Logo image
Logo image

Aşk, Kelimelerden Çok Daha Fazlasıdır

2 dakika
Aşk, Kelimelerden Çok Daha Fazlasıdır
Tarafından yazılmıştır Adriana Díez
Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

Umarım bir gün aşık olursun ve midende kelebekler uçuşur, yüzünde şaşkın bir ifadeyle gezip ışıl ışıl gülümsersin. Bu aşk, kaçamayacağın bir aşk olur umarım; ne kadar denersen o kadar seni kendine bağımlı eder, daha güçlü hissetmek ve her şeyden önce nasıl daha da güzel sevileceğini bilmek istersin. Çünkü aşk, kelimelerle anlatılamayacak kadar farklıdır.

Senin için gerçek bir aşk diliyorum, her gün karşılaştığımız bir aşktan ziyade kolay olmayan bir aşk… Güzelliğiyle şaşırtsın bu aşk bizi; ne zaman kaybolmuş hissetsen sığınacağın bir liman olsun. Evet, altı üstü üç harf, ama bir araya geldiğinde bir kelime hatta bir kelimeden fazlası! Aşkın binlerce anlamı olduğu için nihayetinde sana çok şey katacaktır. Peki bu anlamların içinde senin için en önemli olan hangisi? Cevabı çok basit: seni en iyi anlatan anlam.

Aşk kelimelerden fazlasıdır

Sadece buna aşk demez yetmez, aşkı anlatmalıdır bu kelime, çok daha fazlasını anlatmalıdır… Eğer gerçek aşk bu harflerden fazlası değilse, zaten size gerçek aşkı dilememiş olurdum.

Bir bakış, basit bir mimik, dokunmadan bile titremenize neden olan ve kelimelere artık ihtiyaç bırakmayan kimyasal bir çekimdir bu. İşte bu aşktır, gerçekten istediğimiz, gerçek aşk.

Some figure

Umarım bol bol gülümsersin, sebepli veya sebepsiz… Coşkulu olmanı dilerim, nedenini bana söylemesen de bana bunu merak ettirmeni ve böylece bundan keyif alabilmeyi isterim. Bu coşkuyu gülerek vermelisin, hareketlerle ve kelimelerden daha fazlasıyla.

Bilinmeyene atlayacağın ve dünyayı fethedeceğin; isteklerinin bir bir yoluna geleceği bir çok macera yaşa. Senin için dilediğim her şey kelimelerden fazlası olsun. Bu dilekleri alıp kendine ait yapmanı, onları hissetmeni istiyorum çünkü bunu yapmazsan, değmez.

Aşk için çabalama isteğini asla yitirme

Dileklerden bahsetmişken… Senin için bir başka isteğim de asla umudunu kaybetmemen. Hissettiğin her şeyden sonra bile aşkı keşfetme arzunu ve aşk arayışını bırakmaman. Aşkın yalnızca çiçekler olmadığını bilmelisin, bu çiçeklerin açmasını ve yaşamasını sağlayan sudur da. Biri olmadan diğeri de olmaz.

Aşkı aramayı bırakmamalısın, onu hissetmeye devam etmeli; her bir hücrende hissetmelisin. Her gülüşte bu aşk ölmesin diye çabalamayı sürdürmelisin. Ve aşkla dolup taştığında onu dünyaya vermelisin. Çünkü dünyanın aşka ve bu aşkı paylaşacak insanlara ihtiyacı var.

Some figure

Aşkı kaybettiğinde, ister içinde ister dışarıda bir yerlerde olsun, aramaya devam et. Sağlam basmaya devam et çünkü aşk her şeyi yerinden oynatır.  Pes etme. Tekrar onu serbest bırak, günün her saniyesinde aşık ol. Pişman olunacak bir şey varsa o da denememiş olmak ve onun için savaşmamaktır çünkü aşk her şeyi iyileştirir.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.