Logo image
Logo image

Bana Hayatın Gerçekten Ne Güzel Olduğunu Göster

3 dakika
Bana Hayatın Gerçekten Ne Güzel Olduğunu Göster
Tarafından yazılmıştır Lorena Vara González
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Bana hayatın ne kadar güzel olduğunu göster. O tebessümün ardında gizlendiğini ve seni her gün bir fırtına gücüyle uyandıran şeyi göster.

Yüzünde mutlu bir ifadeyle uzaklara daldığında neler düşündüğünü anlat bana. Yağmurun kokusunu sevdiğini anlat, seni iliklerine kadar ıslatsa bile. Islak çimlerin seni nasıl neşelendirdiğini anlat.

Gök kuşağını çeken sen misin yoksa hepsi bir tesadüf mü, söyle? Evet, benim gökyüzüm karardığında yarattığın gökkuşağı ve üzerime damlayan yağmur. O suyun bize renkli bir hayat verdiğini hatırlattığında.

Ama hepsinden önemlisi bana hayatın güzel olduğunu göster.

Sadece negatif şeyleri gören o gözü kapadığında her şeyin ne kadar güzel olduğunu hatırlat bana. Hepimizin fırtınalar yaşadığımızı ama hepsinin gelip geçtiğini anlat. 

Üzüntülerime boğulup hüzün tek seçeneğimin şikayet etmek olduğuna beni ikna etmeye çalıştığında vazgeçmeme izin verme.

Her kucaklamanın, her bakışın, her öpücüğün tadını çıkarın. Mutluluk her küçük köşededir ve her sevgi eyleminde kendini gösterir.

Hayatı renkli görmenin ne güzel olduğunu öğret bana

Dünyadaki karanlığı göz ardı etmeyi ve her şeyi renkli görmeyi öğret bana. Her şeyi farklı görüp yükümü nasıl hafifleteceğimi söyle.

Canımı yakan ve beni paramparça eden şeyleri hep ters giden şeyler hakkında düşünmeyi bırakmam için bana yardım et. Hayatın mutlak bir başarısızlık olduğunu düşünmeme neden olan şeyler. Beni aşağı çeken ve çaresizlikle dolduran bir başarısızlık.

Bu senin başına geldiğinde, her şeyi mahvetmekten nasıl kurtuluyorsun? Siyah bir deliği yıldızlara nasıl çevirirsin? 

Some figure

Bana güneşten kaçsalar bile bulutların ne kadar güzel olduğunu göster. Unuttuğumda ve çevremdeki güzel şeyleri görmediğimde bana haber ver.

Hayatta düşünebileceğimiz, hayal ve umut edebileceğimiz her şeyin ötesinde mutlak şeyler olduğuna ikna et beni.

Gerekirse bağır bana. Tekrar tekrar söyle, her şeyin hayatın güzelliğini gösterdiğini çünkü olanları seçme gücüne daima sahip olduğumuzu göster.

Hepimiz düşeriz ve ayağa kalkarız ama çok azımız bizi yere düşüren şeyden pozitif bir ders çıkarmayı biliriz.

Etrafınıza bir bakın, kendi yolunuzu yaratan sizsiniz, kaderinizin sahibi sizsiniz.

Vazgeçmemeyi öğret bana, kendi değerime güvenmeyi öğret

Bana vazgeçmemeyi ve kendi değerime inanmayı öğret. Gerçek şu ki engeller bitip tükenmediğinde bu dünyayla yüzleşmek çok zor. Ve yollar öyle çok yöne ayrılıyor ki ne tarafa gideceğimi bilmiyorum.

Benden büyük bir engele takılıp düşmekten korkuyorum. Her şeyden önce bana kendime bir şey öğretmek zorunda olmamayı, başka kimseye dayanmamayı öğret. Çünkü kimse benden değerli değil.

Some figure

Bize yardım eli uzatan insanlar olsa da hayat yolunda yalnız yürüdüğümüzü hatırlat bana. Bu çok önemli çünkü bana öğretmen beni baplaman demek değil. Bana bunları öğretmen, beni bağımlı kılman demek değil.

Tam tersine, bana bunları öğreterek nasıl özgür olacağımı gösteriyorsun. Aynı zamanda dünya görüşüme uymayan şeylerle yüzleşmeyi öğretiyorsun.

Bazen yürürken gülümseyiverirsiniz, birlikte geçirdiğiniz güzel zamanlar gelmiştir aklınıza. Beraber el ele yürürken öğrendikleriniz. Ama yürümeye devam edersiniz çünkü yalnız olmak, yol boyunca beraber yürüdüğünüz kişilerden bir şey öğrenmediğiniz anlamına gelmez.

Hayat güzeldir

Hayatın güzelliği, her kalp atışı, etrafımızdaki güzelliklerden bir şeyler öğrenmekte yatar. Kötü şeyleri kabul etmek, bunları değiştirmek ya da kendi hik’ayeme yerleştirmek, bana zarar vermez.

Mümkün olan her zaman gülümsemek, ne yapmaya çalışırsanız çalışın. Ve yaşayın- nefesiniz tükenene kadar yaşayın.

Bana hayatın güzelliğinin gerçekten bu olduğunu öğret.

Son olarak bana elini bırakıp öğrettiğin her şeyin kıymetini bilmem gerektiğini hatırlat.

İmza: bir öğrenci, sana umutla bakan öğrencin. 

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.