Logo image
Logo image

Dünyadaki En Güzel Şey Sevdiğiniz İnsana Sarılmaktır

2 dakika
Dünyadaki En Güzel Şey Sevdiğiniz İnsana Sarılmaktır
Son Güncelleme: 28 Nisan, 2017

Bazen, çevremizdeki güzel insana sarılmadan, elimizdeki değerlerin farkına varamadan yaşayıp gidiyoruz. İnsanın sevdiğine sarılması, var olan en harika ve en olağanüstü duyumlardan biridir.

Aslında, kollarımızı sevdiklerimizin koynuna dolamak birçok yarara sahiptir. Bunu yapmak, sadece kendimizi iyi hissetmekle kalmaz, aynı zamanda sevgi ve sıcaklık dolu harika bir atmosfer de yaratır.

Bu nedenle, hayatımızdaki insanlara sevgi göstermenin zamanı olmaz. Elimizden geldiğince, zamanımızı onlarla geçireceğimiz mutlu mesut anlara adamalıyız.

Some figure

“Seni seviyorum” diyebileceğiniz binlerce yol var

Sarılmak, “Seni seviyorum” demenin binlerce yolundan sadece bir tanesidir. Bazen, her gün, uğraştığımız küçük detaylar içerisinde bile bir sevgi  parıltısı bulabileceğimizi unutuyoruz. Aşk her küçük jestin arkasında gizlidir…

Yaptığımız hata, genellikle ya iletişim kurmada yaşadığımız zorluklardan ya da dinleme sorunumuzdan kaynaklanmaktadır. Sevginin her bir zerreciğimizden normal olarak çıkmasına rağmen, duyularımız bu aşk görüntülerine  ayak uydurmakta sorun yaşayabilmektedir. Hayatımızdaki insanlara, her gün onları ne kadar çok sevdiğimizi nasıl söyleyebileceğimize dair yeni yollar keşfetmeliyiz.

Some figure

Mesela, bize en yakın insanları sabah gördüğümüzde ‘günaydın’ ve  gece yatarken ‘iyi geceler’ diyebiliriz. Bu durum, hayatımızda önem arz eden insanların varlığı ve kalıcılığı ile günü iyi bir şekilde başlayıp, onu tatlı bir şekilde sonlandırmamıza olanak tanır. Sevgimizi ve ilgimizi göstermenin bir başka yolu da anlaşmazlıklarımızı çözmeye çalışmaktır. Hayatımızdaki insanların, bir ilişki içerisindeyken, nasıl hissettiklerini önemsediğimizi algılaması önemlidir.

Aynı şekilde, eğer birisi kendini kötü hissediyorsa, onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmek, herkese iyi gelecektir. Ne hissetiklerini anlamak için konuşmaya, dinlemeye çalışabilir ve böylelikle gün içerisinde neler yaşadıklarını anlayabilir ve hayatlarını daha katlanır kılabiliriz.

Buna ek olarak, onlara özel olduklarını hissettirmek adına, onları önemsediğimizi hissettirmeli ve hatırlatmalıyız. Elbette, günlerinin nasıl geçtiği ile ve arzularıyla ilgilenmek, sevginizi söylemeden göstermenin başka bir temel önceliğidir.

Some figure

Bugünün sarılmalarını yarına bırakmayın

Öpücükler, sarılmalar ve sevecenlik göstermek, sevdiğimiz insanlar hakkında yazdığımız şiirlerdir. Şefkatle dolu olan bu mısralardan, çok daha rahatlatıcı pek de bir şey yoktur. Şu hayatta sadece birkaç şey sarılmak kadar anlamlıdır.

Birbirini arzulayan iki bedenin arasındaki sıcaklık ve etkileşimden daha samimi ya da gerçekçi bir duygu yoktur. Sevdiğimiz insanlara sarılmak, birdenbire aniden gerekli hale gelen duyguların ve hislerin büyüleyici bir patlaması ile aciliyet arz eder. Bu ruhumuz yoluyla nasıl hissettiğimizi, kelimeler olmadan söylemenin bir yoludur. Çünkü aşkın dili evrenseldir.

Bu yüzden, bugünün sarılmalarını yarına bırakmayın. Unutmayın ki, hayatımızın her günü, asla geri dönemeyeceğimiz, eğlenmenin ve aşkın şu an olduğu, tek yönlü bir yolculuktur.

Görseller: Puung, Claudia Tremblay

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.