Çocuklardan Yüzünüzü Güldürecek 17 Cümle

Çocuklardan Yüzünüzü Güldürecek 17 Cümle

Son Güncelleme: 15 Ağustos, 2017

Büyüdüğümde tekrar çocuk olmak istiyorum. O masumiyete, doğallığa ve sadeliğe sahip olmak istiyorum. Düşüncelerimle yine yetişkinleri gülümsetmek istiyorum ve kötü bir günde bile pek çok muhteşem an bulmak istiyorum.

Eminim bu yazıyı okuduktan sonra siz de eski günleri hatırlarken hissettiğimiz o tatlı duyguları hissedeceksiniz.

O düşünceleri, dürüstlüğü, olağanüstü boyuttaki sevme ve affetme yeteneğini ve çocuklardaki eğlenme yeteneğine bayılıyorum.

“En güzel koku ekmeğin kokusudur. En iyi lezzet tuzun lezzetidir. En iyi sevgi ise çocuklardan gelendir.”

– Graham Greene


Bugün sizlerle El Hormiguero 3.0. tarafından derlenen çocuklar tarafından söylenmiş muhteşem cümleleri paylaşacağız. Hepsinin sizi gülümseteceğine ya da en azından daha önce aklınıza gelmeyen, değişmez olduğunu sandığınız şeyleri size düşündürteceğinden eminiz.

 1. Anneanne, çalışmayı seviyor musun? Çünkü, ben ondan bahsetmeyi bile sevmiyorum.
 2. Lola annesi ve teyzesiyle birlikte bir mağazadaydı. Ağzında bir lolipop vardı ve bir kadın, “Çok büyümüş ve hala lolipop yiyor.” dedi. Lola da dedi ki, “Ben yetişkinlerin ağzında ne olduğuna karışıyor muyum?”
 3. Celia kuzeniyle prenses oyununu oynamak istedi ama o ne prens olmak istedi ne de şövalye, hiçbir şey olmayı kabul etmedi. Celia da sinirlenip, “Tamam, o zaman tüm sıkıcılığınla kendin olarak kal!” dedi.
 1. Daniela teyzesine, “Tanrı bulutlarda mı?” diye sordu. Teyzesi, “Evet, tabii ki. O bulutlarda.” dedi. Sonra çocuk sordu, “Peki, ne zaman aşağıya gelip benimle tanışacak?”
 2. Eva’nın babası ona, “Okulun başlamasını istiyor musun?” diye sordu. Çocuk, “Hayır. Çünkü bize ödev yaptırıyorlar ve karşılığında bize ne herhangi bir şey veriyorlar ne de ödeme yapıyorlar.” dedi.
 3. Bir gün biri Gonzalo’ya, “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” diye sordu. Çocuk, “İnsan olmak istemediğime eminim.” diye cevap verdi.
 1. Yani sen bir mühendissin ama kravat bağlamayı bilmiyorsun, öyle mi?
 2. Anne, Tanrı’nın neden ölü insanlar biriktirdiğini anlamıyorum…
 3. Anne, seninle ne zamandan beri tanışıyoruz?
 4. Meyve suyu kalmadı mı? O zaman bana şarap getir!
 5. Anne, doğduğumda adımın Nicholas olduğunu nereden biliyordun?
 1. -Su istiyorum.
  -Sihirli sözcük neydi?
  -Şişe su?
 2. Tatildeyken Jose babasına, “Baba, ben nerede öleceğim?” diye sordu. Babası da, “Henüz bilmiyoruz, neden sordun?” dedi. Çocuk da, “Oraya hiç gitmeyeyim diye!” diye cevap verdi.
 3. Martin’in annesi bir gün ona yüzünü gerçekten beğendiğini söyledi. O da annesine, “İstersen senin olabilir ama senin için saklamama izin ver.” diye cevap verdi.
 4. Robert’ın kız kardeşi doğduğunda arkadaşlarından biri bebekle tanışmaya geldi. Robert arkadaşına, “Gel de bak. Seni ısırmaz.” dedi.
 5. Artık gerçekten sert tekmeler atabilirim. Çocukluğum geride kaldı!
 6. -Daniel, köpeği besleme. Havai fişeklerden korktu.
  -Anne, benim havai fişeğe benzer bir yanım mı var?

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.