Logo image
Logo image

Sabaha Dönen Geceler İçin Minnettarım

2 dakika
Sabaha Dönen Geceler İçin Minnettarım
Son Güncelleme: 10 Ağustos, 2017

Hayatın bizim için çalacağı şarkıyı seçemeyiz. O çok sevdiğimiz şarkının tekrar tekrar ve her gün çalınmasını isteyemeyiz. Ama dansı yönetebiliriz, daha sonra arkadaşımız olacak partneri seçebilir ve kalbimizi, kişisel kareografimizi yorumlayacak şekilde süsleyebiliriz.

Bazen dans etmek için partnere ihtiyacınız yoktur. Kendi adımlarımızı düzeltmek ve dans pistinde kendimizi tanımak daima güzel bir şeydir ama tempoyu bizimle aynı şekilde duyan kişilerden yardım almaya ihtiyaç duyduğumuz koreografiler de olacaktır hiç şüphesiz.

Böyle durumlarda, size eşlik edecek bir dans partneri seçmek, alacağınız en önemli kararlardan biridir: Birlikte yorgun heceleri, zor yolları aşacak ama hepsinden önemlisi, hiçbir koşulda dans etmekten vazgeçmemeyi öğreneceksiniz. Bulduğumuz kişiler dahil aile, bu ekibi oluşturur.

Dansı bırakmamamız için bizi cesaretlendiren yürekler 

İrade ve cesaret, bir dansçının tüm engelleri başarıyla aşmak için kullandığı silahlardır. İnsanlar, asla başaramayacaklarını söylediğinde, bazı dans stillerini beceremediklerinde, kendilerini bedenleriyle ifade etmelerinin güç olduğu durumlarda kullanılır bu iki silah.

Some figure

Arkadaşlar, sahip olmadığımız cesaret, irade ve güç gibidir. Evet, yapabilirsin diyenler, nutkumuzun tutulduğu en güç durumlarda yardım eli uzatanlardır bu insanlar. Konuşmadığımızda bile bizi anlayanlar ve gerekirse yerimize konuşacak olanlardır.  

“Belki güzel bir akla sahip olmak iyidir ama güzel bir kalbi keşfetmek çok daha büyük bir armağandır.”

– Akıl Oyunları

Arkadaşlar, ilk bitkinlik anları ortaya çıktığında dansı bırakmamamız için bize cesaret everecek kalplerdir. Bir sarılmayı, her şeyden değerli kılan o muhteşem insanlardır onlar.

Gülümsemeleri çölde bir su damlası gibidir 

Arkadaşlarımız hakkında düşünürken Luis Alberto de Cuenca’nın yazdığı bir şiiri düşünmeden edemiyorum. Arkadaşlarımızın kahkahası, en kötü yerlerden bile çekip çıkarabilir bizi. 

“Bazen hazineler sizi topraktan çıkarır.”

– Benjamín Prado

Some figure

Kimi zaman dans, çok yavaş ilerler, güç ve hatta üzücü bir hal alır ama dans ekibiniz yanınızda kalır. Sonuna kadar yanı başınızda koreografiyi sürdürürler, en zor hareketlerde size yardımcı olur ve müzik durana kadar beklerler.

Arkadaşlar, hayatımızın “rock and roll”u 

Dans metaforuyla devam edersek, her dansçı onları yöneten ritmi dinlemelidir. İşte bu yüzden arkadaşlar dans okulumuzdaki en iyi dansçılardır. Kimse onlardan daha iyi dinleyemez bizi, sessiz olsanız bile. Kimse size onlardan iyi rehberlik edip örneğiniz olamaz. Size zamanlarını ayırırlar ki bu da arkadaşlıklarınızın sevgiyle büyüyüp güçlenmesini sağlar. Kimse, hem iyi hem de kötü zamanlarda onlar kadar uyumlu olamaz sizinle.

Some figure

Arkadaşlar, hayatlarımızın rock and roll‘udur. İsyancı ama bir o kadar da seçkin ve değişken ruhlardır. Ayaklarınızı yere yapıştırıp sizinle dans devam ederler. Kısacası arkadaşlar, yani gecelerin sabah olmasını sağlayan o insanlar, dans etme nedeninizdir.

“Dans edecek hiçbir şeyiniz yoksa, şarkı söylemek için bir neden bulun.”

– Melody Carstairs

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.