Rüyada Kedi Görmek Ne Demektir?

Kedi, hayal dünyasında parayı, fanteziyi, ihaneti ve mantıksızlığı sembolize eder.
Rüyada Kedi Görmek Ne Demektir?

Son Güncelleme: 01 Eylül, 2021

Hayvanları, özellikle kedileri hayal etmek son derece yaygındır. Aslında rüya aleminde kediler farklı şeyleri temsil eder. Fantezi ve mantıksızlığın yanı sıra bağımsızlık, para ve baştan çıkarmayı da ifade edebilirler.

Hiç rüyanızda kedi gördünüz mü? Bu yazıda rüyalarda kedilere verilen farklı anlam türlerinden bahsedeceğiz.

Rüyada kedi görmek ne anlama gelir?

Rüyalar dünyasında, kedileri hayal etmek, fanteziyi ve bazen aşırı mantıksızlığı temsil eder. Öte yandan, sadece bir kedi gördüğünüzü hayal ediyorsanız, bu ihanetlerle ilgilidir. Ayrıca, bu hayvanı hayal etmenin başka anlamları da olabilir. Baştan çıkarma, para ve bağımsızlığı içerirler.

Rüyada gördüğünüz kedi siyahsa (onları çevreleyen iyi bilinen batıl inancı da göz önüne alırsak), hayatınızda belki de farkında olmadığınız bazı kötü insanlar olabileceğinden dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelebilir.

Rüyada kedi görmek de bilinmeyeni sembolize eder. Hayatınızın henüz keşfetmediğiniz alanlarını içerir. Korku ve güvensizliklerinizi geride bırakmanız ve kararlar almaya başlamanız gerektiğinin bir işareti olabilir.

Kedilerle ilgili daha fazla rüya türü vardır. Kedinin türüne ve kedinin (veya sizin) rüyada ne yaptığına bağlıdırlar. Hepsinin farklı anlamları var.

Kedi rüyasında uyuyan kadın

Kedi türü

Ne tür olduklarına göre kedileri hayal etmenin ne anlama geldiğini görelim.

Beyaz kedi

Beyaz renk, özgünlüğü, saflığı ve iç huzuru simgelemektedir. Bu nedenle, beyaz bir kediyi hayal ediyorsanız, hayatınızda huzur ve sükunet aramaya başlamanız gerektiği anlamına gelebilir.

Gri kedi

Gri kedileri hayal etmek, mutlu bir şekilde yerleşmiş ve istikrarlı hissettiğiniz anlamına gelebilir. Gri aynı zamanda sorumluluğu da ifade eden bir renktir. Örneğin, işteki veya hayatınızın diğer alanlarındaki bağlılığınızı yansıtabilir.

Büyük kediler

Aşırı derecede büyük şeyler hayal ettiğinizde, yani şu an incelediğimiz durumda rüyanızda büyük kediler gördüyseniz, hayatınızdaki bir şeyin fazlalığını sembolize edebilirler. Belki de biraz daha dengeli olmanın ve bu aşırı davranışlardan kurtulmanın zamanı gelmiştir.

Ölü kediler

Rüya aleminde herhangi bir şeyin ölümü, ruhsal yeniden doğuşunuzdan önce gelen gizli dünyayı ve karanlığı sembolize eder.

Ayrıca rüyada kedi görmek genellikle bağımsızlığı ve ekonomiyi sembolize eder. Bu nedenle, rüyanızda kediler ölmüşse, bu kötü bir finansal kötü an veya bağımsızlık düzeyine işaret edebilir.

Yavru kedi

Yavru kedileri hayal etmek genellikle sizi neşeyle doldurur. Bu rüyaların anlamı aynı duyguyla ilgilidir. Belki de hayatınızda küçük bir kıvılcıma, hatta biraz sevgiye ihtiyacınız vardır; hem de bu sevginin bir insandan gelmesi şart değildir.

Bu rüya, kötü bir dönemden geçtiğinizde veya kendinizden uzaklaştığınızda veya sevdiklerinizden uzakta olduğunuzda ve onların sevgisini özlediğinizde ortaya çıkabilir. Sizi hayatınızdaki insanlar hakkında düşünmeye teşvik eden türden bir rüyadır.

Ev kedisi

Rüyada evcil kedi görmek, hayatınızdaki bağımsızlığı ve özerkliği sembolize eder.

Kuduz

Rüyada kuduz kedi görmek, hayatınızda size eziyet eden fırtınalı bir ilişkiyi sembolize eder.

Vahşi

Rüyada gördüğünüz kedi vahşi ise, bağımsızlığınızın çoğu zaman saldırganlığa dönüştüğü anlamına gelir.

Rüyada ne olur

Sizin veya kedinizin rüyanızdaki hareketlerine göre anlamı değişir. İşte en sık görülen üç tanesi:

Kedi sevmek

Bu, sevdiğiniz kişinin sevginizi hak etmediği anlamına gelir. Ayrıca başka bir anlamı daha vardır: Yakında önemli miktarda para alacaksınız.

Ayrıca, siz onu okşarken kedi mırlıyorsa, bu karşılıklı aşk anlamına gelebilir.

Bir kişinin bacaklarında kedi

Kedi yakalamak

Rüyada kedi yakaladığınızı görmek, çok düşüncesiz davranmamak için bir uyarı olabilir. Kedi karşı koyarsa, bu soyulabileceğiniz konusunda bir uyarı görevi görür.

Kedi öldürmek

Rüyada kedi öldürmek, tehlikeli bir ilişkiye son vereceğinizi gösterir.

Bir kedi tarafından ısırılmak

Rüyada kedinin sizi ısırdığını görmek, istemediğiniz ama yine de gelecek bir tutkuyu sembolize eder.

Rüyalar ve anlamları

Tüm memeliler rüya görür. Rüyalar, beyninizin özellikle aktif olduğu uykunun REM evresinde olma eğilimindedir. Bu aşama, uyuduğunuz zamanın yaklaşık yüzde 25’inde her 90 dakikada bir kendini tekrar eder.

Bu aşamada uyanırsanız, rüyalarınızın içeriğini hatırlamanız daha kolay olacaktır. Kural olarak, rüyalarınız her zaman bir anlam ifade etme eğilimindedir. Bununla birlikte, çoğu zaman, geleceği tahmin edici (premonitor rüyalar) değil, şimdiki yaşamınız, özlemleriniz, kimliğiniz ve benzerleri ile ilgilidirler.

Bir rüyayı yorumlamanın en iyi yolu, içinde nasıl hissettiğinizi ve onu realitenizin belirli yönleriyle nasıl ilişkilendirebileceğinizi belirlemektir. Unutmayın, kedi veya diğer hayvanlar hakkında rüya görüyor olsanız da, bu rüyaların şu anki hayatınızdaki belirli bir durumla veya anılarınızla ilgili olma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın. Çünkü günün sonunda zihniniz her zaman tanıdık unsurlarla çalışır.

“Yapabildiğin veya yapabileceğini hayal ettiğin her şeye başla; cesarette deha, güç ve sihir vardır.”

– Goethe


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Garzón, M. J. (s.f.). La interpretación de los sueños en psicoterapia en la actualidad. Epsys: Revista de psicología y humanidades.
  • Monteschi, A. (2006). El gran libro de los sueños. La interpretación de más de 10.000 sueños para conocerlo todo sobre el amor, la riqueza y el éxito. Editorial De Vecchi, S.A.U. Barcelona.
  • Munévar, M.C. et al. (1995). Los sueños: su estudio científico desde una perspectiva interdisciplinaria. Revista Latinoamericana de Psicología, 27(1): 41-58.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.