Logo image
Logo image

Seni Sevdiğim İçin Elveda Diyorum

3 dakika
Seni Sevdiğim İçin Elveda Diyorum
Son Güncelleme: 21 Şubat, 2017

En ufak umut oldukça aşkın alevi daima yanacak ve diri kalacaktır. Her şey beni sana götürüyor, çünkü seni hayal ettiğimde ve kalbimde hissettiğimde vücudum titriyor.

Seni sevdiğim için bütün duyularımı uyandırıyorsun. Artık burada olmasan da, artık beni anlamasan da beni çekiyorsun. Artık aynı dili konuşmasak veya ortak bir kader istemesek de seni seviyorum.

Gözlerimi kapayınca senin burada olmanı istiyorum. Güzel saydığım her şeyde daima varsın. Her yerde yolculuğumu paylaştığını hayal ediyorum.

Bu sevgiyi artık paylaşmadığını ve bana karşı hiçbir şey hissetmediğini biliyorum. Ama dopdolu olan kalbim, inatla vazgeçmeyi reddediyor, senin yokluğunda yalnızlığına devam etmeye çalışıyor.

Her gün bu sevginin saflığından daha emin oluyorum, çünkü benden tükenmez bir enerji ortaya çıkıyor. Tek niyetim ise sana doğru gitme yolunda kendimi tamamlamak.

Some figure

Senin yanında yaşanan unutulmaz tecrübeler

Hiç şüphe yok ki hayatıma girdiğinden beri beni farklı bir insan yaptın. Çok önemli bazı yönlerden değişerek kendimi daha fazla bulduğumu düşünüyorum ve bu farklı ve özgün perspektiflerden bakarak her şeyin kıymetini daha iyi anlıyorum.

En derin duygularımı uyandırdın ve bunu senin yüzünden değil, senin sayende ve senin için yaptım.

Hala birlikte yaşadıklarımızın sana karşı duyduğum yoğun aşk kadar gerçek olduğuna inanıyorum. 

Sana baktığımda, gözlerim kapalıyken ya da sen karşımdayken kalbimde bu sevgiyi hissediyorum. Ve o an, mantığım yok oluyor, sadece duygudan ibaret hale geliyorum. Seninle yaşadığım en güzel tecrübelerden biri bu.

O anı hep hissetmek için senin uğruna canımı verirdim, çünkü hayatta en çok önemsediğim şey seninle birleşmek. Bu öyle güzel ve tehlikeli ki beni savunmasız bırakıyor, küçücük bakışın aklımı benden alıyor.

Hayatımın kadını olduğunu hissetmiştim

Seninleyken üzüldüğüm kadar mutlu da oldum, ve bu duyguları aynı yoğunlukla yaşadım. Bazen hayal kırıklığına uğradım, güçsüz, kızgın, öfkeli ve bunalmış hissettim.

Sana ulaşabileceğime, yine yanımda hissedebileceğime, yine benimle olabileceğine inanarak sürekli bir can sıkıntısıyla baş ettim. Birden buna sahip olmak istedim ama gerçeği, hepsinin bir yanılsama olduğunu anlamam gerekti.

Seni tekrar görmeyi ummuştum, birbirimize bakıp her şeyin eskisi gibi olduğunu görecektik. Birlikte olacak, birbirimizi sonsuza dek sevecektik: benim bile inandığım masum bir söz

Mantık duyguma ve tecrübeme rağmen, çok masumane bir şekilde bunun olabileceğine inanmıştım. Çünkü senin hayatımın kadını olduğuna inanmıştım ve bu çok saf bir aşk olduğu için hiçbir şey onu değiştiremeyecekti. Asıl üzücü olan şey ise halen böyle düşünüyor olmam…

Bu sefer böyle olmadı. Ama bunun da bir nedeni olduğuna, yaşadığımız her önemli olayın ardında daha gerçek ve özgün deneyimler olduğuna inanmak istiyorum.

Bunları daha bilinçli ve derin bir şekilde görmek, yaşamak ve tecrübe etmek için daha hazırlıklı olmayı deneyeceğim. 

Some figure

Gerçekliği kabul etmek

Şimdi gerçekten elveda diyorum. Hayatımın kadını olmadığını ve bir zamanlar düşlediğim planları seninle gerçekleştirmeyeceğimi kabul edebilmem için böyle olması gerek.

Bunu kabullenmek benim için benim çok zor. Buna direndim ve hala direniyorum çünkü böyle hissetmiyor ve bunu istemiyorum.

Ama doğru olan bu. Zaten belli olan bir şeyi bulmaya çalışmak istemiyorum. Bu zor dersi öğrenmek için cesaretimi toplamalıyım. Bununla yüzleşmedikçe hayatıma devam edemem.

Artık seçeneğim kalmadı, yanılsamalarım da. Tek hissettiğim sürekli cesaretimin kırılması, yoğun bir şekilde duyduğum ve hayatımı saran bir acı.

Beni senin ruhuna yönlendiren güç, artık beni senden uzaklaştıran güç oldu. Bunu bir türlü anlayamıyorum. Cehaletim ve hayatı anlamamam yüzünden, bunu çok adaletsizlik ve zalimlik olarak görüyorum.

Ama içimde tuttuğum bütün sevgimin dışarı aktığını, bugün beni senden ayıran güç için minnettarlık duyduğumu hissediyorum.

Bunu anlayamayacağını biliyorum ama seninle yarattığımız sevginin sonsuzluğa kazınacağını hissediyorum. Ve bunu hiçbir şey değiştiremeyecek.

Seni sevdiğim için ve seni sevmeksizin seninle nasıl olacağımı bilmediğim için elveda diyorum. Bunu anlamanı beklemiyorum çünkü ben bile anlamıyorum. Ama en çok seninle olmak istediğimi ve buna ihtiyaç duyduğumu bildiğini umuyorum.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.