Logo image
Logo image

Arkadaşlarınızla Yapabileceğiniz 20 Eğlenceli Şey

4 dakika
Arkadaşlarınızla yapacak eğlenceli şeylere mi ihtiyacınız var? Can sıkıntısı sadece bir yanılsamadır. İşte grup olarak birlikte yapabileceğiniz 20 aktivite
Arkadaşlarınızla Yapabileceğiniz 20 Eğlenceli Şey
Son Güncelleme: 21 Kasım, 2021

Arkadaşlarınızla yapabileceğiniz birçok eğlenceli şey var. Bu yazıda, hava nasıl olursa olsun yapılacak bazı şeyler bulacaksınız. Bazıları ücretsiz olduğu veya bir kahve fiyatından daha pahalı olmadığı için harcayacak çok paranız olup olması konusunda endişelenmenize de gerek yok.

Gerçekten de bu makalede, arkadaşlarınızla asla sıkılmamanızı sağlayacak en iyi fikirlerden bazılarını bulacaksınız.

Arkadaşlarınızla yapabileceğiniz 20 eğlenceli şey

Bu 20 şeyi haftanın herhangi bir gününde ve yılın herhangi bir zamanında yapabilirsiniz. Aslında, eski hobiler edinmek, yeni şeyler denemek veya sadece evde takılmak istiyorsanız, burada arkadaşlarınızla yapabileceğiniz 20 eğlenceli şey var.

1. Bir kaçış odası deneyimleyin

Bu aktivite birkaç yıldır oldukça moda oldu. Bu sadece bir odadan kaçmakla ilgili değil. Aslında, zihinsel yetenek, ekip çalışması ve hız gerektirir. Gerçekten de, bir kaçış odasından çıkmak için gereken ekip çalışması çok büyük.

Evden çıkmamayı tercih ederseniz, çevrimiçi kaçış odaları da var. Birkaçınız birlikte katılabilirsiniz. Üstelik birçoğu ücretsiz.

2. Spor yapın

Bu kadar uzun süre karantinada kaldıktan sonra bacaklarınızı esnetmek isteyebilirsiniz. İster birlikte spor salonuna gidin, ister dışarıda egzersiz yapın, aynı anda forma girerken eğlenmenin birçok yolu vardır.

Some figure

3. Film geceleri

Özellikle adrenalin yüklü bir aktivite olmasa da, sıcak bir içecekle – ya da yazsa serin bir şeyle – film izlemek her zaman iyi bir fikirdir. Hatta gerekirse internetten de izleyebilirsiniz.

4. Masa oyunları oynayın

Bazı insanlar bunları sever. Gerçekten de, masa oyunları dünyasında bulunabilecek bazı gerçek mücevherler var. İster klasik Kızma Birader’in hayranı olun ya da henüz çok da bilinmeyen oyunlardan bazılarını denemek isteyin, arkadaşlarınızla bir şeyler oynamak her zaman eğlencelidir.

5. Paintball veya airsoft

Öte yandan, adrenalin ve hatta biraz kilo vermek istiyorsanız, bu iki seçenek gerçekten heyecan verici olabilir.

Paintball, yarışma benzeri oyunlarda birbirine paintball atışlarından oluşurken, airsoft mühimmat olarak küçük plastik toplar kullanır.

6. Piknik yapın

Bu yapabileceğiniz en ucuz ve en eğlenceli şeylerden biridir. Aslında doğanın tadını çıkarmak istiyor ama çok fazla hareket etmiyorsanız yemek yemek için yerde oturmak gerçekten rahatlatıcı bir seçenek.

7. Ücretsiz kültürel etkinlikler

Çoğu şehir ücretsiz sinema, tiyatro, müzeler ve çok daha fazlasını sunar. Nitekim yıl boyunca etkinliklere tek kuruş ödemeden katılabilirsiniz. Onları bulmak için biraz daha araştırmanız gerekebilir.

8. Video oyunları oynayın

Şu anda, her yaş, zevk ve yetenek için video oyunları var. Örneğin, dansları, şarkıları, yarışmaları ve hatta fantezi maceralarını içeren sosyal video oyunları vardır. Onları çevrimiçi oynamak da bir seçenektir.

9. Bir gezintiye çıkın

Yürümek her zaman eğlenceli bir şeydir. Fikirleriniz tükenirse, yoğun egzersiz yapmak istemiyorsanız veya nereye gideceğinizi bilmiyorsanız,  arkadaşlarınızı arayın ve ayaklarınızın hareket etmelerine izin verin.

10. Seyahate çıkın

Birlikte bir gezinin tadını çıkarma fırsatınız varsa, bu çok eğlenceli olabilir. Ayrıca yeni yerler keşfetmek ve birlikte vakit geçirmek ilişkilerinizi büyük ölçüde zenginleştirebilir.

Some figure

11. Ortak bir yemek yiyin

Dışarı çıkmak istemiyorsanız veya çok para harcamak istemiyorsanız ama yine de birlikte yemek yemenin sosyal faydalarından yararlanmak istiyorsanız, iyi bir seçenek birlikte yemek yemektir. Bu, her birinizin farklı bir şey pişirdiğiniz ve hepinizin bir yerde birlikte yediği anlamına gelir. Farklı tatların tadını çıkarmanın yanı sıra hem mutfak becerilerinizi sergileme hem de gerçekten güzel bir yemeğin tadını çıkarma fırsatınız olacak.

12. Kendi şehrinizde turist olun

Çoğu zaman, turist düzeyinde diğer şehirleri kendi şehrinizden daha iyi tanıma eğilimindesiniz. Bu nedenle bölgenizdeki başlıca turistik yerleri kontrol etmeli ve arkadaşlarınızla birlikte gitmelisiniz. Yakınlarda her zaman ilgi çekici bir şey olacaktır.

13. Gönüllülük

Zamanınızla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, neden başkalarına adamayasınız? Başkalarına yardım etmenin birçok yolu vardır: sosyal çalışmalar, etkinlikler, hayvan barınakları vb. Kim bilir? Hatta aktivizme aşık olabilirsiniz.

14. Doğanın tadını çıkarın

Doğa her zaman arkadaşlarla yapılacak eğlenceli şeyler sunar. İster huzurun tadını çıkarmak için, ister açık hava etkinliklerine katılmak için ziyaret edin. Yürüyüşten ekstrem sporlara, şehir dışına çıkmak her zaman bir moladır. Tabii ki her zaman çevreye saygı duymayı ve her şeyi bulduğunuz gibi bırakmayı unutmayın.

15. Havuza gidin

Genelde yaz sıcağıyla ilişkilendirilse de havuz her an eğlenceli olabilir. Kaplıcalar da yaz mevsimini beklemeden suyla temas etmenin iyi bir yoludur.

16. Yetişkinler için eğlence parkları

Hiç çocukluğunuzun top havuzlarına geri dönmeyi hayal ettiniz mi? Endişelenmeyin yalnız değilsiniz, çünkü sonunda bu etkinlik yetişkinler için uyarlandı. Gerçekten de eğlenirken içinizdeki çocuğu geride bırakmak zorunda değilsiniz.

17. Gösterili akşam yemekleri

Dışarı çıkıp bir gösteri izlemek istiyor ancak kendinizi ikisinden biri arasında seçim yapmak hissediyorsanız, ikisini de aynı anda yapabilirsiniz. Çünkü gösteri yapan birçok restoran var.

18. El işi yapın

Sosyal ağlarınızda bir gün kullanmak için kaydettiğiniz tüm el sanatlarını hatırlıyor musunuz? Belki de arkadaşlarınızı bir araya toplamanın ve o listenin tozunu almanın zamanı gelmiştir. Kim bilir? Bölgenizdeki yeni gelecek vaat eden zanaatkarlardan olabilirsiniz.

19. Karaoke

Müzik, arkadaşlarınızla olan çekingenliğinizin üzerinden gelmenin harika bir yoludur. Karaoke saf eğlencedir. Kendinizi serbest bırakabilirsiniz. Ayrıca, yüksek sesle şarkı söylerken içinizdeki stresten kurtulabilirsiniz.

Some figure

20. Zaman Kapsülü

Neredeyse kardeşleriniz gibi olan bir grup yakın arkadaşınız mı var? Eğer öyleyse, arkadaşlığınızı anlatan bir şey yapabilirsiniz. Bir zaman kapsülü yapın. Her biriniz bir kutuya, bir fotoğraf veya el yazısı mektup gibi değerli dostluğunuzun bir tür kanıtını koyarsınız. Ardından, birkaç yıl sonra, onu açabilir ve birlikte bir öğleden sonrayı anımsayarak geçirebilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Escape, C. M. R. (s. f.). Cubick Room Escape Madrid | Escape Room Madrid. Cubick Room Escape Madrid. Recuperado 22 de julio de 2021, de https://www.cubickmadrid.es/
  • de Madrid, A. (s. f.). GRATUITO | Eventos – Madrid Cultura. Ayuntamiento de Madrid. Recuperado 22 de julio de 2021, de https://www.madridcultura.es/eventos-gratuitos

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.