Logo image
Logo image

Tony Robbins'in 6 Güzel Sözü

3 dakika
Son Güncelleme: 19 Kasım, 2018

Arada bir, dünya bize yeni bir zeka küpü hediye eder. Bazıları bilim, sanat ya da müzik gibi alanlarda lider olurken, diğerleri atletik dahilerdir. Ortak paydaları ise, muhtemelen bu insanları motive etmek için her zaman birilerinin olduğudur. Çoğu kişi için Tony Robbins ve sözleri, ihtiyaç duydukları temiz havanın ta kendisiydi.

Bu konuşmacı ve yaşam koçu, çok önemli bazı insanlara danışmanlık yapma onuruna sahip oldu. Nelson Mandela, Bill Clinton, Gorbachov, André Agassi ve hatta Donald Trump, onun iyimserlik ve pozitifliği ile başarılı olmuştur.

Tony Robbins’in alıntılarının çoğu her türlü konuşmalarda ve çalıştaylarda kullanılmıştır. Kendisi en iyisinden öğrenmişti: iş adamı, yazar ve konuşmacı Jim Rohn. Rohn’un öğretileri sayesinde, bugün Robbins, kişisel gelişim kitaplarının dünya çapındaki en önemli yazarlarından biri olmuştur.

Tony Robbins’in öğretilerini hayatımıza katmak için cesarete ihtiyacımız var. Cesaretin ileriye taşınması, hedeflerimize ulaşmak için şarttır. Karar vermek ve tutarlı olmak bizi daha da güçlendirecek – tıpkı duygularımızı ifade ettiğimiz gibi.

Some figure

Tony Robbins ve en çok alıntı yapılan 6 sözü

İnsanlar tembel değildir. Sadece iktidarsız hedefleri vardır – yani onlara ilham vermeyen hedefler…

Çoğu zaman kendimizi hafife alıyoruz. Hedeflerimize, tembel olduğumuz için ulaşamadığımızı düşünüyoruz, ama aslında bu doğru değildir. Gerçekte olan şey, kendimize yanlış bir hedef vermemiz ya da ona ulaşmaktan korkuyor olmamızdır.

Sizi gerçekten motive eden bir şey bulun, her gün size ilham veren bir şey. Böyle bir hedefe sahip olduğunuz zaman, ne kadar güvensiz olursanız olun ya da engel ne kadar yüksek olursa olsun, bunun için savaşın. Gerçekten istiyorsanız, çabalarınız size sonuç verecektir.

Liderler zamanlarının% 5’ini problem üzerinde ve zamanlarının% 95’ini çözüm üzerinde geçirirler.

Bu, Tony Robbins’in söylediği en zorlayıcı fikirlerden biri. Gerçek bir lider, problem üzerinde durmayan çözümler aramaya odaklanır. Probleme daha fazla odaklanırsanız, sorun değil; aklınızı o yöne vererek de değiştirebilirsiniz.

Bir daha ki sefere kendinizi boğulmuş hissettiğinizde, olası çözümleri düşünün. Sorunu gereğinden fazla düşünmeyin. Her şeyden önce, kendinize dünyanın bitmeyeceğini hatırlatın.

“Bugün yaptığınızı işin, yarın sizi olmak istediğiniz yere yaklaştırıp yaklaştırmadığını kendinize sorun.”

– Anonim

Hayatınızın kalitesi ilişkilerin kalitesi ile doğru orantılıdır.

Mutluluk, etrafınızdaki insanlara dayanır. Eğer yanınızda olan insanlar kaliteli ise, birisi sizi mutlu ettiğinde, her yerde mutluluğun tadını çıkarırsınız.

Öte yandan, eğer yanınızda kaliteli insanlar yoksa, tam tersini hissedeceksiniz: kendinden tiksinen, gergin ve üzgün. Sadece bir hayatımız var: onu iyi yapan insanlarla yaşamayı deneyin. Bu yapamayan kişilerle uğraşmayın.

Some figure

Minnettar olduğunuzda, korku kaybolur ve bolluk ortaya çıkar.

Minnettar olmak harika bir erdemdir. Her şey yolunda gitse bile, ne kadar şanslı olduğunuzu bir düşünün. Hayatında olan binlerce şey için şükredebilirsiniz. Olumsuz olana değil, sadece olumlu olana odaklanmayın.

Seçimleriniz hem iyi ve hem de kötü şeyler getirir. Düşüncelerinizin olumlu olduğundan ve minnettarlığınızı hissettiren şeyler hakkında düşünmenizi sağlayarak, şükran duyabileceğiniz daha fazla durumun ortaya çıktığı bir yaşam elde edebilirsiniz.

Derdi olmayanlar toprağın altındakilerdir.

Diğer tarafta çimen daima yeşil mi gözüküyor? Öbür taraftaki o kişi de muhtemelen sizin tarafındaki çimi ister. Kendimizi başkalarıyla karşılaştırmaya ve başkalarının hayatlarının mükemmel olduğunu düşünmeye eğilimliyiz.

Her insanın kendi kişisel sorunları vardır. Bazıları daha kötü, bazıları daha iyi, ama sonuçta hepimizin sorunları vardır. Sosyal medyada gördüğünüz her şeye inanmayın: En zengin ve en güçlülerin bile gizli korkuları vardır.

Geçmişiniz geleceğiniz ile bir değildir.

Geçmişlerimiz önemli değil – her şey gelecekle ilgilidir. Hatalarınızı ya da ‘şöyle olsaydı ne olurdu’ gibi düşünceler ile zaman kaybetmeyin. İçinde bulunduğunuz anın hakkın veriyorsanız parlak bir geleceğe sahip olabilirsiniz. Başlangıçta zor olacak, ama azar azar şu an içerisinde daha fazla yaşamaya başlayacaksınız.

Ve bunu yapabileceğinize inanmayan ya da size böyle hissettiren insanlarla zaman kaybetmeyin. Hayallerini gerçekleştiremeyen insanlar, diğer insanları kendi seviyesine çekmeye çalışırlar.

Tony Robbins’in sözler, ümit ve hayat dolu bir yaşama arzusunun dışa vurulmuş halidir. Kendi yeteneklerimize güvenmeye dayanır: başkalarının söylediği önemli değil, sadece kendi bakış açımız ile hareket etmeliyiz. Olumlu olun. Hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra, bu yaklaşım bize daha iyimserlik ve neşe getirecek.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.