Bir İlişkiye Gerçek Bir Sohbetle Başlayın

Bir İlişkiye Gerçek Bir Sohbetle Başlayın

Son Güncelleme: 02 Şubat, 2017

Bir ilişkiye başlarken karşımızdaki kişi ve kendimiz hakkında birçok yanılsamaya kapılırız. Bu başlangıç dönemidir ve ilişkinin en iyi şekilde ilerlemesini isteriz.

Yanılsama nedeniyle kendimizi düzeltmeye daha çok çaba gösteririz. Karşımızdakinin de bize benzemesini isteriz! Daha arkadaşça davranır ve yumuşak tarafımızı göstermek için uğraşırız… Aşık olduğumuzda içimiz sevinçle dolar ve öfkelenmek, çok zor bir iş halini alır.

Aşkın karmaşıklığı

Flört dönemi, aşık olma ve nihayet eşimizi seçmek bizi biraz şaşkına çevirir. Aşık olduğumuzda hem kendimiz oluruz hem de kendimizi kaybederiz.

O kişiden hoşlanıyorsak, kusurlarımızı ve farklılıklarımızı saklarız. Hepimiz bunu bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde yaparız. Karşımızdaki kişiye ”ideal” partner olarak görünmek isteriz.

Ama zamanla bu dönem gelip geçer ve şöyle şeyler duymaya başlarız: ”Hiç böyle değildin sen! Bana bundan hoşlanmadığını hiç söylememiştin! Ama tanıştığımızda şöyle demiştin!”

yuz-fincan

Peki neden işleri biraz hareketlendirmiyoruz? Halen gülümseyebilir, flört edebiliriz ama gelecekte ilişkimizi belirleyecek soruları da inceleyebiliriz.

“Eşinizi dikkatle seçin. Mutluluğunuzun veya mutsuzluğunuzun %90’ı bu karara bağlıdır; fakat asıl iş, seçiminizin ardından başlayacaktır.”

– H. Jackson Brown

Bir aşk anketi!

Her şey konuşulabilir, aşkın ilk dönemleri bile. Her şey bu konuyu hangi duyarlılık ve zeka ile konuştuğumuza bağlıdır.

Bu kadar çok hoşlandığımız kişi hakkında daha çok şey bilmek isteriz ve o da bizim kim olduğumuzu öğrenmek için yanıp tutuşuyordur.

Neden bulutların üzerine çıkıp sevinçten deliye dönmüşken kendimizi olduğumuz gibi göstermeyelim ve bugün ve gelecekte çift olarak neler istediğimizi anlatmayalım ki?

Şimdi size bir aşk anketi sunuyoruz, böylece sizin için böyle özel bir yer edinmeye başlayan ve uzun vadeli bir ilişki kurmak istediğiniz o kişi hakkında her şeyi netleştirecek sorular sorabilirsiniz.

Evlilik

Bir ilişkinin evlilikle sonuçlanmayacağını düşünemeyen insanlar vardır. Fakat bazı kişiler için ise evliliğin hiçbir anlamı yoktur, hatta olumsuz duyguları bile tetikleyebilir.

Peki ya partneriniz evlenmek istemiyorsa ama sizin ise hayattaki en büyük hayaliniz evlenmek ise, ne olacak? Ya da tam tersi söz konusuysa ne olacak?

Karşınızdaki kişinin evlilik konusunda ne düşündüğünü bilmek geleceğiniz için önemli olabilir.

“Sevdiğinizle mutlu bir hayat sürmenin sırrı vardır: Onu değiştirmeye çalışmayın.”

– Chardonne

Çocuklar

Çocuk sahibi olmak veya olmamak hayatımızdaki en önemli kararlardan biridir. Hiç kimse bu önemli kararı partneri için feda etmemeli.

Esasen, birçok çift bu yüzden ayrılmakta, evlilikler bu mesele yüzünden sona ermektedir.

İşler kontrolden çıkmadan evvel daha ilişkinin başında bu soruyu sormak iyi olmaz mı?

Din

Din insanları birleştirdiği gibi ayırabilir de. Din, insanların hayatında belli bir davranış şekli belirler. Sizden farklı inanca sahip biriyle birlikte olabilir misiniz? Bunu anlamak için partnerinize inançlarını sormalısınız.

babasinin-elini-tutan-kiz

Para

Paraya çok önem veren kişiler vardır. Böyle kişiler maddi şeylere sahip olmadıkça mutlu olamazlar. Fakat daha az çalışıp daha fazla boş zamana sahip olmak isteyen kişiler de var.

Para meselesi de kişinin yaşam tarzını belirler. Sizin yaşam tarzınız da aynı mı? Düşünün.

Kişiliğimiz ve yaşam tarzımız 

Her kişi farklıdır. Kimisi maceracı, kimisi ise çekingen, utangaç ya da dışa dönük olabilir. Partnerimiz rafting yapmaya bayılırken biz ise koltuğumuzdan kalkmak bile istemeyebiliriz.

İkinizin bir ilişkide uyumlu olabileceğinizi düşünüyor musunuz? Bunu öğrenmek size düşüyor.

Aşk, zor bir iş ama hayattaki her şey gibi ”konuşmak, insanları anlamanıza yardımcı olur.”

Bir ilişkide sizin için önemli ve önemsiz şeyleri sadece siz biliyorsunuz. Partnerinizle konuşun ve kendiniz karar verin.


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.