Aşkımız, Gerçek Olamayacak Kadar Güzeldi

Aşkımız, Gerçek Olamayacak Kadar Güzeldi

Son Güncelleme: 08 Ocak, 2017

Birkaç gün önce hayatımın aşkını kaybettim. Birlikte sevgi ve anlayış dolu 3 yıl geçirdik ve hayatımda alabileceğim en büyüleyici derslerden birini aldım. Bugün, sizinle onu paylaşmak istiyorum.

İnsanlar pek çok farklı şekilde yaşar ve sever. Bizim aşkımız çok hızlı giden bu nedenle de sonunda düşüncelerin ve hislerin azalmasıyla son bulan türdendi. Aşkımızın benzersiz olduğuna eminim – filmlerde görüp kitaplarda okuduğumuz aşklar gibiydi. Her geçen gün aşkımızın gerçek olamayacak kadar güzel olduğunu fark ettim. İkimiz de böyle düşünüyorduk.

“Beni, seni mutlu görmekten daha fazla mutlu eden bir şey olmadığı için, sevilmeyi değil, sevmeyi seviyorum.”

– George Sand

Günler geçtikçe ikimiz de güzellik ve saflıkla dolu hislerin etkisi altına girdik. Bu kadar değerli ve benzersiz bir şey bulmuş olmanın verdiği heyecanla gözümüz tamamen kör olmuştu. Bu duygu nedeniyle, ilişkimizin iyi gidip gitmediğini, gerçekten birbirimizle olmak için uygun olup olmadığımızı ya da uyumlu olup olmadığımızı sorgulamadık. Bunun sonucunda, gerçekten sahip olduğumuz şeyleri takdir edemedik. Bu nedenle yollarımızı ayırmak yalnızca daha fazla acıtıyor.

kalp

Sonsuza kadar birlikte kanat çırpacağımızı düşündük. Birbirimizi her görüşümüzde, içimizden, sanki hep ilk kezmiş gibi sarılmak, öpüşmek geldi. Kalplerimiz bu duygularla doldu taştı ve içimiz huzurla doldu. Hiçbir şey bizim yolumuza çıkamazdı ve büyüyü bozamazdı.

Hayatımız boyunca beraber olacağımızı anlamam için bir bakış bile yeterdi. Tanıştıktan sonra birkaç saat içinde birlikte yolculuğumuz başladı. Bazen bu konuda yanlış yaptığımızı düşünüyorum: birbirimizi daha derinden tanımak için durup düşünmedik gibi geliyor.

“Mükemmel bir insan bulduğumuzda aşkı bulmayız, mükemmel olmayan birini mükemmel şekilde görmeyi öğrendiğimizde aşkı buluruz.”

– Sam Keen

Elbette kendinizi böyle mükemmel bir anda bulduğunuzda başka hiçbir şeyin bir önemi olmuyor. Ben de birbirimize benzersiz ve büyülü bir bağ ile bağlandığımıza emindim. Bu öyle bir güçlü bir bağdı ki nereye gitsen peşinden gelmeye hazırdım, sen de öyle. Bu duygularla başka hiçbir şeyi umursamadan hayatlarımızı kurduk. Böylece hikayemiz tüm hızıyla başlamış oldu.

Hikayemiz o kadar hızlı başladı ki kendi gerçeklerimizle çarpıştık. Gün geçtikçe birbirimizi yeterince iyi tanımadığımızı fark ettik ve bu bizi incitti. Empati yapmakta, birbirimizi anlamakta ve olaylardan ders çıkarmakta zorlandık. Bu korkunç hata ilişkimizin gelişimine engel oldu ve bunu nasıl değiştireceğimizi bilemedik.

Ve sonunda olan oldu. Gerçekten birbirimiz için yaratılmış olmadığımızı fark ettik. Hayatının sonuna kadar sana eşlik etmesi gereken kişinin ben olmadığımı fark ettim, sen de öyle.

ayrilik

Senin nasıl memnun edeceğimi bilememenin verdiği acı, birbirimize uyumlu olmadığımız, çok farklı olduğumuz gerçeği, aramızdaki yanlış anlamaların artmasına sebep oldu. Artık pozitif yanı kalmayan negatif duygular arasında boğulduk. Tüm bunlar hem fiziksel hem ruhsal olarak artık birlikte olmamayı istememize sebep oldu. Aramızdaki bağdan geriye kalan tek şeyin vücutlarımız olduğunu düşünmeye başladık. Kalplerimiz ilişkiyi başlatan ve şekillendiren hislerle çarpmamaya başladı. Birlikte olmak istememeye, ilişkimizden huzur duymamaya başladık.

Hissettiğimiz hüzün yüzünden zaman geçmez oldu ve aramızdaki duvarlar gittikçe büyüdü. Ayrılamaz dediğimiz yollarımız artık ayrılmıştı. Beraber olduğumuz bir hayatın hayalini kurmayı bıraktık, başka yollara sapmayı ister olduk. Bomboş hissettim. Bizi bitiren en önemli şeylerden biri ilişkiye çok hızlı başlamamız oldu. İlişkimiz bitti ve vazgeçip, denemeyi bıraktım. Gittiğine ve masal gibi olan aşkımızın bittiğine inanmam zaman aldı.

Sevgi yetiştirmenin hayattaki en kolay şey olduğunu söylerler. Ama ben bunu beceremedim. Vazgeçtim, tam bir korkak gibi davrandım. Uçup gitmene izin verdim. Sen de öyle. Ama gökyüzüne bakmaya devam ettik çünkü öğrendim ki bizim aşkımız son aşklardan değil.

Eminim, başka bir hayatta, belki başka bir vücutta, yeniden karşılaşacağız ve birbirimizi gerçekten seveceğiz. Birlikte öğreneceğiz, birbirimizi anlayacağız, empati kuracağız, birlikte olmaktan keyif alacağız ve harika bir arkadaşlığımız olacak. Bir şey daha: Senin için hayatta her şeyin iyisini diliyorum, umarım her zaman uçabilirsin. Kanatlarını çırpmayı bırakmadan, her zaman kalbimde olacaksın.

“Gerçek sevgi, insanların kendileri olmalarına yardım etmenizi sağlayan kaçınılmaz bir arzudan başka bir şey değildir.”

– Jorge Bucay


Aklınızı Keşfedin'in içeriği yalnızca bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Bir uzmanın teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Şüphe ya da endişe duyduğunuz herhangi bir durumda, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.