Logo image
Logo image

Sizi Daha Az Çekici Kılan 7 Alışkanlık

2 dakika
Sizi Daha Az Çekici Kılan 7 Alışkanlık
Son Güncelleme: 27 Aralık, 2016

Bu senaryo tanıdık geliyor mu: biriyle tanışırsınız ve çekici olduğunu düşünürsünüz. Ama onu daha iyi tanımaya başladıkça, tam aksi yöne doğru kaçmaya başlamak istersiniz.

Bu daha önce size de oldu mu?

Ruhumuzu geliştirmek yerine görünüşe ve fiziksel özelliklere daha çok önem vermenin öğretildiği bir çağda yaşıyoruz.
İşte bu yüzden, bilinçsizce sürdürdüğümüz kötü alışkanlıkları ve davranışları umursamayız. Bunu yaparken de içsel olarak daha az çekici insanlara dönüşürüz. Kendimizle ve manevi özümüzle olan bağlantımızı koparırız.

Aşağıdaki yedi alışkanlık iç güzelliğinizi azaltır:

1. Kabalık

Görgüsüz olmak iticidir. İnsanlar olarak, bizi iyi hissettiren ve mutlu eden kişilerle bir arada olmayı tercih ederiz. Bu, yaşamımız boyunca sağlıklı bir biçimde evrilmemizi sağlar.

Some figure

Birlikte olmayı istediğimiz veya istemediğimiz insanları kendimiz seçeriz. Ve inanın bana, eğer kaba veya saygısız bir insansanız çok az sayıda kişi sizin çevrenizde olmak isteyecektir.

2. Güvensizlik

Hayatım boyunca bir çok kez bu suçu işledim. Farkında olduğum zamanlarda, kendimi sadece eksikliğini yaşadığım şeyleri önemseyen ve buna aşırı anlam yükleyen biri olarak gördüm.

İşte bu yüzden, gerçek anlamda önemli olan şeylere odaklanma zamanı geldiğinde gücüm kayboldu: bizi benzersiz kılan yetenekleri geliştirmek.

Güvensiz bir insan, hayatın kendisinden korkma eğilimindedir. Bu şekilde yaşayarak neler kaçırıyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Asla unutmayın ki siz türünüzün tek örneğisiniz. Ve parlamak için her şeye sahipsiniz.

Some figure

3. Dar görüşlülük

Dar görüşlü biriyseniz, sizin düşüncelerinizin ve bir şeylere bakış açınızın geçerli olan yegane şey olduğunu düşünerek yaşarsınız. Bu olduğunda da, sizi umursayan insanların eylemlerini ve duygularını zayıflatmış olursunuz.

Düşünün ki en yakın arkadaşınıza yardım etmeye çalışıyorsunuz. Kalbinizin en derininden ona bir tavsiye veriyorsunuz. Ve o yardım eden elinizi geri itiyor. Neden? Hatalı olduğunuzu düşünüyor, çünkü siz o değilsiniz.

4. Kontrolcü olmak

Kontrolcü bir insanın yanında olmak hiç de kolay değildir, ayrıca hoş bir durum da değildir. Bu tip insanların yanında bulunan kişiler, onların otoriter tutumlarından yılmamak için çaba sarf ederler. “Eğer bunu kendim yapmazsam, doğru bir şekilde yapılmayacak” diye düşünmek sizi yavaş yavaş arkadaşsız bırakacaktır.

5. Bencillik

Duyulmak, yardım almak veya başkasından ihtiyacınız olabilecek her neyse onu istemek kolaydır. Peki ya karşılığında aynı şeyleri sunmazsanız ne olur? Karşılıklı olmamak sahip olabileceğiniz en bencil alışkanlıklardan biridir. Ayrıca sizi oldukça itici yapabilecek bir durumdur.

Some figure

6. Sürekli şikayet etmek

Sizi gerçekten sevenler, sizin için en iyisini isteyenler ve zor anlarda açık bir şekilde size kulak verecek olanlardır. Fakat bir şeylerden sürekli şikayet ederek onların güvenini ve sevgisini suistimal etmek onları sizden uzaklaştıracaktır. Ve bunu yapmakta gayet haklı olurlar.

Şikayet etmek birkaç günlük bir kaçış olabilir, bu doğru. Ama bunu bir alışkanlığa dönüştürürseniz, hayatınızın üstüne kara bir peçe örtmüş olursunuz. Bu tarz olumsuz düşüncelere sahip olarak kendinizi kendi elinizle düşürdüğünüz kuyudan asla kurtulamazsınız.

7. Kendine bakmamak

Muhtemelen bu konuda bana katılacaksınız, harika bir fiziğe sahip olmak ve bunu korumak dünyadaki en önemli şey değildir. Fakat temizliğinizi ve vücudunuzu ihmal etmemek her zaman önemlidir. Eğer kendinizi ihmal ederseniz, ilgi çekici olmaktan ve kendinize güzel görünmekten uzaklaşırsınız. Sözün özü budur.

Some figure

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.