Logo image
Logo image

Cinsel Hayatınızı Renklendirecek 10 İpucu

2 dakika
Cinsel Hayatınızı Renklendirecek 10 İpucu
Son Güncelleme: 25 Mayıs, 2023

Cinsellik çiftler olarak hayatımızın önemli bir parçasıdır. İlişkilerin başlangıcında tutku ve arzunun daha güçlü olduğu doğrudur ve bunun zamanla değişmesi ve biraz azalması normaldir. Fakat partnerimizle cinsel ilişki bir tür iletişimdir, yakınlaşmaktır ve yıllar geçtikçe cinselliği bir rutin haline dönüştürmemeli ya da bir yana bırakmamalıyız.

Cinsellik, vücudumuz ve zihnimiz için sağlıklı bir faaliyettir. Stresimizi atmamıza, canlılığımızı hissetmemize, yeniden canlanmamıza ve daha iyi uyumamıza yardımcı olur, vücudumuza pozitif enerji doldurur. Partnerimizle cinsellik hakkında doğal bir şekilde konuşmak ve kendimizi ona açıkça ve güvenle ifade etmek, daha mutlu hissetmemizi sağlar, aynı zamanda bu anları seçtiğimiz kişiyle paylaşmamız onu da mutlu eder.

Partnerinizle zor bir dönemden geçiyorsanız, bir yürüyüşe çıkın, konuşun (iletişim her çift için şarttır, ne kadar uzun süredir beraber olursanız olun, mutlaka söylenmemiş bir şeyler vardır), eski günlere gülün, onun yanağına bir öpücük kondurun, niçin aşık olduğunuzu hatırlayın, ona niçin onu sevdiğinizi söyleyin. Cinsel ilişkinin kısa süre sonra kendiliğinden geleceği konusunda rahat olun.

“Seksten daha iyi şeyler de vardır, daha kötüleri de, fakat tam olarak onun gibi bir şey yoktur.”

– WC. Fields

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak 10 Öneri:

  1. Birlikte banyo yapın. Birlikte bir banyo ya da duş yapmaktan daha erotik bir şey yoktur. Fazladan ambiyans olarak, birkaç mum yakın ve aromaterapiden faydalanın.
  2. Yiyeceklerinizle oynayın. Yemeğinizi yatak odanıza getirmek eğlenceli ve seksi olabilir. Daha önce hiç denemediyseniz, bir deneyin.
  3. Rol yapın. Bir barda ya da parkta buluşun ve birbirinizi tanımıyormuş gibi yapın. Konuşmaya başlayın ve aklınıza ne gelirse söyleyin; bu çok eğlenceli bir şeye dönüşebilir.
  4. Birbirinize masaj yapın. Hem erkekler hem de kadınlar onlara masaj yapılmasından hoşlanır ve bu başlamak için çok uygundur. Mutlaka seveceksiniz. Yalnız partnerinize neden hoşlandığını sormayı unutmayın; örneğin ayak masajı birisine tahrik edici gelirken, başka birisi için itici olabilir.
  5. Telefonda seks yapın. Partnerinizi arayıp onunla ne yapmak istediğinizi anlatın. Birbirinizi gördüğünüzde, ortam hazır olacaktır. Erotik bir telefon konuşması, bir e-posta ya da Whatsapp mesajı uyarıcı olmaktan çok daha fazlasını sağlayabilir.
  6. Striptiz yapın. Pratikte herkes striptizden hoşlanır, kadınları genelde güldürür ki bu çok iyi bir başlangıç olacaktır. Erkekler içinse tipik olarak son derece erotik bir şeydir. Bir müzik açın, hoş bir ambiyans oluşturun ve eğlenin!
  7. Başka bir yere gidin. Evinizin rahatlığını bırakmak zorunda bile değilsiniz. Çamaşır makinesi, halı ve yemek masası rutinden kurtulmak için harika birer yöntemdir.
  8. Oruç tutun. Birkaç gün ya da bir hafta her türlü fiziksel temastan kaçının. Öpücükler bile yasak. Sadece konuşun. Sonucunu ertesi gün görürsünüz!
  9. Seksi kıyafetler giyin. Seksi kıyafetler alma konusunda cimrilik yapmayın. Cinsel iletişim pek çok şekilde yapılabilir: kokular, görüntü, fısıltılar, şefkat, vb…
  10. Sarılın. Evde koltukta ya da dışarıda bankta otururken birbirinize sokulup şefkatinizi göstermek, sonradan gelecek anlar için harika bir başlangıç olabilir.

Başka hangi harika fikirleriniz var?

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.