Logo image
Logo image

Bir İlişkide Arzuyu Yeniden Canlandırmak

2 dakika
Bir İlişkide Arzuyu Yeniden Canlandırmak
Son Güncelleme: 11 Haziran, 2019

Yıllar geçtikçe, arzu genellikle kaybolur. Rutin, zaman eksikliği, alışkanlıklar ve günlük sorunlar, arzunun sönmesini etkileyebilecek faktörlerden bazılarıdır. Aslında, düşündüğümüzden daha sık yaşanır bu durum. Neyse ki, bir ilişkide arzuyu yeniden canlandırmak için birçok yol vardır.

Bazı çalışmalar, arzu seviyesinin zaman içinde dalgalandığını ve romantik ilişkilerde bu durumun kaçınılmaz olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, her iki kişi de gerçekten çok uğraşırsa, arzuları yeniden canlandırmak mümkündür. Bu yazıda, bir ilişkide arzuları yeniden canlandırmak için yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaşıyoruz.

1. Daha sık şefkat göstererek arzuyu yeniden uyandırın

Öpüşmeler ve okşamalar bir ilişkide arzuları yeniden canlandırmak için önemlidir. Örneğin, sadece eşinizin yanında olmak ve şefkat göstermek, bağlanma hissini güçlendirebilir.

Some figure

Bir ilişkinin başlangıcında, çift genellikle tutkulu öpücüklerin, okşamaların ve her türlü sevgi gösterisinin tadını çıkarım. Ancak zamanla duygunun yoğunluğu azalır. İşte bu yüzden tekrar bu şekilde fiziksel şefkat göstermek, çiftin duygusal ve cinsel esenliği için çok önemlidir.

Kucaklamalar, öpücükler ve okşamalar, ilişkide cazibe ve arzuyu ifade etme yollarıdır. Bu şekilde birbirinizle flört etmek, bir ilişkide arzuyu yeniden canlandırmak için önemlidir.

2. Bir randevuya çıkın

İlişkinin ilk birkaç ayında, büyüleyici ve romantik randevular planlamış olabilirsiniz. Bunlar, her ikinizin de günlük hayattan uzaklaşmasına yardımcı olan mükemmel anlardı. Ayrıca dikkatinizi ilişkinize odaklamak için mükemmel fırsatlar olmuştu.

Ancak yıllar geçtikçe çocuk sahibi olmak gibi sorumluluklarınız oldu. Bu, partnerinizle romantik ve eğlenceli bir gecenin tadını çıkarmak gibi özel planlar yapmak için rutinden kurtulmayı biraz zorlaştırır.

Birlikte olmak için zaman bulmak zor olsa da, ilişkinizi korumak için sık sık birlikte dışarı çıkmak önemlidir. Ne yaptığınız önemli değil. Asıl olan şey, birbiriniz için ne kadar önemli olduğunuzu göstermektir.

“Kiminle güldüğünüzü unutabilirsiniz, ama kiminle ağladığınızı asla unutamazsınız.”

– Gibran Khalil Gibran

3. Fiziksel ve duygusal sağlığınıza dikkat edin

Fiziksel ve duygusal olarak iyi hissetmiyorsanız, cinsel arzunuz bundan etkilenebilir. Bu nedenle, görünüşünüze ve sağlığınıza dikkat etmek önemlidir. Böylece samimi anların tadını daha iyi çıkarabilirsiniz.

Kendiniz hakkında iyi hissetmek için, sağlıklı yiyecekler yemelisiniz, spor yapmalısınız, güçlü bir öz saygı duygusuna sahip olmalısınız ve duygusal istikrarın tadını çıkarmalısınız.

Aynı şekilde, kendinizi tanımak ve kendinize bakmak, sevgi ve tutkunun alevini canlı tutmanın anahtarlarıdır. Eşinize hissettiğiniz fiziksel cazibe, bir ilişkide arzuyu canlı tutmaya yardımcı olacaktır. Çalışmalar, iyi bir fiziksel görünüşün fiziksel çekimi arttırdığını göstermektedir. Ayrıca fiziksel sağlığınızı iyileştirmek, duygusal sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

4. Partnerinizi şaşırtın

Herkes sürprizleri sever. Bununla birlikte, uzun yıllar bir ilişkide olduğunuzda, partnerinizin çok sevdiği veya ilişkinizin başlangıcında daha sık görüldüğü küçük ayrıntıları kolayca unutabilirsiniz.

Partnerinizi şaşırtmanın yüzlerce yolu var. İlla ki büyük veya özel hediyeler vermek gerekli değildir. Tek yapmanız gereken şey sevginizi beklenmedik şekillerde göstermek. Önemli olan, onu ne kadar önemsediğinizi gösteren küçük şeylerdir.

Some figure

5. Bir seks terapistiyle görüşün

Son istatistikler, kadınların% 50’sinden fazlasının ve erkeklerin% 20’sinin cinsel yaşamlarından memnun olmadıklarını göstermektedir. Aslında, birçoğu ilişkilerini geliştirmeleri gerektiğine katılıyorlar ama bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Bu durumlarda, bir ilişki uzmanından tavsiye almanız gerekebilir.

Bir uzman, ilişkinizde arzuyu yeniden canlandırmak için uygulayabileceğiniz stratejiler sunacaktır.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.