Thumb Author Helena Sutachan

Helena Sutachan

Psikoloji


Sosyal psikoloji, cinsiyet çalışmaları ve çeşitlilik ve içerme politikaları konusunda uzmanlaşmış psikolog. Ayrıca çağdaş dünyada öznelliklerin inşası süreçlerinde uzmanlaşmıştır. Yüksek öğrenim düzeyinde bu alanlarda öğretmen ve araştırmacı olarak geniş deneyime sahiptir. Pontificia Universidad Javeriana'dan Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında doktora adayıdır.

Yazar hakkında

Kolombiya Ulusal Üniversitesi'nden (2008) Psikoloji bölümünden mezun oldu. Kolombiya Merkez Üniversitesi'nden Çağdaş Sosyal Sorunlar Araştırması alanında yüksek lisans derecesine (2015) ve Pontificia Universidad Javeriana'dan Sosyal ve Beşeri Bilimler alanında doktora adayına sahiptir.

Yüksek öğrenim düzeyinde öğretim ve araştırma konusunda geniş deneyime sahiptir. Kolombiya Externado Üniversitesi'nde, Minuto de Dios Üniversitesi'nde, Merkez Üniversitesi'nde, Pontificia Universidad Javeriana'da ve Manuela Beltrán Üniversitesi'nde profesördü. Kültürlerarasılık ve iletişimsel-eğitimsel uygulamalar gibi alanlarda Çağdaş Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yardımcı araştırmacı olarak çalıştı.

Halen Kültürlerarası Araştırma alanında La Guajira Üniversitesi'nde (Kolombiya) Psikoloji programında öğretmen olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Pontificia Universidad Javeriana'daki Instituto Pensar'da Kolombiya üniversitelerinde kadınlar, akademik çalışma ve feminizm üzerine araştırmalar yapan bir doktora stajyeridir.


Son makaleler