtisi yoktur.”

– Ludwig van Beethoven

gece parlak ışıklar

Sizi gözleriyle kucaklayan sihirli insanlar

Onların sihrini seviyorum. Barışı, ilhamı ve birlikte geçirdiğiniz her anın özel olduğu duygusunu aktarma yetenekleri vardır. Düşünceli ve kibar olurlar, ve büyük bir sorumluluk ve saygı duygusuna sahiptirler.

Sözel olmayan dilin ustaları olsalar da, sözlerini her zaman mükemmel zamanlarda kullanırlar. Asla fazla ya da çok az konuşmazlar. Sözleri, insanlara diktikleri bir tohum gibidir. Onları size verirler ki böylece sizin içinizde de güzel bir çiçek yetişmeye başlayabilsin: bu çiçeğin adı benlik saygısıdır. Bu çiçek, ancak ruhunuzu suladığınızda ve kendinize baktığınızda açar.

Bu onların sihirlerinin tam kendisidir. Basitlik ve alçakgönüllülükle inanılmaz şeyler yapmak için bu yeteneğe sahiptirler. Ama asla sırlarını vermezler: bu sır, içsel bilgeliktir.

En iyi stratejileri, sessizliği kullanarak duygular yaratmak, yaraları iyileştirmek ve başkalarının da aynısını nasıl yapacağını göstermektir. Ayrıca, eğer kendinizi kötü hissediyorsanız, size sarılmanın en doğru zamanını bilirler. Onların çevresinde olmak, korunaklı olmak gibidir, çünkü sevgi ile dikilmiş, görünmez bir barış ve güvenlik pelerini giyerler.

“Dışarıda her yerde sihirli insanlar var. Yemin ederim onları gördüm. Onları, gezegenimizin her yerinde gerçek benliklerini gizledikleri gizli saklı köşelerde bulabilirsiniz. Diğer herkes gibi davranmaya çalışırlar. Bu yüzden bazen onları bulmak çok zor olabilir. Onlara dair anılarınızı asla unutmamalısınız. Kimseye söylemeyin, ama insanlar sihirlerinin çok güçlü olduğunu söyler; eğer bir kez size dokunurlarsa, sonsuza dek size dokunmuş olurlar.”

– Bilinmeyen yazar

Bulutlu günleri aydınlatan uzmanlar

Sizi gözleriyle kucaklayan insanlar, sadece sihirlerinden dolayı özel olmazlar. Getirdikleri ışığın içinde onları diğerlerinden ayıran bir şey vardır. Kilometrelerce parıldayan bir iyilik yayarlar. Gözleriniz kapalı bile olsa bunu hissedebilirsiniz çünkü yaydıkları iyilik çok güçlüdür.

Diğer insanların bulutlu günlerini görme konusunda uzmandırlar. Bu tür günler herhangi bir neşe bulamadığınız günlerdir, motivasyonunuz kaybolur ve üzüntü dizginleri ele alır. Size rengarenk bir hayat ya da mutluluk sözü vermezler ama aynı zamanda sizi dinlerler. Yani dinlenmiş, doğrulanmış ve anlaşılmış hissedersiniz. Sevildiğinizi hissettirirler.

güneşe karşı elinde kalp tutmak

Bunlar karanlık olduğunda ışık saçan insanlardır, ama asla sizi de parlamaya zorlamazlar. Herkesin bulutlu günlerde yardıma ihtiyacı olduğunu anlayışla karşılarlar, böylece sahip oldukları tüm ışığı size verirler.

Çok sabırlı olurlar ve hata yapmak için size yer açarlar. Diğer insanlarla empati kurmakta öyle çok başarılıdırlar ki, neredeyse başka bir gezegenden gelmiş gibi görünürler.

Bağlanmak, güven oluşturmak ve başka insanlara yatırım yapmak için özel bir hissiyat taşırlar. Tek gereken onların gözlerini yakalamaktır ve işte o an farkına varacaksınız. “Buradayım” ya da “endişelenme”, gözlerinin daima söylediği iki şeydir.

Sizi yavaşlatmak adına hiç bir şey yapmazlar

Her zaman sizin için orada olurlar, ancak sizi büyümekten alıkoyacak hiçbir şey yapmazlar. Böylece asla aşırı korumacı davranmazlar ya da kaçmaya çalışmazlar ve bir şeylerden kaçınmazlar. Parçalarınızı topladığınız zaman, devam etmesi gerekenin siz olduğunu düşünürler.

“Ayrıntılara dikkat etmelisin. Onlar senin hayatını yoluna koyan küçük taşlar.”

– [Çeviri] Katherine Pancol

Sizi gözleriyle kucaklayabilen insanlar kesinlikle unutulmaz. Hayatınızda onlara sahipseniz, yapabileceğiniz en iyi şey, onlara bakmak, zaman vermek ve elbette, yaptıkları işe değer vermek.

Çünkü sonsuz sevgileri olsa bile, yine de bazı şeyleri geri alabilmeleri gerekir. Sizi önemseyen insanları önemsemelisiniz, çünkü bunu hak ederler ve buna ihtiyaçları vardır.

Teşekkür ederiz, güzel büyülü insanlar. Bize yanınızda olabilmenin mutlak hazinesini verdiğiniz için teşekkür ederiz.

İlginizi çekebilir ...
Hepimizin Destek Kaynaklarına İhtiyacı Vardır
Aklınızı Keşfedin
sayfasında okuyun Aklınızı Keşfedin
Hepimizin Destek Kaynaklarına İhtiyacı Vardır

Tıpkı şu dinazorla ilgili hikayede olduğu gibi her zaman yanınızda olan insanlar vardır. Onlar bizim, yolumuzu bulamadığımızda kuzeyi gösteren yıld...


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.