Zor Da Olsa Cesur Kararlar Veren İnsanları Seviyorum

Zor Da Olsa Cesur Kararlar Veren İnsanları Seviyorum

Son Güncelleme: 27 Haziran, 2018

Zor da olsa cesur kararlar verebilen insanları seviyorum. En derinden istedikleri şeylerin peşinden giden insanları… başkalarının mantıklı ya da normal anlayışına ters olsa bile. Üstelik bunu bir de zor olmasına rağmen yapıyorlar. Ne demişler, “Benden emin olacak biri varsa o da benim.”

Kendisine saygısı olan ve hepimizi bize yardım eden insanlara bağlayan o zincirleri kıran insanları seviyorum. Hissettikleri bu borcu özgürlükleriyle karıştırmamalarını seviyorum.

Omuzlarında bir yük olma hissini hepimiz duymuşuzdur. Bunu çocuklarda bile görebiliriz: ebeveynleri ona bir oyuncak aldığında çocukların çoğu daha çok söz dinler. Böyle olmalarının sebebi yeni bir oyuncak daha istemeleri de değildir. Bunun sebebi, karşılıklılık ilkesini içselleştirmeleridir. 

Diğer yandan, ona bu borçlarını hatırlatan birçok ebeveyn de vardır. “Bugün yaramazlık yapma, bak sana yeni oyuncak aldım!” “Bugün parkta çok vakit geçirdik o yüzden şimdi git odanı topla!”

mazara içinde göz

Dürüst ve samimi olurlar

Zorda kalmalarına rağmen cesur kararlar veren insanlar genellikle dürüsttürAynı anda iki farklı yerde olamayacakları zaman hayır demeyi bilirler.  “Bu benim kartım ve oynayacağım” şeklinde bir tutumları vardır. Muhteşem insanlardır çünkü öncelikleri içlerindeki en güçlü şeydir: yaşama hevesi.

Kendisini tanıyan insanları seviyorum. Öncelikleri konusunda net olan ve önceliklerine bağlı kalmanın fedakarlıklar yapmayı gerektirdiğini bilen insanları. Bir şeyi kaybetmek ya da arkada bir şey bırakmak daha sonra canını yaksa da bu fedakarlıkları yapanlar.

Belki ailesini ön planda tutup ailesiyle beraber geçirdiği harika anları dünyadaki hiçbir şeye değişmezler. Ya da işini önde tuttuğunu bilerek sevdiği bu iş için şehirden şehire taşınmaya hazır olurlar.

Zor zamanlarda cesur kararlar veren insanlar kendilerine sadık olurlar. Ulaşamayacakları bir şey için geçici çözümler bulmaya çalışmaz, hatta bulmak bile istemezler. Ayrıca ait olmadıkları bir yere uyum sağlamaya çalışmazlar. “Tamam, gün 48 saat değil 24 saat” derler ki bu da hiçbir şey için gereğinden fazla uğraşmayacaklarını gösterir.

Kendilerini zorlamazlar. Aynı şekilde başka insanları da yapamayacakları bir şey için zorlamazlar. Geride kalıp zamanla yarışmazlar: ellerinden geleni yaparlar. Çocuk bakacak bir zamanları yoksa ya buna zaman yartır ya da çocuk yapmazlar. Bununla birlikte başka insanları da ebeveyn olmaya ya da hayatlarını devamlı fedakarlıklarla geçirmeye asla zorlamazlar.

balonda sapka

Cesur kararlar veren insanlar ne kadar şanslı olduklarını bilirler

Zor zamanlarda cesur kararlar verebilen insanlarla karşılaştığımda neyle karşı karşıya olduğumu bilirim. Beni sevseler de sevmeseler de söyledikleri şeyi harfiyen yaparlar. Ne yapacaklarını söyledilerse onu yaparlar. Bir şeye hayır dediklerinde de bir sebepleri vardır.

Zor zamanlarda cesur kararlar verebilen insanları seviyorum çünkü genelde şanslı olduklarını hatırlarlar. Atan bir kalbi, umutları, teknolojiyle yarattığımız en iyi makineden bile daha harika tasarlanmış bir bedeni olduğu için şanslı hissederler.

Çünkü nefes alabiliyordur, nefes almak ne kadar da müthiş bir şey değil mi? Haydi yapın, nefes alamayan biriyle kendini karşılaştırmaya ne gerek var. Sadece nefes alabildiğiniz için yapın. Nefes alın ve sonra da verin.

Onları seviyorum çünkü hayatı seviyorlar. Kendi hayat hikayelerini pozitif bir ışıkta yazıyorlar. Dünyanın adaletsiz olduğunu bile bile adalet için savaşıyor, insanlar çabaladığı için ona aptal dese de denemeye devam ediyorlar. Onları seviyorum çünkü zayıf taraflarını biliyor ve bunların kendilerini durdurmasına izin vermiyorlar. 

“En iyi arkadaş” olacak biri olamayabilirler ama sönen ampulü değiştirmek için her zaman merdivenlerden yukarı çıkmaya çalışırlar. Becerileri az da olsa çok da olsa her zaman onları kullanmaya çalışırlar.

Herkes gibi korkuları vardır ama bunun oyunun bir parçası olduğunu bilirler. Bazı insanlar gibi korktuğunda ya da başka biri ona karşı çıktığında dağılmazlar. Denemek ister misin? Eh, neden olmasın? Çocuklar yer çekiminin nasıl çalıştığını anlamak için kaşık fırlatmıyor mu?

Bu insanlar kaşık fırlatmaya devam eden çünkü hep çok meraklı olan insanlardır. Umutları meraklarından bile fazladır ve zor da olsa karar verebilmeleri de bu yüzdendir.

İlginizi çekebilir ...
Dünya Cesur Olanlarındır
Aklınızı Keşfedin
sayfasında okuyun Aklınızı Keşfedin
Dünya Cesur Olanlarındır

Kimdir cesur insanlar? Her sabah uyanıp elinden gelenin en iyisini yapanlardır cesur olanlar. Yollarına çıkan engelleri devirirken gülen insanlardı...


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.