Kovulmak Dünyanın Sonu Değil

Ağustos 11, 2019
Kovulmak dünyanın sonu değil. Aslında, bazen sizin için yeni fırsatlar açabilir. Bu durumla başa çıkmanın bazı yollarını burada keşfedin.

Birçoğumuz işten kovulmuşuzdur. İşini sevmiyor olsalar bile kovulmak kimsenin hoşuna gitmez. Bu sinir bozucu durum sık sık gerçekleşir. Aslında, koşullara bağlı olarak, bir kişinin hayatı üzerinde önemli bir duygusal etkisi olabilir.

Kovulmak, bilinmeyen bir geleceğe giden yeni bir yolun yanı sıra reddedilme anlamına gelir. Bu bir reddetme çünkü hem çalışma alanınızı hem de sembolik olarak temsil ettiği şeyi kaybediyorsunuz. Bu durum sizi belirsizliğe doğru çevirir, çünkü çoğu durumda ufukta sizi bekleyen başka bir iş yoktur.

Bu, hiç şüphesiz, zor bir zamandır. Bununla birlikte, sizi nasıl etkileyeceğine karar verebilecek tek kişi de sizsiniz.

Muazzam zorluklara dönüşebilecek olmasına rağmen kovulmak dünyanın sonu değil. Durumu yönetmeli ve aşırıya götürmekten kaçınmalısınız. Bu yazıda size yardımcı olabilecek bazı fikirleri paylaşıyoruz.

Sakin olun ve rahatlayın

Bu durum oldukça zor görünebilir. Bununla birlikte, işin aslı, hangi nedenle olursa olsun, bulunmamamız gereken yerlerden ayrılırız. Bazen bunu o anda anlamak zordur, fakat o yerden ayrılmak için muhtemelen en iyi zaman o zamandır. Belki de işe uyum sağlayamamış olabiliriz ve bu kötü bir şey olmak zorunda değildir.

İlk başta, her şeyi değerlendirmek zordur. Bu yüzden daima sakin olmalısınız. Hiç bir şekilde, kovulduktan sonra akla gelen olumsuz fikirlerin sizi ele geçirmesine izin vermemelisiniz. Bunun yaşamınızdaki bir trajedi olduğunu ya da dünyanın sonu olduğunu düşünmeyin. Bunun yerine, bu noktadan sonra yapmanız gerekenlere odaklanın.

endişeli bir biçimde laptop önünde oturan adam

Kovulmak, sonrasında bazı adımlar atmanızı gerektirir

Kovulduktan sonra bir belirsizlik döneminin başladığı doğrudur. Bununla yüzleşmenin en iyi yolu mümkün olduğunca organize olmaktır. Karar almaya başlamadan önce mali durumunuzu kontrol ettiğinizden emin olun. Kesinlikle yapmak zorunda olmadığınız tüm masrafları azaltmanız gerekir. Borçlarınız varsa, yeni şartları görüşmek için alacaklıları aramanız gerekip gerekmediğini düşünün. Her zaman bu seçeneğe sahipsiniz, çünkü öyle veya böyle bir şekilde ödeme almakla ilgileniyorlar.

Yeni bir işe girmenize yardım edebilecek tanıdığınız kişilerin bir listesini çıkarmanız da önemlidir. Hatta uzun zamandır görmediğiniz insanları da bu listeye dahil edin. Daha sonra, onlara göndermek için bir mesaj hazırlayın. Onlara bir işe ihtiyacınız olduğunu ve size bildikleri herhangi bir yeni iş fırsatından bahsedebilirlerse mutlu olacağınızı söyleyin.

Özgeçmişinizi hazırlayın

Kovulmak özgeçmişinizi yenilemeye ve güncellemeye zorlar. Modernize etmek ve daha kişisel bir dokunuş vermek için iyi bir fırsattır bu. Günümüzde, geçmiştekinden daha fazla seçeneğiniz var. Bunu yapmanın iyi bir yolu bir video yapmak ve özgeçmişinize bağlantı eklemektir.

Gönderdiğiniz iş başvurularına ilgili ve sizi tanımlayan birkaç cümle ile başlamak da çok önemlidir. En iyi özelliklerinizi gösterin. Ayrıca, zevk aldığınız alanlarda veya konularda iş bulma fırsatını yakalayın. Yapmaktan keyif aldığınız ve yapmakta iyi olduğunuz işleri yapmayı seven bir çalışan arayan bir şirket mutlaka olmalı.

kariyer basamaklarını tırmanan adam

Kovulmak da bir fırsattır

Sonunda ortaya çıkacak yeni bir iş beklerken, zamandan faydalanarak başka bir seçeneği de planlayabilirsiniz. Kendi patronunuz olmaya çalışabilirsiniz. Bağımsız çalışmanıza izin verecek herhangi bir şey yapmayı biliyor musunuz? Herhangi bir beceri işe yarayabilir. Aslında, bildiğiniz herhangi bir beceriyi bile öğretebilirsiniz. El becerileriniz varsa, para kazanmak için bunları kullanabilirsiniz. İnternet ayrıca yeni bir iş kurmanıza yardımcı olabilir.

Bir işe başlamak için mucit olmanız veya çok fazla paranız olması gerekmez. Önemli olan biraz araştırma yapmak. Başarılı olmuş şirketlerden örnekler bulun. Bir iş planı yapmayı öğrenin ve çalışmaya başlayın. Sizin için iyi sonuçlanırsa, yeni bir işe girdikten sonra bile işinizde çalışmaya devam edebilirsiniz.

Önemli olan, kovulmanın dünyanın sonu olmadığını fark etmektir. Bu durumun sizi konfor alanınızdan çıkardığı doğrudur. Bazen, bu endişelenmenize neden olabilir. Ancak, olumlu ve aktif bir tavır alırsanız, bu sorunu kesinlikle bir fırsata dönüştürebilirsiniz.