Logo image
Logo image

Asla Pes Etme! Devam Edecek Güç Sende Var

2 dakika
Asla Pes Etme! Devam Edecek Güç Sende Var
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Yere çakıldığımı hissettiğim zaman yeniden mücadele edecek gücü nereden bulacağım? Bir dahaki sefere karşılaşacağım şey ne olursa olsun kaybedeceğimi düşünürsem devam edecek gücü nasıl bulacağım? Düşündüğümden daha güçlü müyüm?

Bunlar zorlu zamanlardan geçerken kendinize sorabileceğiniz sorulardan birkaçı.

İnsanın yaşamak için inanılmaz bir gücü ve kapasitesi vardır. Düşündüğümüzden daha fazla acıyı tolere etme gücümüz var. Bir şekilde her şey kötüye gittiği zorlu zamanlar bile kendimizi zorlayacak motivasyona sahibiz.

Bazen tek tek taşları koyup kendi yolumuzu çizer ve nasıl gideceğimizi bilmeden içimizdeki derin acıya rağmen buna devam ederiz. Dayanma gücümüz aslında sınırsız.

Peki kendimizi yeniden toparlayacak gücü nereden bulacağız?

O şey aslında içimizde yaşıyor, ancak bazen öyle bir yere saklanır ki bulmak zordur ve bazen de varlığına dair belli belirsiz işaretler verir. Öyle ya da böyle o gücün içimizde olduğunu biliyoruz. Bazen sadece onu nasıl dışarı çıkaracağımızı öğrenmek gerekir.

Hayatta kalma içgüdümüz diğer tüm iç kaynaklarımızla birlikte içimizdeki bu gücü ortaya çıkarmaktan sorumludur.

Ancak bunu yapabilmek için öncelikle duygularımızı dinlemeli, biden ne istediklerini anlamalıyız çünkü ancak bu şekilde harekete geçebiliriz.

Some figure

İçinizdeki gücü keşfedin

Acı sizi ele geçirdiğinde ve yapacak başka şeyin kalmadığını düşündüğünüzde yine de savaşmaya devam edin. Tüm sorularınıza cevap aramaya devam edin. Yine de cevapları bulamazsanız devam etmek için kendinize yeni nedenler bulun.

Çünkü hayat böyledir, ayağa kalkın, devam edin, yaptığınız her hatadan bir ders alın ve hislerinizle duygularınızı dinlemeyi öğrenin.

Belki bugün iradeyi bulamayacaksınız ama yarının ne getireceğini kim bilir? Her gün yeniden yazılacak bir hikâyedir. Bazen nasıl sonlandıracağınızı bilemeseniz bile nasıl bir başlangıç yapmak istediğinizi bulabilirsiniz.

Devam edin! Derin bir nefes alın, ciğerlerinizi doldurun, zıplayın ve uçun. Belki birazcık geriye dönme ihtiyacınız olursa biraz yavaşlayın ve öğrendikleriniz sayesinde gücünüzü yeniden toplayın. Hazır olunca yeniden yükselin.

Savaşmayı ve mücadele etmeyi bırakmayın. Çünkü kendi yolunuzda devam etmek için ihtiyaç duyacağınız tüm güç ve enerji kendi içinizde. Sadece içinizdeki bu kaynakları bulmanız gerek.

Ancak kendinize yalnız kalmak için birkaç gün tanımayı da unutmayın. Korku ve mutsuzluk için de zaman ayırın. Bu olumsuz duyguları da olması gerektiği gibi yaşayın ki daha sonra yeniden doğrulup potansiyelinizi keşfedebilin.

Some figure

Yalnız değilsiniz

Acı azaldığında bile zayıf hissediyorsanız endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. Yanında rahat hissettiğiniz, sığınabileceğiniz birini bulun.

Böyle insanlar size destek olacak ve aradığınız gücü bulmanıza yardım edecektir. Yardım istemek ve yardımı kabul etmek cesaret ister.

Yardıma ihtiyacınız olduğu zaman insanların size el uzatmasına izin verin, sevdikleriniz omzuna yaslanmaktan çekinmeyin. Size uzatılan eli tutun ve üzerinize atılan ölü toprağından kurtulun.

Yapabilirsiniz! Hayal eder, inanır ve bunun için uğraşırsanız başarmaya daha da yaklaşırsınız.

Umudunuzu kaybetmeyin. İçinizdeki kaynakları bulana kadar aramaya devam edin. Potansiyelinize güvenin!

Some figure

Yeni başlangıçları olmayan sonlar olmadığını unutmayın. Karanlık olmadan aydınlığın olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Gücü ya da iradeyi aramazsanız bulamazsınız. Zıtlıklar ve anlaşmazlıklar sizi büyütür böylece dengeyi sağlayan orta noktayı bulabilirsiniz.

Yani pes etmeyin, gücü bulun, mücadele verin, kendinizi zorlayın! Ayağa kalkın, silkelenin ve yolunuza devam edin çünkü buna değdiğini göreceksiniz. Hayatın devam ettiğini, zamanın aktığını ve kendi hikâyenizi anlattığınızı unutmayın!

Aradığınız güç içinizde bu yüzden pes etmeyin.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.