Şifacı Bir Kadın Hayata Sevgi ve İyilikle Bakar

Nisan 6, 2017

Tüm sevgi dolu kadınların, aynı zamanda şifacı olma özelliği de vardır. Çok güçlü, etrafındakileri iyilik ile besleyen, sakin bir bakış açısı ile hayatlarını yaşayan, kendilerini kabul etmiş ve bir öpücük ile iyileştirebilen kadınlardır onlar.

Şifacı kadınlar, etraflarını bir enerji ile saran, sevdiklerine sevgi aktaran, bizleri sevgiyle kucaklayan, onlara verilen sırları kimseye açmayan, her olayın özünü kavrayan, cömert davranan, affetmeyi bilen, hayatlarını onurla yaşayan ve bizlere akıl veren kadınlardır.

Şifacı bir kadın, gücünün, ilhamının, kalıcılığının, gelgitlerinin ve düzenli yaşamının farkındadır, kendi hayatını savunmayı, ihtiyaçlarını dile getirmeyi bilir ve hayallerinin ve unuttuğu birçok şeyin ne anlama geldiğini de bilen insandır.

Şifacı bir kadın olma yeteneği

İşte bu yüzden, şifacı kadınlar, kimin hayatına girerse orada kalır. Kalbinize sonsuza dek tutunan, kendilerinden aldıkları güçle adımlarını atan, etraflarında ne olup ne bittiğinin farkında olan kişiler, yine şifacı kadınlardır.

Şifacı kadınlar, mükemmellik ya da kusurlu olma hali nedir bilmez; onlar, sadece oldukları gibi olmayı bilir. Ve bundan aldıkları güçle, başkalarına yardım ederler.

Nasıl seveceğini bilen bir kadın olmak, her zaman için kolay değildir; uğruna savaşılacak çok şey vardır. Hayatlarında olup biten her şeyi hissetmelerine izin vermeyen her ne varsa, onunla savaşmak zorundadırlar; aynı zamanda bizim de haklarımızı savunurlar, hayallerimizin peşinden gitmemize yardımcı olup, ihtiyaçlarımızın önemini vurgularlar.

O zaman, bu şifacı kadınlarından biri olmak, aynı zamanda yanlışlıklara karşı “yeter” demektir; köleliğe izin vermemek, kendine güvenmek, hesap kitap yapmadan, kimseye de muhtaç olmadan sevebilmektir.

Bir kadının sevgisinin gücü

Kendi ruh sağlığın korumak için çabalayan, kendini olduğu gibi kabul eden, şu anda yaşayıp, geçmişini de unutmayan bir kadının sevgisinden daha güçlü bir şey yoktur bu dünyada.

Bu şifa veren kadınların edindikleri deneyimler ve bilgi birikimleri sayesinde, zamanın derinliği, özlemin hissiyatı ve yıllardır kurduğumuz hayallere ulaşmanın önemi ortaya çıkar.

Bütün kadınların ruhlarının içinde, onları harekete geçiren, onları aydınlatan, mücadele etmeleri için umut, güç ve silah sağlayan bir savaşçı var. Bu kadınların ihanet, hayal kırıklığı ve reddedilme acılarına yardım eden ve yaralarını iyileştiren yie bu içlerindeki savaşçı ruhtur.

Ve bu savaşçı ruhun yaydığı ışık, şifacı kadınları olgun ve akıllı yapan, kendisine nasıl bir hayat yolu çizeceğini gösteren, sezgilerini ve aklını dengeleyen, hayat sanatının olumsuzluklarıyla mücadele etmenin yanı sıra, onu daha da güzel yapmasını sağlayan ışığın ta kendisidir.

Bir kadının kalbi: gizem dolu bir okyanus

Sevgiyle dolu bir kadının kalbi, karanlıkta parıldayan balıklarla dolu, gizemli ve büyülü bir okyanustur. Şifacı bir kadının kalbi, sayısız sırrın köklerini birbirine bağlayan bir güçtür.

Bu kalp, sadece kendisi için atan, saygı, güvenlik, güç, zeka ve sevgi ile can bulan bir kalptir. Bunlar, şifacı kadınlara destek sağlayan yapılar olup, onların hayata daha cömertçe bakmalarını ve özgür birer birey olmalarını sağlayan oluşumlardır.

Bu sayede, bir şifacı kadının hal ve hareketleri arasında bir mana oluşur, düşünce ve hisleri bir düzene oturur, başka kadınların kendilerini fark etmelerini sağlar, kim olduğunu, kim olacağını ve daha başka neler yapabileceğini açığa çıkarır. Çünkü en iyi tedavi, insanın kendinisi kabul etmesidir.

Şifacı kadınlar, güç ve haysiyete bürünmüş, masal diyarlarının kapılarını açan anahtarlar olmuş, yaşam emareleri ile gerçekliği bulmuş ve hayata tutunacak nedenleri ortaya koymuştur.

Şifacı kadınlar, bir başka kişinin ruhu için tatlılığı, dinleyen kişinin samimiyeti ve duyarlılığıdır; kendisine saygı duyan ve başkalarına birer hazineymiş gibi davrananlar yine onlar olmuştur. İşte bu, şifacı ve sevmesini bilen bir kadını tanımlayan şeydir.

Görseller: Claudia Tremblay