40'lı Yaşlarında Bir Kadın Olmanın Büyüsü

40'lı Yaşlarında Bir Kadın Olmanın Büyüsü

Son Güncelleme: 28 Aralık, 2016

Yolculuğun zorlukları bedenimizi şekillendirmişken, artık 20 yaşındaki bir genç kızın görünümüne sahip değiliz. Görünüşümüz, biz çocuklarımızı, eşimizi, ailemizi, ve arkadaşlarımızı sevme sanatında ustalaşırken yıllar içinde ölçülü bir şekilde oluştu.

Birikmiş tecrübelerle, özümüzün sanatını ve yönetimini kontrol altına aldık; hayatımıza zevk aldığımız yıllar kattık ve katmaya devam ediyoruz.

40 yaşını dolduran bir kadın, nereye giderse gitsin, adımlarının ustası olur. Kendine güveni belirgindir ve şaşırtıcı bir duygusal ve kişisel dengenin yanı sıra bir tutarlılığa da ulaşmıştır.

Geçmişin damgasını vurduğu kadınları, iradeli ama iyi kalpli kadınları sevmek cesaret ister. Yaralarını ve hayal kırıklıklarını iyileştirmek çok fazla sevgi ister. Ama hepsinin ötesinde, zeki olmalısınız, çünkü onlar öyle olgun ve tecrübeli ki artık hissettiklerine inanmıyorlar, bunun yerine onlar için yapmaya hazır olduklarımıza inanıyorlar.

-Walter Riso

sukran

40’tan fazla taze soluk

KAÇ YAŞINDAYIM ?

Her şeye daha sakin baktığınız ama gelişmeye daha fazla ilgi duyduğunuz yaştayım.

Rüyaların seni parmaklarıyla okşadığı ve yanılsamaların umuda dönüştüğü yaştayım.

Aşkın bazen arzulanan tutkunun alevinde harcanmayı bekleyen çılgın bir parlama ve bazen de tıpkı kumsaldaki gün batımı gibi bir sükunet vahası olduğu yaştayım.

Kaç yaşındayım? Bir rakam vermek zorunda değilim, umutlarım gerçekleştikçe, kırık rüyalarımı gördüğümde yol boyunca düşen gözyaşlarım bundan çok daha fazlasına layıktır.

Yirmi, otuz, kırk veya altmış olmamın ne önemi var!

Önemli olan kaç yaşında hissettiğim.

Ben özgür ve korkusuzca yaşamak istediğim yaştayım.

Yolu korkusuzca takip etmek için arzumun tecrübesini ve gücünü yanıma getiriyorum.

Kaç yaşındayım? Bunu kimin umurunda ki!

Korkumu yenmek, istediğimi ve hissettiğimi yapmak için gereken tüm yıllara sahibim.

-Jose Saramago-

40’lı ve 50’li yaşlarınız, hayatın kısa ömürlü doğasının ortaya çıktığı iki nesil arasında kendinizi bulacağınız ayrıcalıklı zamanlardır, bu yüzden dünyalarımızı değerlendirmemiz ve barıştırmamız gerektiğinin farkına varırız. Şu an ne olduğundan keyif almaya başlamak için geçmişte ne olduğu ve gelecekte ne olacağı hakkında endişelenmeyi bırakacaksınız.

40 yaşından itibaren, karşılaştığınız her bir insanın hayatınızda bir rolü olduğunu sonunda anlayacaksınız. Bazı insanlar sizi test edecek, bazıları sizi kullanacak, sizi sevecek ve size öğretecek olanlar olacak, ama asıl önemli insanlar sizin en iyi yanınızı ortaya çıkaranlar olacaktır. Onlar, tüm bunlara değdiğini gösterecek olan az sayıdaki sıra dışı insanlardır.

kadin-kelebek

Anın büyüsü

Benim neslimin kadınları en iyisidir. İşte hepsi bu. bugün onlar 40’lı yaşlarındalar, ve güzel, çok güzeller, ama ayrıca sakin, anlayışlı, hassas, ve hepsinden öte belirmeye başlayan kırışıklıklarına, basenlerindeki selülitlerine rağmen şeytani derecede baştan çıkarıcılar. Bu izler onları çok gerçek ve çok daha insan yapıyor…

Güzel bir şekilde gerçek.

-Sharon Stone 48 yaşındayken

40 yaşının üzerindeki bir çok kadının başından zorlu durumlar geçmiştir. Hain sayılıp toplum tarafından dışlandılar. Onlar ihaneti yaşadılar ve hayal kırıklıkları onları olgunlaştırmaya yardımcı oldu. Onursuz ayrılıkları, terk edilişleri, hor görülmeyi iliklerine kadar hissettiler.

Savaş yaralarının arasında ve en beklenmedik oklarla yoğruldular. Yaşamın büyük yükünü omuzlarında taşıdılar ve bu nedenle kırklı yaşlarındaki kadınlar daha ileriye gitmelerini, sakin kalmalarını ve hayatla uzlaşmalarını sağlayacak yedinci hissi geliştirdiler.

genc-yasli-kadin

Şakayla karışık olarak, bir kadının 20’lerinde çekici, 30’larında baştan çıkarıcı, ama ancak 40’larında karşı konulmaz olduğu söylenir. Bu gençlik ve tecrübenin muhteşem karışımının sonucudur. 

Bir şekilde, 40’larında bir kadın aşkın kovalamacasında önemli bir adım atar, artık kendini yıllar öncesine göre çok daha fazla sevmektedir.

40’larındaki kadınlar, asla unutmayın…

Hayata daha sakin bakacağınız, ama kendinizi geliştirmekle daha ilgili olacağınız yaştasınız. Şimdi aşk ateşli veya huzurun vahası olabilir. Korkularınızı korkusuzca haykırıp, başarısız olmaktan korkmanıza rağmen ne isterseniz yapacağınız yaşlar bunlar. Bugün kendinizi sevebilir, kabul edebilir ve kucaklayabilirsiniz çünkü daha dolu, ve daha SİZ olan birine dönüştünüz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.