Beni Hayal Kırıklığına Uğratmayan İnsanları Seviyorum

Mart 6, 2017

Beni hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayan insanları çok seviyorum. Benim yanımda duran, işleri oluruna bırakmayan, durumu daha da dramatize etmeyen ve beni hayal kırıklığına uğratmayan insanlar olsun istiyorum hayatımda. Onları seviyorum ve istiyorum çünkü korkularım ortaya çıkmaya başladığında ve zayıf yönlerim kontrolü ele geçirdiğinde, bana kendimi nasıl seveceğimi öğretiyorlar.

Bu insanları seviyorum çünkü onlar hem iyi hem de kötü günlerimde yanımdalar. Bana her zaman için iyi birer yoldaş oldular, bazı insanlara değer verilmesi gerektiğini gösterdiler ve bu dünyada hala yaşamaya değer şeylerin olduğunu anlattılar.

Bazı insanlar yılın her zamanı güzeldir. Onların kulağımıza hoş gelen güzel melodileri, bize iyi gelir ve kendimizi evimizdeymişiz gibi hissederiz. Çünkü ev, onların olduğu her yerdir.

Madalyonun diğer yüzü

Elbette, etrafımızda olan başka türlü insanlar da var. Bunlar, bizi hayal kırıklığına uğratan, iyi insanlara olan güvenimizi sarsan, dürüstlüğün, hassasiyetin ve saygının bu çılgın dünyada hiçbir karşılığının olmadığını acı bir şekilde anlamamızı sağlayan insanlardır.

Bu insanlar konuşmamıza izin vermezken, yaptıkları kötü şeylerden ötürü sonradan af ​​dilemeyecek insanlardır. Ayrıca kendileri ile bizim aramıza mesafe koyan kişilerdir çünkü artık onlar için bir ilişkinin önemi kalmamıştır. Yanlış anlaşılmaların duygusal yıkımlara dönüşmesine izin verirler.

Bu insanlar etrafımızdayken, kalbimiz normal atım ritmini kaybeder. Onlar, herhangi bir suçluluk veya korku hissiyatı olmadan birini ya da bir şeyi sevmemizi imkansız hale getirirler. Fakat gerçeklerin bir gün ortaya çıkma gibi bir huyu vardır ve elbette bir gün maskeleri düşer ve gerçekler bir bir anlaşılır. 

“Hayal kırıklığı elimizi kolumuzu bağlar, bizi şoke eder ve kendimizi başıboş ve çaresiz hissederiz. Ancak bunca şey sayesinde, mutluluğumuzu ne için feda etmemiz gerektiğini anlayabiliriz.”

Ruhumuz ile anlamak

Bize bakarak ne hissetiğimizi anlayabilen bazı insanlar vardır, çünkü hayata ortak olmak ruhumuzu gün yüzüne çıkartır. Hayatımıza anlam katan insanlar, onu paylaştığımız kişilerdir.

Onlarla birlikte, neden üzgün olduğumuzu açıklamak, gülümsememizin arkasına saklanmaktan daha zordur. Onlarla birlikte, akıntıya karşı yüzeriz. Bizi kurtarmak ve bizimle ilgilenmek isterler. Başarmamızı, motive olmamızı, kabuğumuzu kırmamızı isterler.

Ve duygular da karşılıklıdır. Bu sayede bu ilişkilerimiz bu kadar anlamlı ve eşsiz olur. Çünkü hem kendimizin hem de gururumuzun bir parçasını taşırlar.

Sizi hayal kırıklığına uğratmayan insanları seviyorsunuz, çünkü onlar tam önünüzde durup, gözlerinizin içine bakabiliyorlar. Çünkü onlar yaralarınızı iyileştiriyor, her büyük başarıyı ve her küçük ayrıntıyı sevgiyle doldurabiliyorlar.

Koşulsuz sevgi

Bizi susturan, eski yaralarımızı açan ve korku ile titreten zorlu zamanlardan geçtiğimizde güçlü olmak zordur.

Ancak bunun sayesinde, koşulsuz sevmeyi, tarifsiz iyiliği, alçakgönüllülüğü, dürüstlüğü, samimiyeti, saygıyı ve içten şefkati anlayabiliyoruz. Ancak bu şekilde, kendimizi bencillik, acı, ikiyüzlülük ve kibirden nasıl uzak tutmamız gerektiğinin farkına varıyoruz.

İşte bu şekilde, bizi asla hayal kırıklığına uğratmayan insanlara bir adım daha yaklaşmaya devam ediyoruz. Hayatımıza enerji katan gülümsemelerle süsleyen insanlarla kendimizi çevreliyoruz.

Hayatımızı kiminle paylaştığımıza karar vermek dünyadaki en güzel şeylerinden biridir. Her zaman için hayatımıza hem değer katan, hem de ondan bir şeyler götüren birileri olacaktır. Her zaman için bizi hem daha iyiye götüren, hem de önümüze engel olarak çıkan birileri olacaktır. Ve her zaman için, yüzlerce kilometre uzakta olsalar bile, asla ve asla kopamayacağımız insanlar olacaktır. İşte onlar bizi asla hayal kırıklığına uğratmayan insanlardır.